Hem › Arbetsgivare › AK4 Networks LLC
AK4 Networks LLC: H-1B-löner och sponsring
AK4 Networks LLC lämnade in 25 lönevillkorsansökningar för H-1B och relaterade visum under fiskalåren 2023–2026; certifierade: 25. Medianlön: $95 701.
Sponsrar AK4 Networks LLC H-1B-visum?
AK4 Networks LLC lämnade in 25 lönevillkorsansökningar under fiskalåren 2023–2026, den senaste inlämnad 15 juni 2025. En LCA är första steget i en H-1B-ansökan, så arbetsgivaren har sponsrat eller förberett sig för att sponsra H-1B-arbetare; det garanterar inte sponsring för någon specifik tjänst. Kolla arbetsgivarens egna jobbannonser.
Löner efter jobbtitel
| Jobbtitel | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| Software Developer, Applications | 11 | $95 701 |
| Lead Reporting and Analytics | 1 | $86 486 |
| Software Engineer- Test Applications | 1 | $95 701 |
| Java Backend Engineer | 1 | $100 069 |
| Technical Firmware Engineer | 1 | $100 069 |
| Management Analyst | 1 | $82 950 |
| Technical Software Engineer | 1 | $100 069 |
| Lead Technical Tax Consultant | 1 | $100 069 |
| Technical Lead Software Engineer | 1 | $100 069 |
| Technical Lead Firmware Engineer | 1 | $100 069 |
| Accounting Consultant | 1 | $60 000 |
| Information Technology Manager | 1 | $154 731 |
| HR Associate | 1 | $75 525 |
| Software Engineer | 1 | $84 781 |
| Regulatory Affairs Analyst | 1 | $70 637 |
Ansökningar per fiskalår
| Budgetår | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| FY2023 | 7 | $95 701 |
| FY2024 | 10 | $100 069 |
| FY2025 | 8 | $84 781 |
Rådande lönenivåer
Department of Labor fastställer fyra rådande lönenivåer för varje yrke och område, från Nivå I (inträde) till Nivå IV (fullt kompetent). Arbetsgivaren väljer den nivå som matchar jobbets krav.
Var jobben finns
Yrken
- Software Developers19
- Data Scientists1
- Management Analysts1
- Accountants and Auditors1
- Computer and Information Systems Managers1
- Human Resources Specialists1
- Regulatory Affairs Specialists1
Senaste ansökningar
| Jobbtitel | Baslön | Plats | Inlämnad | Startdatum | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Software Developer, Applications | $84 781–$84 782 Nivå I | Malvern, PA | 15 juni 2025 | 1 okt. 2025 | Certifierad |
| Accounting Consultant | $60 000–$60 001 Nivå I | Malvern, PA | 13 juni 2025 | 1 okt. 2025 | Certifierad |
| Information Technology Manager | $154 731–$156 000 Nivå II | Tampa, FL | 9 juni 2025 | 1 okt. 2025 | Certifierad |
| HR Associate | $75 525–$75 526 Nivå III | Malvern, PA | 6 juni 2025 | 1 okt. 2025 | Certifierad |
| Software Engineer | $84 781–$85 000 Nivå I | Malvern, PA | 2 juni 2025 | 1 okt. 2025 | Certifierad |
| Regulatory Affairs Analyst | $70 637–$80 000 Nivå II | Malvern, PA | 27 maj 2025 | 1 okt. 2025 | Certifierad |
| Software Developer, Applications | $106 558–$106 559 Nivå II | Naperville, IL | 29 jan. 2025 | 5 feb. 2025 | Certifierad |
| Software Developer, Applications | $103 210–$103 211 Nivå II | Houston, TX | 16 jan. 2025 | 27 jan. 2025 | Certifierad |
| Software Developer, Applications | $100 069–$100 070 Nivå II | Malvern, PA | 21 juni 2024 | 1 okt. 2024 | Certifierad |
| Technical Firmware Engineer | $100 069–$100 070 Nivå II | Malvern, PA | 23 maj 2024 | 1 okt. 2024 | Certifierad |
| Technical Software Engineer | $100 069–$100 070 Nivå II | Malvern, PA | 23 maj 2024 | 1 okt. 2024 | Certifierad |
| Management Analyst | $82 950–$82 951 Nivå II | Malvern, PA | 23 maj 2024 | 1 okt. 2024 | Certifierad |
| Technical Lead Firmware Engineer | $100 069–$100 070 Nivå II | Malvern, PA | 16 maj 2024 | 1 okt. 2024 | Certifierad |
| Software Developer, Applications | $80 080–$80 081 Nivå I | Malvern, PA | 16 maj 2024 | 1 okt. 2024 | Certifierad |
| Software Developer, Applications | $80 080–$80 081 Nivå I | Malvern, PA | 16 maj 2024 | 1 okt. 2024 | Certifierad |
| Technical Lead Software Engineer | $100 069–$100 070 Nivå II | Malvern, PA | 16 maj 2024 | 1 okt. 2024 | Certifierad |
| Lead Technical Tax Consultant | $100 069–$100 070 Nivå II | Malvern, PA | 16 maj 2024 | 1 okt. 2024 | Certifierad |
| Java Backend Engineer | $100 069–$100 070 Nivå II | Malvern, PA | 8 nov. 2023 | 15 nov. 2023 | Certifierad |
| Software Developer, Applications | $100 069–$100 070 Nivå II | Malvern, PA | 13 sep. 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad |
| Lead Reporting and Analytics | $86 486–$86 487 Nivå II | Malvern, PA | 6 juni 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad |
| Software Developer, Applications | $95 701–$95 702 Nivå II | Malvern, PA | 1 juni 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad |
| Software Developer, Applications | $95 701–$95 702 Nivå II | Malvern, PA | 25 maj 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad |
| Software Engineer- Test Applications | $95 701–$95 702 Nivå II | Malvern, PA | 25 maj 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad |
| Software Developer, Applications | $95 701–$95 702 Nivå II | Malvern, PA | 25 maj 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad |
| Software Developer, Applications | $95 701–$95 702 Nivå II | Malvern, PA | 25 maj 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad |
Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).