Lönedata för H-1B

Hem › Arbetsgivare › Armature Systems, Inc.

Armature Systems, Inc.: H-1B-löner och sponsring

Armature Systems, Inc. lämnade in 6 lönevillkorsansökningar för H-1B och relaterade visum under fiskalåren 2023–2026; certifierade: 6. Medianlön: $121 677.

Ansökningar (LCAs)6
Certifierad6
Arbetsgivarens adressSan Jose, CA
H-1B-beroende arbetsgivareNej
Medianlön$121 677
Mittenhalvan av löner$115 750–$128 636
10:e–90:e percentilen$112 500–$129 865

Sponsrar Armature Systems, Inc. H-1B-visum?

Armature Systems, Inc. lämnade in 6 lönevillkorsansökningar under fiskalåren 2023–2026, den senaste inlämnad 11 sep. 2025. En LCA är första steget i en H-1B-ansökan, så arbetsgivaren har sponsrat eller förberett sig för att sponsra H-1B-arbetare; det garanterar inte sponsring för någon specifik tjänst. Kolla arbetsgivarens egna jobbannonser.

Löner efter jobbtitel

JobbtitelLCAsMedianlön
Technical Account Manager2$129 865
Senior Network Engineer2$112 500
Network Security Architect1$125 354
Sr. Network Security Engineer1$118 000

Ansökningar per fiskalår

BudgetårLCAsMedianlön
FY20231$125 354
FY20243$129 730
FY20252$116 500

Rådande lönenivåer

Department of Labor fastställer fyra rådande lönenivåer för varje yrke och område, från Nivå I (inträde) till Nivå IV (fullt kompetent). Arbetsgivaren väljer den nivå som matchar jobbets krav.

Var jobben finns

Yrken

Senaste ansökningar

JobbtitelBaslönPlatsInlämnadStartdatumStatus
Senior Network Engineer$115 000
Nivå II
Minneapolis, MN11 sep. 202519 okt. 2025Certifierad
Sr. Network Security Engineer$118 000
Nivå II
San Jose, CA7 feb. 202525 maj 2025Certifierad
Senior Network Engineer$110 000
Nivå II
Minneapolis, MN29 juli 202417 sep. 2024Certifierad
Technical Account Manager$130 000
Nivå II
San Jose, CA18 juni 202425 juni 2024Certifierad
Technical Account Manager$129 730
Nivå II
San Jose, CA18 juni 20241 juli 2024Certifierad
Network Security Architect$125 354San Jose, CA9 maj 202315 maj 2023Certifierad

Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).