Hem › Arbetsgivare › Capital Infotech Inc
Capital Infotech Inc: H-1B-löner och sponsring
Capital Infotech Inc lämnade in 21 lönevillkorsansökningar för H-1B och relaterade visum under fiskalåren 2023–2026; certifierade: 19. Medianlön: $100 000.
Sponsrar Capital Infotech Inc H-1B-visum?
Capital Infotech Inc lämnade in 21 lönevillkorsansökningar under fiskalåren 2023–2026, den senaste inlämnad 9 juni 2026. En LCA är första steget i en H-1B-ansökan, så arbetsgivaren har sponsrat eller förberett sig för att sponsra H-1B-arbetare; det garanterar inte sponsring för någon specifik tjänst. Kolla arbetsgivarens egna jobbannonser.
Löner efter jobbtitel
| Jobbtitel | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| Software Engineer | 6 | $93 580 |
| Software Developer | 5 | $110 240 |
| Azure Cloud Developer | 3 | $127 837 |
| Data Engineer II | 1 | $130 915 |
| BI Developer | 1 | $100 500 |
| Application Developer/Java Developer | 1 | $101 109 |
| Database Administrator | 1 | $140 899 |
| Dev Ops Engineer | 1 | $82 000 |
| Java Developer | 1 | $100 000 |
| Computer Systems Analyst | 1 | $99 000 |
Ansökningar per fiskalår
| Budgetår | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| FY2023 | 8 | $101 109 |
| FY2024 | 6 | $93 580 |
| FY2025 | 2 | $97 180 |
| FY2026 | 5 | $121 118 |
Rådande lönenivåer
Department of Labor fastställer fyra rådande lönenivåer för varje yrke och område, från Nivå I (inträde) till Nivå IV (fullt kompetent). Arbetsgivaren väljer den nivå som matchar jobbets krav.
Var jobben finns
- Chantilly, VA10
- Spring, TX3
- Colorado Springs, CO2
- Dunwoody, GA1
- Charlotte, NC1
- Irving, TX1
- Windsor Mill, MD1
- De Pere, WI1
- McKinney, TX1
Yrken
- Software Developers17
- Database Architects1
- Data Scientists1
- Database Administrators1
- Computer Systems Analysts1
Senaste ansökningar
| Jobbtitel | Baslön | Plats | Inlämnad | Startdatum | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Computer Systems Analyst | $99 000 Nivå II | McKinney, TX | 9 juni 2026 | 1 okt. 2026 | Certifierad |
| Azure Cloud Developer | $127 837 Nivå III | Spring, TX | 9 jan. 2026 | 19 jan. 2026 | Certifierad |
| Software Developer | $114 400 Nivå II | Colorado Springs, CO | 9 jan. 2026 | 19 jan. 2026 | Certifierad |
| Software Developer | $126 100 Nivå II | Colorado Springs, CO | 8 jan. 2026 | 26 juni 2026 | Återkallad |
| Azure Cloud Developer | $128 000 Nivå III | Spring, TX | 8 dec. 2025 | 22 maj 2026 | Certifierad, sedan återkallad |
| Software Engineer | $97 200 Nivå I | Chantilly, VA | 28 maj 2025 | 1 okt. 2025 | Certifierad |
| Software Engineer | $97 160 Nivå I | Chantilly, VA | 17 okt. 2024 | 21 okt. 2024 | Certifierad |
| Software Engineer | $97 160 Nivå I | Chantilly, VA | 16 sep. 2024 | 23 sep. 2024 | Certifierad |
| Java Developer | $100 000 Nivå I | Chantilly, VA | 10 juli 2024 | 15 juli 2024 | Certifierad |
| Software Engineer | $90 000 Nivå I | Chantilly, VA | 13 juni 2024 | 1 okt. 2024 | Certifierad |
| Database Administrator | $140 899 Nivå IV | Windsor Mill, MD | 5 mars 2024 | 18 mars 2024 | Certifierad |
| Dev Ops Engineer | $82 000 Nivå II | De Pere, WI | 8 feb. 2024 | 12 feb. 2024 | Certifierad |
| Software Engineer | $88 442–$88 445 Nivå I | Chantilly, VA | 11 okt. 2023 | 12 okt. 2023 | Certifierad |
| Software Engineer | $89 900–$90 000 Nivå I | Chantilly, VA | 13 sep. 2023 | 18 sep. 2023 | Certifierad |
| Software Developer | $110 240–$110 250 Nivå II | Chantilly, VA | 21 juni 2023 | 26 juni 2023 | Certifierad |
| BI Developer | $100 500 Nivå II | Chantilly, VA | 19 juni 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad |
| Application Developer/Java Developer | $101 109–$101 110 Nivå II | Charlotte, NC | 8 juni 2023 | 12 juni 2023 | Certifierad |
| Software Developer | $89 900–$90 000 Nivå I | Irving, TX | 18 apr. 2023 | 24 apr. 2023 | Certifierad |
| Software Developer | $89 900–$90 000 Nivå I | Chantilly, VA | 17 apr. 2023 | 24 apr. 2023 | Återkallad |
| Azure Cloud Developer | $119 000–$120 000 Nivå III | Spring, TX | 18 jan. 2023 | 5 juli 2023 | Certifierad |
| Data Engineer II | $130 915–$130 920 Nivå III | Dunwoody, GA | 17 okt. 2022 | 20 feb. 2023 | Certifierad |
Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).