Hem › Arbetsgivare › Capital Info Group, Inc. › Salesforce Developer
Salesforce Developer hos Capital Info Group, Inc.: H-1B-löner
56 anmälningar om arbetsvillkor för titeln Salesforce Developer hos Capital Info Group, Inc.. Medianbaslön $102 690; mittenhalva $99 726–$109 462.
Ansökningar (LCAs)56
Medianlön$102 690
Mittenhalvan av löner$99 726–$109 462
10:e–90:e percentilen$95 000–$112 923
Per räkenskapsår
| Budgetår | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| FY2023 | 18 | $98 904 |
| FY2024 | 16 | $102 544 |
| FY2025 | 8 | $105 997 |
| FY2026 | 10 | $112 923 |
Ansökningar
| Baslön | Plats | Inlämnad | Startdatum | Status |
|---|---|---|---|---|
| $105 976 Nivå II | Katy, TX | 17 juni 2026 | 24 juni 2026 | Certifierad |
| $112 923 Nivå II | Irving, TX | 8 juni 2026 | 10 nov. 2026 | Certifierad |
| $110 000 Nivå II | Atlanta, GA | 21 maj 2026 | 28 maj 2026 | Certifierad |
| $112 923 Nivå II | McKinney, TX | 23 mars 2026 | 30 mars 2026 | Certifierad |
| $112 923 Nivå II | Dallas, TX | 10 feb. 2026 | 17 feb. 2026 | Certifierad |
| $102 461 Nivå II | Buffalo, NY | 3 feb. 2026 | 23 juni 2026 | Certifierad |
| $111 072 Nivå II | Chandler, AZ | 27 jan. 2026 | 9 feb. 2026 | Certifierad |
| $112 923 Nivå II | McKinney, TX | 14 jan. 2026 | 21 jan. 2026 | Certifierad |
| $114 754 Nivå II | Pflugerville, TX | 16 dec. 2025 | 23 dec. 2025 | Certifierad |
| $112 923 Nivå II | Celina, TX | 4 nov. 2025 | 11 nov. 2025 | Certifierad |
| $105 997 Nivå II | Frisco, TX | 22 apr. 2025 | 29 apr. 2025 | Certifierad |
| $105 997 Nivå II | Prosper, TX | 8 apr. 2025 | 16 apr. 2025 | Certifierad |
| $105 997 Nivå II | Aubrey, TX | 11 mars 2025 | 1 aug. 2025 | Certifierad |
| $112 986 Nivå II | Charlotte, NC | 21 jan. 2025 | 28 jan. 2025 | Certifierad |
| $112 986 Nivå II | Charlotte, NC | 13 jan. 2025 | 20 jan. 2025 | Certifierad, sedan återkallad |
| $103 605 Nivå II | Cottage Grove, MN | 21 nov. 2024 | 28 nov. 2024 | Certifierad |
| $105 227 Nivå II | Dunwoody, GA | 24 okt. 2024 | 31 okt. 2024 | Certifierad |
| $105 227 Nivå II | Dunwoody, GA | 15 okt. 2024 | 22 okt. 2024 | Certifierad, sedan återkallad |
| $105 227 Nivå II | Baton Rouge, LA | 10 okt. 2024 | 16 okt. 2024 | Återkallad |
| $98 862 Nivå II | Murfreesboro, TN | 19 sep. 2024 | 30 sep. 2024 | Certifierad |
| $85 426 Nivå II | Lake Saint Louis, MO | 21 juni 2024 | 28 juni 2024 | Certifierad |
| $101 192 Nivå II | Plano, TX | 3 juni 2024 | 10 juni 2024 | Certifierad |
| $101 192 Nivå II | Melissa, TX | 3 juni 2024 | 7 juni 2024 | Certifierad |
| $102 690 Nivå II | Chicago, IL | 31 maj 2024 | 7 juni 2024 | Certifierad |
