Acasă › Angajatori › Viabound LLC
Viabound LLC: Salarii H-1B și sponsorizare
Viabound LLC a depus 33 cereri de condiții de muncă pentru vize H-1B și vizelor înrudite în anii fiscali 2023–2026; certificate: 30. Salariu mediu oferit: $97.032.
Un angajator dependent de H-1B are o proporție mare de lucrători H-1B (de exemplu, 15% sau mai mult dintr-o forță de muncă de 51 sau mai mulți) și trebuie să respecte reguli suplimentare împotriva înlocuirii lucrătorilor din SUA.
Sponsorizează Viabound LLC vize H-1B?
Viabound LLC a depus 33 cereri de condiții de muncă în anii fiscali 2023–2026, cea mai recentă fiind depusă pe 5 iun. 2026. Un LCA este primul pas al unei petiții H-1B, deci angajatorul a sponsorizat sau s-a pregătit să sponsorizeze lucrători H-1B; aceasta nu garantează sponsorizarea pentru un anumit job. Verifică listele de joburi ale angajatorului.
Cereri Green Card (PERM) la Viabound LLC: 8 →
Salarii pe titlu de job
| Funcție | LCAs | Salariu median |
|---|---|---|
| Software Developer | 6 | $97.708 |
| Software Engineer | 4 | $106.974 |
| Data Engineer | 4 | $83.429 |
| DevOps Engineer | 3 | $97.032 |
| Java Software Engineer | 2 | $98.904 |
| Lead Data Engineer | 2 | $90.022 |
| Validation Engineer | 2 | $70.325 |
| Data Governance Lead | 2 | $100.704 |
| Business Analyst | 1 | — |
| Data Scientist | 1 | $72.550 |
| IT Engineer /CRM Engineer | 1 | $82.680 |
| Programmer | 1 | $98.301 |
| Data and Automation Engineer | 1 | $96.928 |
| Backend Developer | 1 | $112.923 |
| Database Engineer | 1 | $118.102 |
| Computer Programmer | 1 | $130.853 |
Cereri pe an fiscal
| An fiscal | LCAs | Salariu median |
|---|---|---|
| An fiscal 2023 | 6 | $98.904 |
| An fiscal 2024 | 15 | $87.090 |
| An fiscal 2025 | 4 | $93.527 |
| An fiscal 2026 | 8 | $106.382 |
Niveluri de salariu prevailing
Departamentul Muncii stabilește patru niveluri de salariu prevailing pentru fiecare ocupație și zonă, de la Nivelul I (intrare) la Nivelul IV (competență deplină). Angajatorul alege nivelul care corespunde cerințelor jobului.
Unde sunt joburile
- Charlotte, NC7
- Irving, TX4
- Oakdale, PA2
- Miramar, FL2
- West Bloomfield, MI2
- Concord, NC2
- St. Petersburg, FL1
- San Diego, CA1
- West Bloomfield Township, MI1
- Rock Hill, SC1
- Swiftwater, PA1
- Rensselaer, NY1
- East Moline, IL1
- Sterling, VA1
- New York, NY1
- Carrollton, TX1
- Oswego, IL1
- Dallas, TX1
- Sparta, NJ1
- Mountain View, CA1
Ocuații
- Software Developers17
- Data Scientists7
- Database Administrators3
- Industrial Engineers2
- Computer Programmers2
- Database Architects2
Cele mai recente cereri
| Funcție | Salariu de bază | Locație | Depus | Data de început | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Data Governance Lead | $116.418 Nivel II | Concord, NC | 5 iun. 2026 | 12 iun. 2026 | Certificat |
| Database Engineer | $118.102 Nivel II | Sparta, NJ | 27 mai 2026 | 1 oct. 2026 | Certificat |
| Computer Programmer | $130.853 Nivel II | Mountain View, CA | 27 mai 2026 | 1 oct. 2026 | Certificat |
| Backend Developer | $112.923 Nivel II | Dallas, TX | 21 mai 2026 | 8 iun. 2026 | Certificat |
| Data Governance Lead | $84.989 Nivel II | Concord, NC | 23 apr. 2026 | 1 mai 2026 | Certificat |
| Data and Automation Engineer | $96.928 Nivel II | Oswego, IL | 6 apr. 2026 | 15 apr. 2026 | Certificat |
