Hem › Arbetsgivare › Ant Technologies U.S., Inc.
Ant Technologies U.S., Inc.: H-1B-löner och sponsring
Ant Technologies U.S., Inc. lämnade in 10 lönevillkorsansökningar för H-1B och relaterade visum under fiskalåren 2023–2026; certifierade: 9. Medianlön: $184 662.
En H-1B-beroende arbetsgivare har en stor andel H-1B-arbetare (t.ex. 15 % eller mer av en personalstyrka på 51 eller fler) och måste följa extra regler mot att undantränga amerikanska arbetare.
Sponsrar Ant Technologies U.S., Inc. H-1B-visum?
Ant Technologies U.S., Inc. lämnade in 10 lönevillkorsansökningar under fiskalåren 2023–2026, den senaste inlämnad 12 maj 2026. En LCA är första steget i en H-1B-ansökan, så arbetsgivaren har sponsrat eller förberett sig för att sponsra H-1B-arbetare; det garanterar inte sponsring för någon specifik tjänst. Kolla arbetsgivarens egna jobbannonser.
Löner efter jobbtitel
| Jobbtitel | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| Senior Algorithm Engineer | 2 | $150 058 |
| Algorithm Engineer | 2 | $143 770 |
| Associate Researcher | 2 | $182 749 |
| Engineer | 1 | $135 283 |
| Technical Expert | 1 | $184 662 |
| Assistant Researcher of Ant Group Research Institute | 1 | $237 786 |
| Public Relations Advisor | 1 | $216 000 |
Ansökningar per fiskalår
| Budgetår | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| FY2023 | 1 | $204 000 |
| FY2024 | 4 | $143 770 |
| FY2026 | 5 | $216 000 |
Rådande lönenivåer
Department of Labor fastställer fyra rådande lönenivåer för varje yrke och område, från Nivå I (inträde) till Nivå IV (fullt kompetent). Arbetsgivaren väljer den nivå som matchar jobbets krav.
Var jobben finns
Yrken
- Software Developers4
- Computer and Information Research Scientists3
- Statisticians1
- Public Relations Specialists1
- Data Scientists1
Senaste ansökningar
| Jobbtitel | Baslön | Plats | Inlämnad | Startdatum | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Senior Algorithm Engineer | $96 117–$180 000 Nivå I | Bellevue, WA | 12 maj 2026 | 1 okt. 2026 | Certifierad |
| Associate Researcher | $127 712–$288 000 Nivå I | Sunnyvale, CA | 12 maj 2026 | 1 okt. 2026 | Certifierad |
| Public Relations Advisor | $216 000 Nivå I | Sunnyvale, CA | 7 maj 2026 | 27 maj 2026 | Certifierad |
| Associate Researcher | $237 786–$300 000 Nivå IV | Sunnyvale, CA | 8 dec. 2025 | 22 dec. 2025 | Certifierad |
| Assistant Researcher of Ant Group Research Institute | $237 786–$258 000 Nivå IV | Sunnyvale, CA | 21 nov. 2025 | 8 dec. 2025 | Certifierad |
| Engineer | $135 283–$144 000 Nivå I | Sunnyvale, CA | 11 juni 2024 | 1 okt. 2024 | Certifierad |
| Technical Expert | $184 662–$189 240 Nivå II | Sunnyvale, CA | 16 apr. 2024 | 1 maj 2024 | Certifierad |
| Algorithm Engineer | $143 770–$162 000 Nivå II | Sunnyvale, CA | 22 nov. 2023 | 1 dec. 2023 | Certifierad |
| Algorithm Engineer | $145 322–$162 000 | Sunnyvale, CA | 20 nov. 2023 | 1 dec. 2023 | Avslagen |
| Senior Algorithm Engineer | $204 000 Nivå III | Sunnyvale, CA | 4 jan. 2023 | 30 jan. 2023 | Certifierad |
Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).