Hem › Arbetsgivare › Datum Consulting Group LLC
Datum Consulting Group LLC: H-1B-löner och sponsring
Datum Consulting Group LLC lämnade in 24 lönevillkorsansökningar för H-1B och relaterade visum under fiskalåren 2023–2026; certifierade: 21. Medianlön: $94 318.
En H-1B-beroende arbetsgivare har en stor andel H-1B-arbetare (t.ex. 15 % eller mer av en personalstyrka på 51 eller fler) och måste följa extra regler mot att undantränga amerikanska arbetare.
Sponsrar Datum Consulting Group LLC H-1B-visum?
Datum Consulting Group LLC lämnade in 24 lönevillkorsansökningar under fiskalåren 2023–2026, den senaste inlämnad 15 maj 2026. En LCA är första steget i en H-1B-ansökan, så arbetsgivaren har sponsrat eller förberett sig för att sponsra H-1B-arbetare; det garanterar inte sponsring för någon specifik tjänst. Kolla arbetsgivarens egna jobbannonser.
Löner efter jobbtitel
| Jobbtitel | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| Software Developer | 6 | $82 014 |
| Business Analyst | 3 | $95 000 |
| IT Security Analyst | 2 | $95 000 |
| Sr.ECM Architect | 1 | $125 000 |
| Data Analyst | 1 | $90 000 |
| Sr. Architect | 1 | — |
| Technology Manager | 1 | $132 000 |
| Programmer Analyst | 1 | $82 014 |
| Business Analyst, ECM | 1 | $1 174 800 |
| Solution Architect | 1 | $101 000 |
| Specialist, ECM | 1 | $116 200 |
| System Analyst | 1 | $76 606 |
| QA Analyst | 1 | $80 000 |
| Senior Data Analyst | 1 | $93 636 |
| Sr Architect ECM | 1 | $139 152 |
| Senior Security Compliance Lead | 1 | $120 765 |
Ansökningar per fiskalår
| Budgetår | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| FY2023 | 12 | $90 000 |
| FY2024 | 3 | $81 600 |
| FY2025 | 6 | $97 318 |
| FY2026 | 3 | $107 984 |
Rådande lönenivåer
Department of Labor fastställer fyra rådande lönenivåer för varje yrke och område, från Nivå I (inträde) till Nivå IV (fullt kompetent). Arbetsgivaren väljer den nivå som matchar jobbets krav.
Var jobben finns
- Indianapolis, IN9
- Chicago, IL3
- Leander, TX2
- Carmel, IN2
- Fishers, IN2
- Hampshire, IL2
- Cumming, GA1
- Noblesville, IN1
- Frisco, TX1
- Riverview, FL1
Yrken
- Software Developers12
- Computer Systems Analysts6
- Information Security Analysts3
- Data Scientists1
- Computer and Information Systems Managers1
- Computer Programmers1
Senaste ansökningar
| Jobbtitel | Baslön | Plats | Inlämnad | Startdatum | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Software Developer | $95 202 Nivå II | Indianapolis, IN | 15 maj 2026 | 30 sep. 2026 | Certifierad |
| Senior Security Compliance Lead | $120 765 Nivå III | Hampshire, IL | 15 maj 2026 | 30 sep. 2026 | Certifierad |
| IT Security Analyst | $120 765 Nivå III | Hampshire, IL | 15 maj 2026 | 30 sep. 2026 | Återkallad |
| Senior Data Analyst | $93 636 Nivå I | Chicago, IL | 21 aug. 2025 | 1 feb. 2026 | Certifierad |
| Sr Architect ECM | $139 152–$156 045 Nivå III | Leander, TX | 23 juli 2025 | 31 okt. 2025 | Certifierad |
| System Analyst | $76 606 Nivå I | Carmel, IN | 13 juni 2025 | 1 okt. 2025 | Certifierad |
| QA Analyst | $80 000 Nivå I | Indianapolis, IN | 10 juni 2025 | 1 okt. 2025 | Certifierad |
| Solution Architect | $101 000 E-3 · Nivå II | Indianapolis, IN | 7 feb. 2025 | 15 feb. 2025 | Certifierad |
| Specialist, ECM | $116 200 Nivå II | Indianapolis, IN | 7 feb. 2025 | 23 apr. 2025 | Certifierad |
| Software Developer | $81 600 Nivå II | Indianapolis, IN | 27 juni 2024 | 1 okt. 2024 | Certifierad |
| Business Analyst, ECM | $1 174 800 Nivå III | Indianapolis, IN | 27 juni 2024 | 27 juni 2024 | Certifierad |
| Software Developer | $80 267–$100 000 Nivå II | Indianapolis, IN | 11 apr. 2024 | 30 sep. 2024 | Certifierad, sedan återkallad |
| IT Security Analyst | $95 000–$120 000 Nivå II | Chicago, IL | 4 aug. 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad |
| Software Developer | $82 014 Nivå II | Indianapolis, IN | 6 juni 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad |
| Technology Manager | $132 000–$175 000 Nivå II | Riverview, FL | 16 maj 2023 | 1 juni 2023 | Certifierad |
| Software Developer | $82 014 Nivå II | Carmel, IN | 2 maj 2023 | 30 sep. 2023 | Certifierad |
| Programmer Analyst | $82 014–$120 000 Nivå II | Fishers, IN | 28 apr. 2023 | 4 sep. 2023 | Certifierad |
| Software Developer | $82 014 Nivå II | Fishers, IN | 5 apr. 2023 | 30 sep. 2023 | Certifierad, sedan återkallad |
| Data Analyst | $90 000 Nivå II | Chicago, IL | 9 jan. 2023 | 1 feb. 2023 | Certifierad |
| Sr. Architect | $135 200 deltid · Nivå IV | Frisco, TX | 3 jan. 2023 | 3 jan. 2023 | Certifierad |
| Business Analyst | $95 000–$120 000 Nivå II | Cumming, GA | 1 dec. 2022 | 10 dec. 2022 | Certifierad |
| Business Analyst | $80 000–$120 000 Nivå II | Indianapolis, IN | 29 nov. 2022 | 10 dec. 2022 | Återkallad |
| Business Analyst | $80 000–$120 000 Nivå II | Noblesville, IN | 16 nov. 2022 | 1 dec. 2022 | Återkallad |
| Sr.ECM Architect | $125 000–$150 000 Nivå III | Leander, TX | 5 okt. 2022 | 1 nov. 2022 | Certifierad |
Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).