Hem › Arbetsgivare › Company 3 / Method, Inc.
Company 3 / Method, Inc.: H-1B-löner och sponsring
Company 3 / Method, Inc. lämnade in 14 lönevillkorsansökningar för H-1B och relaterade visum under fiskalåren 2023–2026; certifierade: 14. Medianlön: $109 200.
Sponsrar Company 3 / Method, Inc. H-1B-visum?
Company 3 / Method, Inc. lämnade in 14 lönevillkorsansökningar under fiskalåren 2023–2026, den senaste inlämnad 7 apr. 2025. En LCA är första steget i en H-1B-ansökan, så arbetsgivaren har sponsrat eller förberett sig för att sponsra H-1B-arbetare; det garanterar inte sponsring för någon specifik tjänst. Kolla arbetsgivarens egna jobbannonser.
Löner efter jobbtitel
| Jobbtitel | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| SVP, Technology | 3 | $200 000 |
| Compositor | 2 | $55 994 |
| Creative Director | 2 | $115 000 |
| Software Engineer | 1 | $125 000 |
| Pipeline Technical Director | 1 | $80 122 |
| EC3/Mobilabs Specialist | 1 | $65 000 |
| CG Generalist | 1 | $114 400 |
| Lead Artist, Character Modeler | 1 | $104 000 |
| Dailies Producer | 1 | $60 000 |
| Sr. Manager, IT Applications | 1 | $140 000 |
Ansökningar per fiskalår
| Budgetår | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| FY2023 | 4 | $68 058 |
| FY2024 | 7 | $114 400 |
| FY2025 | 3 | $164 000 |
Rådande lönenivåer
Department of Labor fastställer fyra rådande lönenivåer för varje yrke och område, från Nivå I (inträde) till Nivå IV (fullt kompetent). Arbetsgivaren väljer den nivå som matchar jobbets krav.
Var jobben finns
Yrken
- Special Effects Artists and Animators6
- Computer Systems Engineers/Architects3
- Software Developers2
- Training and Development Specialists1
- Editors1
- Business Intelligence Analysts1
Senaste ansökningar
| Jobbtitel | Baslön | Plats | Inlämnad | Startdatum | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| SVP, Technology | $164 000–$246 000 E-3 · Nivå IV | Santa Monica, CA | 7 apr. 2025 | 1 maj 2025 | Certifierad |
| SVP, Technology | $200 000 E-3 · Nivå IV | Santa Monica, CA | 28 jan. 2025 | 4 feb. 2025 | Certifierad |
| Dailies Producer | $60 000–$80 000 Nivå I | New York, NY | 4 mars 2024 | 23 aug. 2024 | Certifierad |
| Creative Director | $100 000–$140 000 E-3 · Nivå IV | Atlanta, GA | 31 jan. 2024 | 1 aug. 2024 | Certifierad |
| Compositor | $55 994 Nivå I | New York, NY | 20 sep. 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad |
| Compositor | $55 994 Nivå I | New York, NY | 11 sep. 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad |
| Pipeline Technical Director | $80 122–$104 000 Nivå I | Santa Monica, CA | 28 apr. 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad |
| EC3/Mobilabs Specialist | $65 000–$75 000 Nivå II | Los Angeles, CA | 2 apr. 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad, sedan återkallad |
| Software Engineer | $125 000–$150 000 Nivå III | Los Angeles, CA | 13 mars 2023 | 12 sep. 2023 | Certifierad, sedan återkallad |
| SVP, Technology | $200 000 E-3 · Nivå IV | Santa Monica, CA | 18 nov. 2022 | 4 feb. 2023 | Certifierad |
| Lead Artist, Character Modeler | $104 000 Nivå II | Santa Monica, CA | 17 mars 2022 | 14 sep. 2022 | Certifierad, sedan återkallad |
| Creative Director | $130 000–$140 000 E-3 · Nivå IV | Atlanta, GA | 17 feb. 2022 | 1 aug. 2022 | Certifierad, sedan återkallad |
| CG Generalist | $114 400 Nivå III | Atlanta, GA | 17 feb. 2022 | 6 aug. 2022 | Certifierad, sedan återkallad |
| Sr. Manager, IT Applications | $140 000 Nivå IV | Santa Monica, CA | 4 jan. 2022 | 17 jan. 2022 | Certifierad, sedan återkallad |
Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).