Hem › Arbetsgivare › Charter Communications, Inc. › Mgr, Software Development
Mgr, Software Development hos Charter Communications, Inc.: H-1B-löner
6 anmälningar om arbetsvillkor för titeln Mgr, Software Development hos Charter Communications, Inc.. Medianbaslön $140 902; mittenhalva $132 898–$148 404.
Ansökningar (LCAs)6
Medianlön$140 902
Mittenhalvan av löner$132 898–$148 404
10:e–90:e percentilen$113 465–$152 578
Per räkenskapsår
| Budgetår | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| FY2023 | 1 | $145 211 |
| FY2024 | 1 | $149 469 |
| FY2026 | 4 | $134 130 |
Ansökningar
| Baslön | Plats | Inlämnad | Startdatum | Status |
|---|---|---|---|---|
| $95 264–$159 400 Nivå I | Louisville, KY | 3 dec. 2025 | 28 apr. 2026 | Certifierad |
| $155 688–$159 400 Nivå IV | Charlotte, NC | 28 maj 2025 | 5 nov. 2025 | Certifierad, sedan återkallad |
| $131 666–$159 400 | Charlotte, NC | 18 mars 2024 | 2 maj 2024 | Certifierad, sedan återkallad |
| $149 469–$159 400 Nivå IV | Charlotte, NC | 29 feb. 2024 | 8 apr. 2024 | Certifierad |
| $145 211–$175 300 | Greenwood Village, CO | 12 juli 2023 | 24 juli 2023 | Certifierad |
| $136 593–$159 400 | Charlotte, NC | 22 mars 2023 | 31 mars 2023 | Certifierad, sedan återkallad |
Mgr, Software Development hos alla arbetsgivare →
Andra jobb hos Charter Communications, Inc.
- Software Engineer IV$98 062
- Principal Engineer I$137 925
- BI ETL Developer II$103 896
- Software Engineer V$117 021
- Systems Engineer IV$122 206
- Software Engineer VI$133 973
- Network Engineer III$107 702
- Network Engineer IV$112 137
- Principal Engineer II$159 598
- Systems Engineer III$102 482
- Principal Software Engineer I$140 046
- BI Application Developer II$101 109
- Principal Architect I$134 482
- BI ETL Developer III$115 651
- Software Engineer III$90 979
- Senior Software Developer$103 896
- Principal Architect II$133 973
- Network Engineer II$89 398
- Software Developer$85 114
- Systems Engineer II$95 462
- Lead Software Developer$122 970
- DevOps Engineer$102 773
- BI Architect II$117 582
- Sr. Test Engineer$112 481
Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).