Acasă › Angajatori › Yahoo Holdings Inc. › Sr Princ Software Dev Engineer
Salarii H-1B pentru Sr Princ Software Dev Engineer la Yahoo Holdings Inc.
21 cereri de condiții de muncă pentru funcția Sr Princ Software Dev Engineer la Yahoo Holdings Inc.. Salariul de bază mediu oferit: $226.138; jumătatea din mijloc $184.662–$229.506.
Cereri (LCA)21
Salariu mediu oferit$226.138
Intervalul central al salariilor$184.662–$229.506
Percentila 10–90$156.998–$264.514
Pe an fiscal
| An fiscal | LCAs | Salariu median |
|---|---|---|
| An fiscal 2023 | 5 | $229.506 |
| An fiscal 2024 | 5 | $181.643 |
| An fiscal 2025 | 8 | $226.158 |
| An fiscal 2026 | 3 | $213.512 |
Cereri
| Salariu de bază | Locație | Depus | Data de început | Status |
|---|---|---|---|---|
| $156.998 Nivel IV | Celina, TX | 27 mai 2026 | 29 sept. 2026 | Certificat |
| $213.512 Nivel IV | Fremont, CA | 17 apr. 2026 | 1 oct. 2026 | Certificat |
| $226.138 Nivel III | Mountain House, CA | 30 ian. 2026 | 13 feb. 2026 | Certificat |
| $264.514 Nivel IV | Mountain House, CA | 12 sept. 2025 | 14 mar. 2026 | Certificat |
| $264.514 Nivel IV | Tracy, CA | 12 aug. 2025 | 26 aug. 2025 | Certificat |
| $156.998 Nivel IV | Richardson, TX | 4 aug. 2025 | 18 aug. 2025 | Certificat |
| $226.158 Nivel IV | Mountain View, CA | 3 iun. 2025 | 2 oct. 2025 | Certificat |
| $226.158 Nivel IV | San Jose, CA | 2 iun. 2025 | 29 nov. 2025 | Certificat |
| $206.315 Nivel IV | Pleasanton, CA | 23 apr. 2025 | 29 sept. 2025 | Certificat |
| $226.158 Nivel IV | Mountain View, CA | 4 apr. 2025 | 19 sept. 2025 | Certificat |
| $226.158 Nivel IV | Mountain View, CA | 6 mar. 2025 | 1 aug. 2025 | Certificat |
| $178.963 Nivel IV | Broadlands, VA | 14 aug. 2024 | 27 dec. 2024 | Certificat |
| $184.662 Nivel II | Mountain View, CA | 7 iun. 2024 | 15 nov. 2024 | Certificat |
| $155.955 | Champaign, IL | 13 mar. 2024 | 6 sept. 2024 | Certificat |
| $279.998 | Mountain View, CA | 4 mar. 2024 | 18 mar. 2024 | Certificat |
| $181.643 | Reston, VA | 14 feb. 2024 | 7 iun. 2024 | Certificat |
| $202.905–$280.035 Nivel IV | Irving, TX | 11 sept. 2023 | 29 sept. 2023 | Certificat |
| $251.403–$349.885 | Mountain View, CA | 1 sept. 2023 | 29 sept. 2023 | Certificat |
| $202.905–$280.035 | Mountain View, CA | 14 aug. 2023 | 15 sept. 2023 | Certificat |
| $229.506–$349.885 | Mountain View, CA | 1 aug. 2023 | 1 sept. 2023 | Certificat |
| $235.655–$297.180 | Mountain View, CA | 20 iul. 2023 | 18 aug. 2023 | Certificat |
Alte posturi la Yahoo Holdings Inc.
- Sr Software Dev Engineer$172.931
- Software Dev Engineer II$143.185
- Princ Software Dev Engineer$199.534
- Software Dev Engineer I$123.656
- Software Apps Engineer II$153.358
- Sr Software Apps Engineer$173.763
- Princ Software Apps Engineer$186.732
- Software Apps Engineer I$127.338
- Production Engineer II$118.851
- Sr Production Engineer$160.044
- Service Reliability Engineer I$86.736
- Sr. Data Engineer$150.040
- Dir, Software Dev Engineering$247.671
- Research Scientist$188.249
- Princ Production Engineer$181.813
- Sr Mgr, Software Dev Engineering$220.573
- Sr Technical Security Engineer$155.356
- Sr Product Mgr$147.566
- Machine Learning Engineer I$126.662
- Technical Security Engineer II$132.000
- Data Scientist II$130.466
- Network Engineer II$114.000
- Sr Mgr, Production Engineering$216.590
- Systems Engineer II$99.798
Salariile reprezintă limita inferioară a salariului oferit în fiecare cerere, convertite în sumă anuală; statisticile folosesc doar cereri cu normă întreagă certificate. Un LCA nu este o aprobare de viză și un singur LCA poate acoperi mai multe posturi. Sursă: Departamentul Muncii din SUA, Date de divulgare LCA OFLC, ani fiscali 2023–2026 (cea mai recentă decizie 30 iun. 2026).