Acasă › Angajatori › Velaga Associates, Inc.
Velaga Associates, Inc.: Salarii H-1B și sponsorizare
Velaga Associates, Inc. a depus 38 cereri de condiții de muncă pentru vize H-1B și vizelor înrudite în anii fiscali 2023–2026; certificate: 35. Salariu mediu oferit: $92.040.
Un angajator dependent de H-1B are o proporție mare de lucrători H-1B (de exemplu, 15% sau mai mult dintr-o forță de muncă de 51 sau mai mulți) și trebuie să respecte reguli suplimentare împotriva înlocuirii lucrătorilor din SUA.
Sponsorizează Velaga Associates, Inc. vize H-1B?
Velaga Associates, Inc. a depus 38 cereri de condiții de muncă în anii fiscali 2023–2026, cea mai recentă fiind depusă pe 13 mai 2026. Un LCA este primul pas al unei petiții H-1B, deci angajatorul a sponsorizat sau s-a pregătit să sponsorizeze lucrători H-1B; aceasta nu garantează sponsorizarea pentru un anumit job. Verifică listele de joburi ale angajatorului.
Cereri Green Card (PERM) la Velaga Associates, Inc.: 16 →
Salarii pe titlu de job
| Funcție | LCAs | Salariu median |
|---|---|---|
| Software Developer | 32 | $93.038 |
| Software Quality Assurance Analysts and Testers | 2 | $92.000 |
| SDET (Software Development Engineer in Test) | 2 | $93.038 |
| Regulatory Affairs Specialist | 1 | $70.720 |
| IT Regulatory Affairs Specialist | 1 | $83.200 |
Cereri pe an fiscal
| An fiscal | LCAs | Salariu median |
|---|---|---|
| An fiscal 2023 | 10 | $84.572 |
| An fiscal 2024 | 14 | $96.596 |
| An fiscal 2025 | 10 | $93.038 |
| An fiscal 2026 | 4 | $115.500 |
Niveluri de salariu prevailing
- Nivel I (intrare)21 %
- Nivel II (calificat)74 %
- Nivel III (experimentat)3 %
- Nivel IV (plin competență)3 %
Departamentul Muncii stabilește patru niveluri de salariu prevailing pentru fiecare ocupație și zonă, de la Nivelul I (intrare) la Nivelul IV (competență deplină). Angajatorul alege nivelul care corespunde cerințelor jobului.
Unde sunt joburile
- Pittsburgh, PA6
- Coraopolis, PA5
- Apex, NC4
- Beavercreek, OH3
- Leander, TX2
- Moon Township, PA2
- Kent, OH2
- Seattle, WA2
- Georgetown, TX1
- Sunrise, FL1
- Los Angeles, CA1
- Huston, TX1
- Irving, TX1
- East Windsor, NJ1
- Prosper, TX1
- Hickory Creek, TX1
- Raleigh, NC1
- Weston, FL1
- Plano, TX1
- Minneapolis, MN1
Ocuații
- Software Developers34
- Regulatory Affairs Specialists2
- Software Quality Assurance Analysts and Testers2
Cele mai recente cereri
| Funcție | Salariu de bază | Locație | Depus | Data de început | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Software Developer | $108.160 Nivel II | Minneapolis, MN | 13 mai 2026 | 1 iun. 2026 | Certificat |
| Software Developer | $113.000 Nivel II | Plano, TX | 5 mar. 2026 | 5 mar. 2026 | Certificat |
| Software Developer | $118.000 Nivel I | Seattle, WA | 3 nov. 2025 | 3 nov. 2025 | Certificat |
| Software Developer | $149.240 Nivel II | Seattle, WA | 31 oct. 2025 | 3 nov. 2025 | Certificat |
| Software Developer | $110.000 Nivel II | Coraopolis, PA | 25 aug. 2025 | 25 aug. 2025 | Certificat |
| Software Developer | $110.000 Nivel II | Coraopolis, PA | 20 aug. 2025 | 20 aug. 2025 | Certificat |
| Software Developer | $98.200 Nivel II | Pittsburgh, PA | 4 aug. 2025 | 1 sept. 2025 | Certificat |
| Software Developer | $93.038 Nivel II | Pittsburgh, PA | 31 mai 2025 | 1 iul. 2025 | Certificat |
| Software Developer | $101.109 Nivel II | Weston, FL | 20 mai 2025 | 20 mai 2025 | Certificat |