| $102 544 Nivå II | San Antonio, TX | 24 maj 2024 | 30 maj 2024 | Certifierad |
| $101 192 Nivå II | Plano, TX | 3 maj 2024 | 10 maj 2024 | Certifierad |
| $110 000 Nivå II | Dunwoody, GA | 14 mars 2024 | 20 mars 2024 | Certifierad |
| $110 000 Nivå II | Irving, TX | 12 mars 2024 | 19 mars 2024 | Återkallad |
| $102 877 Nivå II | Cumming, GA | 21 feb. 2024 | 4 mars 2024 | Certifierad |
| $102 544 Nivå II | San Antonio, TX | 16 feb. 2024 | 22 feb. 2024 | Certifierad |
| $103 272 Nivå II | Raleigh, NC | 7 feb. 2024 | 13 feb. 2024 | Certifierad |
| $108 992 Nivå II | Broomfield, CO | 24 jan. 2024 | 31 jan. 2024 | Certifierad |
| $114 941 Nivå II | Windsor Mill, MD | 13 dec. 2023 | 21 dec. 2023 | Certifierad |
| $103 272 Nivå II | Holly Springs, NC | 29 nov. 2023 | 6 dec. 2023 | Certifierad |
| $101 192 Nivå II | Irving, TX | 10 nov. 2023 | 10 nov. 2023 | Certifierad |
| $101 192 Nivå II | Frisco, TX | 25 okt. 2023 | 6 nov. 2023 | Certifierad |
| $101 192 Nivå II | Irving, TX | 11 aug. 2023 | 17 aug. 2023 | Certifierad |
| $102 690 Nivå II | Rolling Meadows, IL | 19 juli 2023 | 26 juli 2023 | Certifierad |
| $100 000 Nivå II | Atlanta, GA | 28 juni 2023 | 5 juli 2023 | Certifierad |
| $95 000 Nivå II | Buffalo, NY | 16 juni 2023 | 23 juni 2023 | Certifierad |
| $98 904 Nivå II | Carrollton, TX | 8 juni 2023 | 15 juni 2023 | Certifierad |
| $141 378 Nivå II | Manteca, CA | 8 juni 2023 | 14 juni 2023 | Certifierad |
| $98 904 Nivå II | Carrollton, TX | 2 juni 2023 | 9 juni 2023 | Certifierad |
| $98 904 Nivå II | The Colony, TX | 31 maj 2023 | 2 juni 2023 | Certifierad |
| $98 904 Nivå II | Dallas, TX | 10 maj 2023 | 17 maj 2023 | Certifierad |
| $92 040 Nivå II | Austin, TX | 11 apr. 2023 | 19 apr. 2023 | Certifierad |
| $92 040 Nivå II | Hutto, TX | 14 mars 2023 | 27 mars 2023 | Certifierad |
| $95 000 Nivå II | Enola, PA | 6 mars 2023 | 13 mars 2023 | Certifierad |
| $94 017 Nivå II | Maryland Heights, MO | 22 feb. 2023 | 2 mars 2023 | Certifierad |
| $94 016 Nivå II | Chicago, IL | 30 nov. 2022 | 6 dec. 2022 | Certifierad |
| $98 904 Nivå II | Irving, TX | 30 nov. 2022 | 12 dec. 2022 | Certifierad |
| $94 016 Nivå II | Chicago, IL | 30 nov. 2022 | 6 dec. 2022 | Återkallad |
| $102 544 Nivå II | Irvine, CA | 23 nov. 2022 | 30 nov. 2022 | Certifierad |
| $100 000 Nivå II | Aubrey, TX | 25 okt. 2022 | 31 okt. 2022 | Certifierad |
| $109 283 Nivå II | Piscataway, NJ | 17 okt. 2022 | 21 okt. 2022 | Certifierad |
| $109 283 Nivå II | Piscataway, NJ | 14 okt. 2022 | 21 okt. 2022 | Återkallad |
Salesforce Developer hos alla arbetsgivare →
Andra jobb hos Capital Info Group, Inc.
Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).