Hem › Arbetsgivare › Apple Inc. › HI Designer
HI Designer hos Apple Inc.: H-1B-löner
43 anmälningar om arbetsvillkor för titeln HI Designer hos Apple Inc.. Medianbaslön $171 392; mittenhalva $149 750–$195 378.
Ansökningar (LCAs)43
Medianlön$171 392
Mittenhalvan av löner$149 750–$195 378
10:e–90:e percentilen$140 100–$207 240
Per räkenskapsår
| Budgetår | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| FY2023 | 27 | $176 000 |
| FY2024 | 15 | $170 700 |
| FY2025 | 1 | $207 800 |
Ansökningar
| Baslön | Plats | Inlämnad | Startdatum | Status |
|---|---|---|---|---|
| $207 800–$312 200 Nivå IV | Cupertino, CA | 10 apr. 2025 | 1 okt. 2025 | Certifierad |
| $161 907–$243 300 Nivå IV | Culver City, CA | 1 aug. 2024 | 29 jan. 2025 | Certifierad |
| $199 800–$300 200 Nivå IV | Cupertino, CA | 13 maj 2024 | 1 okt. 2024 | Certifierad |
| $134 400–$202 600 Nivå IV | Culver City, CA | 8 maj 2024 | 1 okt. 2024 | Certifierad |
| $170 700–$256 500 Nivå IV | Cupertino, CA | 28 mars 2024 | 25 sep. 2024 | Certifierad |
| $161 838–$208 300 | Cupertino, CA | 12 feb. 2024 | 3 aug. 2024 | Certifierad |
| $161 700–$243 300 Nivå IV | Los Angeles, CA | 23 jan. 2024 | 11 juli 2024 | Certifierad |
| $167 523–$243 300 Nivå IV | Culver City, CA | 12 dec. 2023 | 9 juni 2024 | Certifierad |
| $170 700–$256 500 Nivå IV | Cupertino, CA | 5 dec. 2023 | 1 juni 2024 | Certifierad |
| $170 700–$256 500 E-3 · Nivå IV | Cupertino, CA | 7 nov. 2023 | 30 apr. 2024 | Certifierad |
| $199 800–$300 200 Nivå IV | Cupertino, CA | 2 nov. 2023 | 21 apr. 2024 | Certifierad |
| $188 488–$256 500 | Cupertino, CA | 28 sep. 2023 | 16 nov. 2023 | Certifierad, sedan återkallad |
| $199 800–$300 200 | Cupertino, CA | 22 aug. 2023 | 16 jan. 2024 | Certifierad, sedan återkallad |
| $138 900–$227 000 Nivå III | Cupertino, CA | 15 aug. 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad |
| $138 900–$196 500 Nivå III | Sunnyvale, CA | 7 aug. 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad |
| $179 000–$231 000 Nivå IV | Cupertino, CA | 16 juni 2023 | 26 juni 2023 | Certifierad |
| $161 000–$242 000 Nivå IV | Cupertino, CA | 12 maj 2023 | 29 aug. 2023 | Certifierad |
| $144 500–$217 500 Nivå IV | Culver City, CA | 10 maj 2023 | 22 maj 2023 | Certifierad |
| $144 500–$214 500 Nivå IV | Culver City, CA | 3 maj 2023 | 8 maj 2023 | Certifierad, sedan återkallad |
| $144 500–$217 500 E-3 · Nivå IV | Culver City, CA | 24 apr. 2023 | 2 aug. 2023 | Certifierad |
| $130 000–$196 500 H-1B1 (Singapore) · Nivå III | Cupertino, CA | 18 apr. 2023 | 11 juli 2023 | Certifierad |
| $184 359–$242 000 Nivå IV | Cupertino, CA | 6 apr. 2023 | 13 juli 2023 | Certifierad |
| $144 500–$217 500 Nivå IV | Culver City, CA | 5 apr. 2023 | 17 apr. 2023 | Certifierad, sedan återkallad |
| $229 000–$343 500 Nivå IV | Cupertino, CA | 3 apr. 2023 | 29 sep. 2023 | Certifierad |
| $179 000–$278 000 E-3 · Nivå IV | Cupertino, CA | 28 mars 2023 | 12 apr. 2023 | Certifierad |
| $144 500–$217 500 E-3 · Nivå IV | Culver City, CA | 14 mars 2023 | 2 aug. 2023 | Certifierad |
| $179 000–$278 000 E-3 · Nivå IV | Cupertino, CA | 28 feb. 2023 | 12 apr. 2023 | Certifierad |
| $236 983 Nivå IV | Cupertino, CA | 13 jan. 2023 | 14 juni 2023 | Certifierad |
| $176 000 Nivå III | Cupertino, CA | 4 jan. 2023 | 24 juni 2023 | Certifierad |
| $183 830 Nivå IV | Culver City, CA | 4 jan. 2023 | 23 juni 2023 | Certifierad |
| $175 000 Nivå III | Cupertino, CA | 29 dec. 2022 | 29 juni 2023 | Certifierad |
| $173 000 | Cupertino, CA | 16 dec. 2022 | 27 apr. 2023 | Certifierad |
| $171 392 Nivå III | Cupertino, CA | 7 dec. 2022 | 27 apr. 2023 | Certifierad, sedan återkallad |
| $203 500 Nivå IV | Cupertino, CA | 7 dec. 2022 | 9 maj 2023 | Certifierad |
| $236 983 Nivå IV | Cupertino, CA | 30 nov. 2022 | 15 maj 2023 | Certifierad |
| $238 788 Nivå IV | Cupertino, CA | 17 nov. 2022 | 19 maj 2023 | Certifierad |
| $190 957 Nivå IV | Cupertino, CA | 28 okt. 2022 | 28 mars 2023 | Certifierad |
| $203 500 Nivå IV | Cupertino, CA | 14 okt. 2022 | 15 apr. 2023 | Certifierad |
| $205 000 Nivå IV | Culver City, CA | 5 okt. 2022 | 17 okt. 2022 | Certifierad |
| $160 000 Nivå III | Cupertino, TX | 29 sep. 2022 | 26 mars 2023 | Certifierad |
| $145 500 Nivå III | Cupertino, CA | 27 sep. 2022 | 28 mars 2023 | Certifierad |
| $154 000 Nivå III | Cupertino, CA | 21 juni 2022 | 27 juni 2022 | Certifierad, sedan återkallad |
| $139 000 Nivå III | Cupertino, CA | 6 apr. 2022 | 31 aug. 2022 | Certifierad, sedan återkallad |
HI Designer hos alla arbetsgivare →
Andra jobb hos Apple Inc.
- Software Engineering Applications$181 100
- Software Development Engineering$186 142
- Software Development Engineer$186 000
- Software Engineering Systems$177 154
- Software Development Engineer - Applications$182 312
- Software Development Engineer - Test$174 157
- Machine Learning$190 486
- Machine Learning Engineer$187 737
- Software Development Engineer - Systems$179 000
- Engineering Project/Program$166 962
- Tools and Automation Engineer$163 300
- Software Development Engineer - Firmware$177 154
- Physical Design Engineer$160 553
- Data Scientist$170 373
- Design Verification$161 179
- Design Verification Engineer$157 326
- Software Developer$155 397
- Engineering Project Manager$169 100
- Module Design Engineer$158 995
- Tools & Automation Engineer$164 050
- Strategic Sourcing Manager$151 200
- FE Engineering$171 138
- Hardware Systems Engineering$174 304
- Electronics Engineer$147 553
Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).