Hem › Arbetsgivare › Capital One Services, LLC › Senior Director, Software Engineering
Senior Director, Software Engineering hos Capital One Services, LLC: H-1B-löner
15 anmälningar om arbetsvillkor för titeln Senior Director, Software Engineering hos Capital One Services, LLC. Medianbaslön $165 173; mittenhalva $150 166–$219 350.
Ansökningar (LCAs)15
Medianlön$165 173
Mittenhalvan av löner$150 166–$219 350
10:e–90:e percentilen$136 781–$231 660
Per räkenskapsår
| Budgetår | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| FY2023 | 2 | $132 954 |
| FY2024 | 2 | $152 318 |
| FY2025 | 6 | $162 156 |
| FY2026 | 5 | $222 600 |
Ansökningar
| Baslön | Plats | Inlämnad | Startdatum | Status |
|---|---|---|---|---|
| $237 700–$413 600 Nivå IV | McLean, VA | 27 feb. 2026 | 17 aug. 2026 | Certifierad |
| $216 100–$376 000 Nivå IV | Wilmington, DE | 17 feb. 2026 | 30 juli 2026 | Certifierad |
| $154 981 Nivå IV | Richmond, VA | 16 dec. 2025 | 29 dec. 2025 | Certifierad |
| $222 600–$387 300 Nivå IV | Plano, TX | 12 nov. 2025 | 11 apr. 2026 | Certifierad |
| $336 700–$464 700 Nivå IV | San Jose, CA | 5 nov. 2025 | 17 nov. 2025 | Certifierad |
| $222 600–$387 300 Nivå IV | Chicago, IL | 26 aug. 2025 | 14 feb. 2026 | Certifierad |
| $213 512–$470 000 Nivå IV | San Francisco, CA | 26 aug. 2025 | 20 feb. 2026 | Certifierad |
| $150 550–$376 000 Nivå IV | Richmond, VA | 20 maj 2025 | 7 nov. 2025 | Certifierad |
| $149 781–$376 000 Nivå IV | Plano, TX | 13 maj 2025 | 26 maj 2025 | Certifierad |
| $150 550–$376 000 Nivå IV | Richmond, VA | 6 mars 2025 | 10 mars 2025 | Certifierad |
| $173 763–$413 600 Nivå IV | McLean, VA | 5 mars 2025 | 6 juni 2025 | Certifierad |
| $165 173–$413 600 Nivå IV | McLean, VA | 28 juni 2024 | 5 juli 2024 | Certifierad |
| $139 464–$368 600 Nivå IV | Plano, TX | 22 feb. 2024 | 26 feb. 2024 | Certifierad |
| $130 915–$368 600 Nivå IV | Richmond, VA | 27 feb. 2023 | 26 juli 2023 | Certifierad |
| $134 992–$368 600 Nivå IV | Plano, TX | 27 dec. 2022 | 11 apr. 2023 | Certifierad |
Senior Director, Software Engineering hos alla arbetsgivare →
Andra jobb hos Capital One Services, LLC
- Senior Manager, Software Engineering$162 100
- Senior Data Analyst$99 100
- Lead Software Engineer$148 949
- Senior Lead Software Engineer$162 100
- Principal Data Analyst$110 739
- Principal Associate, Data Science$126 277
- Senior Software Engineer$125 288
- Senior Associate, Data Science$111 966
- Manager, Software Engineering$149 365
- Business Manager$143 395
- Application Engineer$108 012
- Principal Associate, Quantitative Analysis$119 126
- Senior Business Analyst$102 482
- Data Analysis Manager$149 594
- Director, Software Engineering$165 173
- Distinguished Engineer$173 763
- Principal Application Engineer$148 971
- Senior Manager, Data Engineering$149 781
- Manager, Data Science$166 858
- Manager, Quantitative Analysis$165 529
- Senior Associate, Quantitative Analysis$109 522
- Senior Lead Data Engineer$173 763
- Senior Data Analysis Manager$153 650
- Applied Researcher I$164 403
Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).