Hem › Arbetsgivare › Curo Management, LLC
Curo Management, LLC: H-1B-löner och sponsring
Curo Management, LLC lämnade in 20 lönevillkorsansökningar för H-1B och relaterade visum under fiskalåren 2023–2026; certifierade: 20. Medianlön: $101 837.
Sponsrar Curo Management, LLC H-1B-visum?
Curo Management, LLC lämnade in 20 lönevillkorsansökningar under fiskalåren 2023–2026, den senaste inlämnad 26 aug. 2025. En LCA är första steget i en H-1B-ansökan, så arbetsgivaren har sponsrat eller förberett sig för att sponsra H-1B-arbetare; det garanterar inte sponsring för någon specifik tjänst. Kolla arbetsgivarens egna jobbannonser.
Löner efter jobbtitel
| Jobbtitel | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| Credit Data Business Analyst | 2 | $80 000 |
| Project Manager | 2 | $81 848 |
| Software Engineer | 1 | $102 482 |
| Manager, Scoring Risk & Analytics | 1 | $109 824 |
| Sr. Risk Analyst | 1 | $80 000 |
| Director of Data Engineering | 1 | $115 000 |
| Sr. Manager, Portfolio Analytics | 1 | $200 000 |
| Sr. Analyst, Credit Risk | 1 | $108 306 |
| ETL Developer | 1 | $80 000 |
| Senior Software Engineer | 1 | $101 192 |
| Senior Data Scientist | 1 | $110 000 |
| Senior Analyst, Direct Mail Analytics | 1 | $90 000 |
| Principal Software Engineer | 1 | $183 855 |
| Manager, Credit and Default Risk | 1 | $140 000 |
| Sr Manager, Credit Risk | 1 | $150 000 |
| Sr. Software Engineer | 1 | $136 000 |
| Senior Risk Analyst | 1 | $98 155 |
| Senior Credit Risk Analyst | 1 | $98 946 |
Ansökningar per fiskalår
| Budgetår | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| FY2023 | 3 | $102 482 |
| FY2024 | 10 | $104 749 |
| FY2025 | 7 | $98 946 |
Rådande lönenivåer
Department of Labor fastställer fyra rådande lönenivåer för varje yrke och område, från Nivå I (inträde) till Nivå IV (fullt kompetent). Arbetsgivaren väljer den nivå som matchar jobbets krav.
Var jobben finns
- Greenville, SC6
- Aurora, CO1
- Mason, OH1
- Pleasanton, CA1
- Woodbridge Township, NJ1
- Leander, TX1
- Haslet, TX1
- Chicago, IL1
- Chamblee, GA1
- McKinney, TX1
- Aubrey, TX1
- Newark, DE1
- Buffalo Grove, IL1
- Danville, CA1
- Midlothian, VA1
Yrken
- Data Scientists9
- Software Developers4
- Financial Risk Specialists2
- Project Management Specialists2
- Operations Research Analysts1
- Database Administrators1
- Financial Quantitative Analysts1
Senaste ansökningar
| Jobbtitel | Baslön | Plats | Inlämnad | Startdatum | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Project Manager | $82 202–$150 000 Nivå II | Greenville, SC | 26 aug. 2025 | 1 sep. 2025 | Certifierad |
| Senior Risk Analyst | $98 155–$110 000 Nivå I | Danville, CA | 21 maj 2025 | 1 okt. 2025 | Certifierad |
| Project Manager | $81 494–$150 000 Nivå II | Greenville, SC | 29 apr. 2025 | 5 maj 2025 | Certifierad |
| Senior Credit Risk Analyst | $98 946–$135 000 Nivå II | Midlothian, VA | 28 apr. 2025 | 30 apr. 2025 | Certifierad |
| Sr. Software Engineer | $136 000 Nivå III | Buffalo Grove, IL | 27 feb. 2025 | 4 apr. 2025 | Certifierad |
| Manager, Credit and Default Risk | $140 000–$180 000 Nivå III | Aubrey, TX | 10 okt. 2024 | 14 okt. 2024 | Certifierad |
| Sr Manager, Credit Risk | $150 000–$200 000 Nivå III | Newark, DE | 27 sep. 2024 | 7 okt. 2024 | Certifierad |
| Principal Software Engineer | $183 855 Nivå I | McKinney, TX | 30 juli 2024 | 2 jan. 2025 | Certifierad |
| Sr. Manager, Portfolio Analytics | $200 000–$230 000 Nivå IV | Greenville, SC | 16 maj 2024 | 1 okt. 2024 | Certifierad |
| Sr. Analyst, Credit Risk | $108 306–$130 000 Nivå II | Woodbridge Township, NJ | 13 maj 2024 | 25 maj 2024 | Certifierad |
| Senior Data Scientist | $110 000–$120 000 Nivå II | Chicago, IL | 18 apr. 2024 | 1 okt. 2024 | Certifierad |
| Senior Software Engineer | $101 192–$110 000 Nivå II | Haslet, TX | 18 apr. 2024 | 1 okt. 2024 | Certifierad |
| ETL Developer | $80 000–$90 000 Nivå I | Leander, TX | 18 apr. 2024 | 1 okt. 2024 | Certifierad |
| Senior Analyst, Direct Mail Analytics | $90 000–$120 000 Nivå II | Chamblee, GA | 25 mars 2024 | 15 apr. 2024 | Certifierad |
| Director of Data Engineering | $115 000–$150 000 Nivå IV | Greenville, SC | 18 dec. 2023 | 1 jan. 2024 | Certifierad |
| Credit Data Business Analyst | $80 000–$100 000 Nivå II | Greenville, SC | 15 dec. 2023 | 1 jan. 2024 | Certifierad |
| Credit Data Business Analyst | $80 000–$100 000 Nivå II | Greenville, SC | 12 dec. 2023 | 1 jan. 2024 | Certifierad |
| Manager, Scoring Risk & Analytics | $109 824–$150 000 Nivå IV | Mason, OH | 11 juli 2023 | 7 aug. 2023 | Certifierad |
| Sr. Risk Analyst | $80 000–$115 000 Nivå I | Pleasanton, CA | 10 juli 2023 | 18 juli 2023 | Certifierad |
| Software Engineer | $102 482–$150 000 Nivå II | Aurora, CO | 20 juni 2023 | 27 juni 2023 | Certifierad |
Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).