Hem › Arbetsgivare › Bizlink Technology, Inc.
Bizlink Technology, Inc.: H-1B-löner och sponsring
Bizlink Technology, Inc. lämnade in 15 lönevillkorsansökningar för H-1B och relaterade visum under fiskalåren 2023–2026; certifierade: 14. Medianlön: $97 064.
Sponsrar Bizlink Technology, Inc. H-1B-visum?
Bizlink Technology, Inc. lämnade in 15 lönevillkorsansökningar under fiskalåren 2023–2026, den senaste inlämnad 2 juni 2026. En LCA är första steget i en H-1B-ansökan, så arbetsgivaren har sponsrat eller förberett sig för att sponsra H-1B-arbetare; det garanterar inte sponsring för någon specifik tjänst. Kolla arbetsgivarens egna jobbannonser.
Green card (PERM)-ansökningar hos Bizlink Technology, Inc.: 6 →
Löner efter jobbtitel
| Jobbtitel | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| Project Engineer | 4 | $103 314 |
| Manufacturing Engineer | 3 | $91 770 |
| Field Application Engineer | 2 | $117 572 |
| Project Engineer (a Mechanical Engineer, OES 17-2141 | 2 | $91 770 |
| Project Engineer (a Mechanical Engineering) | 1 | $105 685 |
| Project Engineer (an Electrical Engineer, OES 17-2071) | 1 | $93 267 |
| Senior Project Engineer | 1 | $118 810 |
| Program Manager | 1 | $113 214 |
Ansökningar per fiskalår
| Budgetår | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| FY2023 | 5 | $92 518 |
| FY2024 | 3 | $93 267 |
| FY2025 | 3 | $99 445 |
| FY2026 | 4 | $110 198 |
Rådande lönenivåer
Department of Labor fastställer fyra rådande lönenivåer för varje yrke och område, från Nivå I (inträde) till Nivå IV (fullt kompetent). Arbetsgivaren väljer den nivå som matchar jobbets krav.
Var jobben finns
Yrken
Senaste ansökningar
| Jobbtitel | Baslön | Plats | Inlämnad | Startdatum | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Program Manager | $113 214–$138 964 Nivå II | Fremont, CA | 2 juni 2026 | 1 okt. 2026 | Certifierad |
| Manufacturing Engineer | $94 682–$117 457 Nivå I | Fremont, CA | 15 maj 2026 | 29 juni 2026 | Certifierad |
| Field Application Engineer | $150 654–$175 156 Nivå III | Fremont, CA | 21 apr. 2026 | 1 okt. 2026 | Certifierad |
| Project Engineer | $107 182–$134 035 Nivå I | Fremont, CA | 7 apr. 2026 | 1 okt. 2026 | Certifierad |
| Project Engineer | $107 182–$134 055 Nivå I | Fremont, CA | 24 juli 2025 | 19 jan. 2026 | Certifierad |
| Manufacturing Engineer | $90 251–$112 090 Nivå I | Fremont, CA | 10 apr. 2025 | 1 okt. 2025 | Certifierad |
| Project Engineer | $99 445–$124 841 Nivå I | Fremont, CA | 8 apr. 2025 | 1 okt. 2025 | Certifierad |
| Senior Project Engineer | $118 810–$142 853 Nivå II | Fremont, CA | 7 aug. 2024 | 10 okt. 2024 | Certifierad |
| Manufacturing Engineer | $91 770–$114 545 Nivå I | Fremont, CA | 24 apr. 2024 | 1 okt. 2024 | Certifierad |
| Project Engineer | $93 267–$127 233 Nivå I | Fremont, CA | 21 feb. 2024 | 26 juli 2024 | Certifierad |
| Project Engineer (a Mechanical Engineer, OES 17-2141 | $91 770–$114 525 Nivå I | Fremont, CA | 16 aug. 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad |
| Project Engineer (an Electrical Engineer, OES 17-2071) | $93 267–$139 693 Nivå I | Fremont, CA | 16 aug. 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad |
| Project Engineer (a Mechanical Engineer, OES 17-2141 | $92 955–$116 709 Nivå I | Fremont, CA | 16 aug. 2023 | 1 okt. 2023 | Återkallad |
| Field Application Engineer | $84 490–$105 684 Nivå I | Fremont, CA | 26 apr. 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad |
| Project Engineer (a Mechanical Engineering) | $105 685–$126 900 Nivå II | Fremont, CA | 2 feb. 2023 | 25 juni 2023 | Certifierad |
Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).