Acasă › Angajatori › Vimaan Robotics, Inc.
Vimaan Robotics, Inc.: Salarii H-1B și sponsorizare
Vimaan Robotics, Inc. a depus 11 cereri de condiții de muncă pentru vize H-1B și vizelor înrudite în anii fiscali 2023–2026; certificate: 9. Salariu mediu oferit: $147.160.
Sponsorizează Vimaan Robotics, Inc. vize H-1B?
Vimaan Robotics, Inc. a depus 11 cereri de condiții de muncă în anii fiscali 2023–2026, cea mai recentă fiind depusă pe 4 dec. 2025. Un LCA este primul pas al unei petiții H-1B, deci angajatorul a sponsorizat sau s-a pregătit să sponsorizeze lucrători H-1B; aceasta nu garantează sponsorizarea pentru un anumit job. Verifică listele de joburi ale angajatorului.
Salarii pe titlu de job
| Funcție | LCAs | Salariu median |
|---|---|---|
| Aerodynamics, Autonomous Navigation & Flight Controls Engr. | 2 | $147.160 |
| Head of Product Management | 2 | $200.000 |
| Autonomy Engineer – Computer Vision | 2 | $124.197 |
| Mechanical Engineer | 1 | $175.000 |
| Controls and Path Planning Engineer | 1 | $100.485 |
| Senior Mechanical Design Engineer | 1 | $116.730 |
| Robotics Applications Engineer | 1 | $128.690 |
| Application Engineering Manager | 1 | $158.995 |
Cereri pe an fiscal
| An fiscal | LCAs | Salariu median |
|---|---|---|
| An fiscal 2023 | 4 | $147.160 |
| An fiscal 2024 | 6 | $126.444 |
| An fiscal 2026 | 1 | $158.995 |
Niveluri de salariu prevailing
Departamentul Muncii stabilește patru niveluri de salariu prevailing pentru fiecare ocupație și zonă, de la Nivelul I (intrare) la Nivelul IV (competență deplină). Angajatorul alege nivelul care corespunde cerințelor jobului.
Unde sunt joburile
Ocuații
- Mechanical Engineers4
- Electronics Engineers, Except Computer3
- Aerospace Engineers2
- Architectural and Engineering Managers2
Cele mai recente cereri
| Funcție | Salariu de bază | Locație | Depus | Data de început | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Application Engineering Manager | $158.995–$172.500 Nivel III | San Diego, CA | 4 dec. 2025 | 13 apr. 2026 | Certificat |
| Robotics Applications Engineer | $128.690–$150.000 Nivel II | San Jose, CA | 31 iul. 2024 | 15 sept. 2024 | Certificat |
| Autonomy Engineer – Computer Vision | $124.197–$136.500 Nivel I | San Jose, CA | 23 iul. 2024 | 6 dec. 2024 | Certificat |
| Autonomy Engineer – Computer Vision | $124.197–$136.500 Nivel I | San Jose, CA | 23 iul. 2024 | 6 dec. 2024 | Retras |
| Senior Mechanical Design Engineer | $116.730–$125.000 Nivel II | San Jose, CA | 12 iun. 2024 | 24 iun. 2024 | Certificat |
| Head of Product Management | $200.000 | San Jose, CA | 9 mai 2024 | 15 mai 2024 | Certificat |
| Head of Product Management | $200.000 | San Jose, CA | 6 mai 2024 | 15 mai 2024 | Respins |
| Controls and Path Planning Engineer | $100.485–$110.000 Nivel I | San Jose, CA | 18 aug. 2023 | 1 oct. 2023 | Certificat |
| Aerodynamics, Autonomous Navigation & Flight Controls Engr. | $147.160–$150.000 Nivel III | San Jose, CA | 13 iun. 2023 | 1 oct. 2023 | Certificat |
| Aerodynamics, Autonomous Navigation & Flight Controls Engr. | $147.160–$150.000 Nivel III | San Jose, CA | 5 iun. 2023 | 1 oct. 2023 | Certificat, apoi retras |
| Mechanical Engineer | $175.000 Nivel II | San Jose, CA | 10 mar. 2023 | 3 aug. 2023 | Certificat |
Salariile reprezintă limita inferioară a salariului oferit în fiecare cerere, convertite în sumă anuală; statisticile folosesc doar cereri cu normă întreagă certificate. Un LCA nu este o aprobare de viză și un singur LCA poate acoperi mai multe posturi. Sursă: Departamentul Muncii din SUA, Date de divulgare LCA OFLC, ani fiscali 2023–2026 (cea mai recentă decizie 30 iun. 2026).