| Data Engineer | $99.840 Nivel II | Carrollton, TX | 9 mar. 2026 | 16 mar. 2026 | Certificat |
| Programmer | $98.301 Nivel II | New York, NY | 5 mar. 2026 | 16 mar. 2026 | Certificat |
| IT Engineer /CRM Engineer | $82.680 Nivel I | Sterling, VA | 20 iun. 2025 | 1 oct. 2025 | Certificat |
| DevOps Engineer | $97.032 Nivel II | West Bloomfield, MI | 8 apr. 2025 | 5 aug. 2025 | Certificat |
| Lead Data Engineer | $90.022 Nivel II | Irving, TX | 7 apr. 2025 | 1 oct. 2025 | Certificat |
| DevOps Engineer | $97.032 Nivel II | West Bloomfield, MI | 7 apr. 2025 | 1 oct. 2025 | Certificat |
| Data Engineer | $83.429 Nivel II | Miramar, FL | 30 aug. 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat |
| Software Developer | $76.773 Nivel I | Miramar, FL | 29 aug. 2024 | 1 oct. 2024 | Retras |
| Software Engineer | $108.160 Nivel I | Charlotte, NC | 27 aug. 2024 | 15 feb. 2025 | Certificat |
| Validation Engineer | $68.016 Nivel I | Swiftwater, PA | 30 mai 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat |
| Validation Engineer | $72.634 Nivel I | Rensselaer, NY | 29 mai 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat |
| Data Scientist | $72.550 Nivel II | East Moline, IL | 28 mai 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat |
| Software Developer | $88.442 Nivel I | Charlotte, NC | 21 mai 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat |
| Data Engineer | $71.053 Nivel II | Oakdale, PA | 7 mai 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat |
| Software Developer | $85.738 Nivel I | Charlotte, NC | 1 mai 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat |
| Data Engineer | $71.053 Nivel II | Oakdale, PA | 25 apr. 2024 | 1 oct. 2024 | Retras |
| Software Developer | $99.840 Nivel I | Charlotte, NC | 25 apr. 2024 | 1 oct. 2024 | Retras |
| Lead Data Engineer | $90.022 Nivel II | Irving, TX | 5 feb. 2024 | 12 feb. 2024 | Certificat |
| Software Developer | $106.974 Nivel II | Rock Hill, SC | 30 nov. 2023 | 8 dec. 2023 | Certificat |
| Software Developer | $106.974 Nivel II | Charlotte, NC | 8 nov. 2023 | 17 nov. 2023 | Certificat |
| Software Engineer | $106.974 Nivel II | Charlotte, NC | 28 sept. 2023 | 28 sept. 2023 | Certificat |
| Software Engineer | $106.974 Nivel II | Charlotte, NC | 6 sept. 2023 | 6 sept. 2023 | Certificat |
| DevOps Engineer | $91.520 Nivel II | West Bloomfield Township, MI | 19 iul. 2023 | 20 iul. 2023 | Certificat |
| Java Software Engineer | $98.904 Nivel II | Irving, TX | 24 feb. 2023 | 3 mar. 2023 | Certificat |
| Java Software Engineer | $98.904 Nivel II | Irving, TX | 6 feb. 2023 | 14 feb. 2023 | Certificat |
| Software Engineer | $87.360 Nivel II | St. Petersburg, FL | 2 nov. 2022 | 9 nov. 2022 | Certificat |
| Business Analyst | $111.322 cu normă redusă · Nivel II | San Diego, CA | 5 oct. 2022 | 12 oct. 2022 | Certificat |
Salariile reprezintă limita inferioară a salariului oferit în fiecare cerere, convertite în sumă anuală; statisticile folosesc doar cereri cu normă întreagă certificate. Un LCA nu este o aprobare de viză și un singur LCA poate acoperi mai multe posturi. Sursă: Departamentul Muncii din SUA, Date de divulgare LCA OFLC, ani fiscali 2023–2026 (cea mai recentă decizie 30 iun. 2026).