Lönedata för H-1B

Hem › Arbetsgivare › Advanced Micro Devices, Inc. › Sr. Firmware Engineer

Sr. Firmware Engineer hos Advanced Micro Devices, Inc.: H-1B-löner

20 anmälningar om arbetsvillkor för titeln Sr. Firmware Engineer hos Advanced Micro Devices, Inc.. Medianbaslön $127 500; mittenhalva $108 826–$136 822.

Ansökningar (LCAs)20
Medianlön$127 500
Mittenhalvan av löner$108 826–$136 822
10:e–90:e percentilen$96 866–$166 262

Per räkenskapsår

BudgetårLCAsMedianlön
FY20234$110 933
FY202410$128 750
FY20254$150 000
FY20261$99 195

Ansökningar

BaslönPlatsInlämnadStartdatumStatus
$99 195–$181 350
Nivå II
Orlando, FL18 juni 202612 okt. 2026Certifierad
$170 000
Nivå II
Santa Clara, CA18 juli 202511 aug. 2025Certifierad
$170 000
Nivå II
Santa Clara, CA9 juli 202511 aug. 2025Certifierad
$130 000
Nivå II
Austin, TX28 apr. 20251 okt. 2025Certifierad
$108 826–$158 380
Nivå II
Austin, TX11 nov. 20249 maj 2025Certifierad
$127 500–$159 380
Nivå II
Austin, TX16 sep. 20245 mars 2025Certifierad
$108 826–$159 380
Nivå II
Austin, TX23 aug. 20248 feb. 2025Certifierad
$108 826–$159 380
Nivå II
Austin, TX19 aug. 20248 feb. 2025Återkallad
$132 267–$159 380
Nivå III
Austin, TX12 juli 202415 nov. 2024Certifierad
$108 826–$159 380
Nivå II
Austin, TX3 juli 202415 nov. 2024Certifierad
$96 866–$159 380
Nivå II
Austin, TX20 maj 202412 nov. 2024Certifierad
$125 000
Nivå II
Austin, TX3 apr. 20243 apr. 2024Certifierad
$165 328Santa Clara, CA25 jan. 202410 maj 2024Certifierad
$165 328
Nivå I
Santa Clara, CA25 jan. 202410 maj 2024Certifierad
$130 000
Nivå II
Austin, TX19 jan. 202419 jan. 2024Certifierad
$130 000
Nivå II
Austin, TX9 nov. 202310 nov. 2023Certifierad
$96 866–$153 270
Nivå II
Austin, TX23 aug. 202318 feb. 2024Certifierad
$141 378–$188 370
Nivå II
Santa Clara, CA22 juni 202320 dec. 2023Certifierad
$82 530–$153 270
Nivå II
Orlando, FL20 apr. 202312 okt. 2023Certifierad
$125 000–$145 990
Nivå II
Austin, TX6 jan. 20232 juli 2023Certifierad

Sr. Firmware Engineer hos alla arbetsgivare →

Andra jobb hos Advanced Micro Devices, Inc.

Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).