| Software Developer | $73.757 Nivel I | Coraopolis, PA | 13 mai 2025 | 8 sept. 2025 | Certificat |
| Software Developer | $71.219 Nivel I | Kent, OH | 19 dec. 2024 | 19 dec. 2024 | Certificat |
| SDET (Software Development Engineer in Test) | $93.038 Nivel II | Pittsburgh, PA | 14 nov. 2024 | 21 apr. 2025 | Certificat |
| SDET (Software Development Engineer in Test) | $93.038 Nivel II | Pittsburgh, PA | 14 nov. 2024 | 21 apr. 2025 | Retras |
| Software Developer | $71.219 Nivel I | Kent, OH | 4 oct. 2024 | 11 oct. 2024 | Certificat |
| Software Developer | $91.250 Nivel II | Beavercreek, OH | 1 aug. 2024 | 15 aug. 2024 | Certificat |
| Software Developer | $106.080 Nivel II | Beavercreek, OH | 16 iul. 2024 | 30 sept. 2024 | Certificat |
| Software Developer | $71.032 Nivel I | Moon Township, PA | 10 iun. 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat |
| Software Developer | $89.565 Nivel II | Moon Township, PA | 10 iun. 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat |
| Software Developer | $101.192 Nivel II | Hickory Creek, TX | 10 mai 2024 | 20 mai 2024 | Certificat |
| Software Developer | $103.272 Nivel II | Apex, NC | 25 apr. 2024 | 30 sept. 2024 | Certificat |
| Software Developer | $104.000 Nivel II | Raleigh, NC | 2 apr. 2024 | 25 sept. 2024 | Certificat |
| Software Quality Assurance Analysts and Testers | $92.000 Nivel II | Apex, NC | 2 apr. 2024 | 30 sept. 2024 | Certificat |
| Software Developer | $104.000 Nivel II | Apex, NC | 1 apr. 2024 | 25 sept. 2024 | Retras |
| Software Quality Assurance Analysts and Testers | $92.000 Nivel II | Apex, NC | 26 mar. 2024 | 25 sept. 2024 | Retras |
| Software Developer | $89.565 Nivel II | Coraopolis, PA | 25 mar. 2024 | 6 mai 2024 | Certificat |
| Software Developer | $106.080 Nivel II | Beavercreek, OH | 13 nov. 2023 | 27 nov. 2023 | Certificat |
| IT Regulatory Affairs Specialist | $83.200 Nivel IV | Leander, TX | 6 oct. 2023 | 6 oct. 2023 | Certificat |
| Software Developer | $102.000 Nivel II | Prosper, TX | 27 sept. 2023 | 27 sept. 2023 | Certificat |
| Regulatory Affairs Specialist | $70.720 Nivel III | Leander, TX | 12 sept. 2023 | 1 oct. 2023 | Certificat |
| Software Developer | $72.800 Nivel I | Coraopolis, PA | 12 sept. 2023 | 1 oct. 2023 | Certificat |
| Software Developer | $106.080 Nivel II | East Windsor, NJ | 21 aug. 2023 | 21 aug. 2023 | Certificat |
| Software Developer | $90.522–$91.000 Nivel II | Huston, TX | 12 iun. 2023 | 1 oct. 2023 | Certificat |
| Software Developer | $85.000 Nivel II | Pittsburgh, PA | 3 mai 2023 | 1 oct. 2023 | Certificat |
| Software Developer | $80.850 Nivel I | Irving, TX | 28 apr. 2023 | 28 apr. 2023 | Certificat |
| Software Developer | $84.614 Nivel II | Pittsburgh, PA | 2 feb. 2023 | 2 feb. 2023 | Certificat |
| Software Developer | $84.531 Nivel II | Sunrise, FL | 2 feb. 2023 | 1 mar. 2023 | Certificat |
| Software Developer | $80.122 Nivel I | Los Angeles, CA | 16 ian. 2023 | 16 ian. 2023 | Certificat |
| Software Developer | $92.040 Nivel II | Georgetown, TX | 26 sept. 2022 | 22 ian. 2023 | Certificat |
Salariile reprezintă limita inferioară a salariului oferit în fiecare cerere, convertite în sumă anuală; statisticile folosesc doar cereri cu normă întreagă certificate. Un LCA nu este o aprobare de viză și un singur LCA poate acoperi mai multe posturi. Sursă: Departamentul Muncii din SUA, Date de divulgare LCA OFLC, ani fiscali 2023–2026 (cea mai recentă decizie 30 iun. 2026).