Acasă › Angajatori › Xcel Energy Services, Inc.
Xcel Energy Services, Inc.: Salarii H-1B și sponsorizare
Xcel Energy Services, Inc. a depus 24 cereri de condiții de muncă pentru vize H-1B și vizelor înrudite în anii fiscali 2023–2026; certificate: 23. Salariu mediu oferit: $100.664.
Sponsorizează Xcel Energy Services, Inc. vize H-1B?
Xcel Energy Services, Inc. a depus 24 cereri de condiții de muncă în anii fiscali 2023–2026, cea mai recentă fiind depusă pe 20 mai 2026. Un LCA este primul pas al unei petiții H-1B, deci angajatorul a sponsorizat sau s-a pregătit să sponsorizeze lucrători H-1B; aceasta nu garantează sponsorizarea pentru un anumit job. Verifică listele de joburi ale angajatorului.
Cereri Green Card (PERM) la Xcel Energy Services, Inc.: 4 →
Salarii pe titlu de job
| Funcție | LCAs | Salariu median |
|---|---|---|
| Sr. IT Engineer | 2 | $144.618 |
| Senior Engineer - Transmission Planning | 2 | $100.946 |
| Engineer | 2 | $76.898 |
| Staff Engineer | 2 | $93.702 |
| Project Manager I | 1 | $82.597 |
| Valuation Analyst | 1 | $94.500 |
| Process Automation Developer III | 1 | $96.741 |
| IT Data & Analytics Lead | 1 | $126.500 |
| Process Autom Developer | 1 | $95.000 |
| Principal Transmission Planning Engineer | 1 | $149.000 |
| Associate Data Scientist | 1 | $95.004 |
| Senior Planner Buyer | 1 | $95.636 |
| Project Manager II | 1 | $128.000 |
| Transmission Planning Manager | 1 | $178.000 |
| Principal AI Architect | 1 | $200.000 |
| Senior IT Engineer | 1 | $168.054 |
| Principal Generation Reliability and Analysis Consultant | 1 | $140.774 |
| Assoc Data Scientist | 1 | $100.664 |
| Sr Risk Management Analyst | 1 | $87.550 |
| Data Scientist | 1 | $122.720 |
Cereri pe an fiscal
| An fiscal | LCAs | Salariu median |
|---|---|---|
| An fiscal 2023 | 6 | $100.946 |
| An fiscal 2024 | 5 | $96.741 |
| An fiscal 2025 | 6 | $95.636 |
| An fiscal 2026 | 7 | $122.720 |
Niveluri de salariu prevailing
- Nivel I (intrare)29 %
- Nivel II (calificat)25 %
- Nivel III (experimentat)12 %
- Nivel IV (plin competență)33 %
Departamentul Muncii stabilește patru niveluri de salariu prevailing pentru fiecare ocupație și zonă, de la Nivelul I (intrare) la Nivelul IV (competență deplină). Angajatorul alege nivelul care corespunde cerințelor jobului.
Unde sunt joburile
Ocuații
- Electrical Engineers8
- Software Developers5
- Data Scientists4
- Management Analysts3
- Financial Quantitative Analysts1
- Computer Programmers1
- Purchasing Agents, Except Wholesale, Retail, and Farm Products1
- Operations Research Analysts1
Cele mai recente cereri
| Funcție | Salariu de bază | Locație | Depus | Data de început | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Staff Engineer | $96.250 Nivel I | Lubbock, TX | 20 mai 2026 | 1 oct. 2026 | Certificat |
| Assoc Data Scientist | $100.664 Nivel I | Denver, CO | 19 mai 2026 | 1 oct. 2026 | Certificat |
| Sr Risk Management Analyst | $87.550 Nivel I | Denver, CO | 19 mai 2026 | 1 oct. 2026 | Certificat |
| Data Scientist | $122.720 Nivel II | Denver, CO | 19 mai 2026 | 1 oct. 2026 | Certificat |
| Principal Generation Reliability and Analysis Consultant | $140.774 Nivel IV | Henderson, CO | 30 apr. 2026 | 1 oct. 2026 | Certificat |
| Senior IT Engineer | $168.054 Nivel IV | Amarillo, TX | 17 mar. 2026 | 21 aug. 2026 | Certificat |
| Principal AI Architect | $200.000 Nivel IV | Cedar Park, TX | 14 ian. 2026 | 2 feb. 2026 | Certificat |
| Transmission Planning Manager | $178.000 Nivel IV | Denver, CO | 15 iul. 2025 | 21 iul. 2025 | Certificat |
| Project Manager II | $128.000 Nivel III | Minneapolis, MN | 15 iul. 2025 | 14 dec. 2025 | Certificat |
| Engineer | $76.898 Nivel I | Minneapolis, MN | 20 mai 2025 | 1 oct. 2025 | Certificat |
| Engineer | $88.000 Nivel I | Minneapolis, MN | 20 mai 2025 | 1 oct. 2025 | Retras |
| Staff Engineer | $91.155 Nivel I | Minneapolis, MN | 23 apr. 2025 | 1 oct. 2025 | Certificat |
| Senior Planner Buyer | $95.636 Nivel III | Henderson, CO | 2 dec. 2024 | 31 mai 2025 | Certificat |
| IT Data & Analytics Lead | $126.500 Nivel II | Denver, CO | 26 apr. 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat |
| Principal Transmission Planning Engineer | $149.000 Nivel III | Amarillo, TX | 23 apr. 2024 | 29 apr. 2024 | Certificat |
| Process Autom Developer | $95.000 Nivel I | Amarillo, TX | 23 apr. 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat |
| Associate Data Scientist | $95.004 Nivel II | Denver, CO | 19 apr. 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat |
| Process Automation Developer III | $96.741 Nivel II | Denver, CO | 11 oct. 2023 | 10 nov. 2023 | Certificat |
| Sr. IT Engineer | $139.464–$155.764 Nivel IV | Amarillo, TX | 16 aug. 2023 | 21 aug. 2023 | Certificat |
| Project Manager I | $82.597–$85.000 Nivel II | Minneapolis, MN | 9 dec. 2022 | 14 dec. 2022 | Certificat |
| Sr. IT Engineer | $149.773 Nivel IV | Minneapolis, MN | 18 oct. 2022 | 1 dec. 2022 | Certificat |
| Senior Engineer - Transmission Planning | $98.585 Nivel IV | Amarillo, TX | 7 mai 2021 | 1 oct. 2021 | Certificat, apoi retras |
| Senior Engineer - Transmission Planning | $103.306 Nivel IV | Amarillo, TX | 7 mai 2021 | 25 oct. 2021 | Certificat, apoi retras |
| Valuation Analyst | $94.500 Nivel II | Denver, CO | 26 apr. 2021 | 5 mai 2021 | Certificat, apoi retras |
Salariile reprezintă limita inferioară a salariului oferit în fiecare cerere, convertite în sumă anuală; statisticile folosesc doar cereri cu normă întreagă certificate. Un LCA nu este o aprobare de viză și un singur LCA poate acoperi mai multe posturi. Sursă: Departamentul Muncii din SUA, Date de divulgare LCA OFLC, ani fiscali 2023–2026 (cea mai recentă decizie 30 iun. 2026).