Hem › Arbetsgivare › 3qi Labs, Inc.
3qi Labs, Inc.: H-1B-löner och sponsring
3qi Labs, Inc. lämnade in 12 lönevillkorsansökningar för H-1B och relaterade visum under fiskalåren 2023–2026; certifierade: 11. Medianlön: $118 000.
Sponsrar 3qi Labs, Inc. H-1B-visum?
3qi Labs, Inc. lämnade in 12 lönevillkorsansökningar under fiskalåren 2023–2026, den senaste inlämnad 8 apr. 2025. En LCA är första steget i en H-1B-ansökan, så arbetsgivaren har sponsrat eller förberett sig för att sponsra H-1B-arbetare; det garanterar inte sponsring för någon specifik tjänst. Kolla arbetsgivarens egna jobbannonser.
Löner efter jobbtitel
| Jobbtitel | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| Software Developer | 2 | $210 000 |
| Technical Project Manager | 2 | $118 000 |
| QA Automation Architect | 1 | $140 000 |
| Full Stack Developer | 1 | $176 800 |
| Software QA Analyst | 1 | $103 000 |
| Salesforce Systems Analyst | 1 | $85 500 |
| Senior Automation Engineer | 1 | $130 000 |
| QA Automation Engineer | 1 | $75 000 |
| QA Automation Analyst | 1 | $115 000 |
| Software QA Engineer | 1 | $100 000 |
Ansökningar per fiskalår
| Budgetår | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| FY2023 | 7 | $132 500 |
| FY2024 | 4 | $116 500 |
| FY2025 | 1 | $100 000 |
Rådande lönenivåer
Department of Labor fastställer fyra rådande lönenivåer för varje yrke och område, från Nivå I (inträde) till Nivå IV (fullt kompetent). Arbetsgivaren väljer den nivå som matchar jobbets krav.
Var jobben finns
Yrken
- Software Quality Assurance Analysts and Testers6
- Software Developers3
- Computer Systems Engineers/Architects2
- Computer Systems Analysts1
Senaste ansökningar
| Jobbtitel | Baslön | Plats | Inlämnad | Startdatum | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Software QA Engineer | $100 000–$120 000 Nivå I | Concord, CA | 8 apr. 2025 | 1 okt. 2025 | Certifierad |
| QA Automation Engineer | $75 000–$80 000 | Santa Clara, CA | 20 maj 2024 | 1 okt. 2024 | Certifierad |
| QA Automation Analyst | $115 000–$117 000 Nivå II | San Francisco, CA | 1 maj 2024 | 29 okt. 2024 | Certifierad |
| Software Developer | $285 000–$286 000 Nivå IV | Santa Clara, CA | 20 mars 2024 | 14 sep. 2024 | Certifierad |
| Technical Project Manager | $118 000–$119 000 Nivå IV | McKinney, TX | 26 sep. 2023 | 16 okt. 2023 | Certifierad |
| Technical Project Manager | $118 000–$119 000 Nivå IV | McKinney, TX | 22 sep. 2023 | 13 nov. 2023 | Återkallad |
| Senior Automation Engineer | $130 000–$140 000 Nivå II | San Leandro, CA | 9 aug. 2023 | 1 jan. 2024 | Certifierad |
| Salesforce Systems Analyst | $85 500–$87 000 Nivå I | San Francisco, CA | 24 maj 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad |
| Software Developer | $135 000–$136 000 Nivå II | San Francisco, CA | 14 mars 2023 | 27 mars 2023 | Certifierad |
| Full Stack Developer | $176 800–$177 800 Nivå III | San Francisco, CA | 26 jan. 2023 | 1 mars 2023 | Certifierad |
| Software QA Analyst | $103 000–$104 000 Nivå II | San Francisco, CA | 13 jan. 2023 | 2 feb. 2023 | Certifierad |
| QA Automation Architect | $140 000–$141 000 Nivå III | Santa Clara, CA | 30 sep. 2022 | 17 okt. 2022 | Certifierad |
Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).