Lönedata för H-1B

Hem › Arbetsgivare › Electronic Cooling Solutions Inc.

Electronic Cooling Solutions Inc.: H-1B-löner och sponsring

Electronic Cooling Solutions Inc. lämnade in 7 lönevillkorsansökningar för H-1B och relaterade visum under fiskalåren 2023–2026; certifierade: 7. Medianlön: $92 955.

Ansökningar (LCAs)7
Certifierad7
Arbetsgivarens adressSanta Clara, CA
H-1B-beroende arbetsgivareNej
Medianlön$92 955
Mittenhalvan av löner$90 628–$112 548
10:e–90:e percentilen$88 300–$135 285

Sponsrar Electronic Cooling Solutions Inc. H-1B-visum?

Electronic Cooling Solutions Inc. lämnade in 7 lönevillkorsansökningar under fiskalåren 2023–2026, den senaste inlämnad 2 juni 2026. En LCA är första steget i en H-1B-ansökan, så arbetsgivaren har sponsrat eller förberett sig för att sponsra H-1B-arbetare; det garanterar inte sponsring för någon specifik tjänst. Kolla arbetsgivarens egna jobbannonser.

Löner efter jobbtitel

JobbtitelLCAsMedianlön
Mechanical Engineer4$92 955
Thermal Engineer2$88 300
Senior Thermal Engineer1$140 000

Ansökningar per fiskalår

BudgetårLCAsMedianlön
FY20233$88 300
FY20243$92 955
FY20261$132 142

Rådande lönenivåer

Department of Labor fastställer fyra rådande lönenivåer för varje yrke och område, från Nivå I (inträde) till Nivå IV (fullt kompetent). Arbetsgivaren väljer den nivå som matchar jobbets krav.

Var jobben finns

Yrken

Senaste ansökningar

JobbtitelBaslönPlatsInlämnadStartdatumStatus
Mechanical Engineer$132 142–$135 000
Nivå II
San Jose, CA2 juni 20261 okt. 2026Certifierad
Mechanical Engineer$92 955–$135 000
Nivå I
Santa Clara, CA9 apr. 20241 okt. 2024Certifierad
Mechanical Engineer$92 955–$135 000
Nivå I
Santa Clara, CA9 apr. 20241 okt. 2024Certifierad
Mechanical Engineer$92 955–$135 000
Nivå I
Santa Clara, CA9 apr. 20241 okt. 2024Certifierad
Thermal Engineer$88 300–$100 000
Nivå I
Santa Clara, CA17 apr. 20231 okt. 2023Certifierad
Thermal Engineer$88 300–$100 000
Nivå I
Santa Clara, CA7 apr. 20231 okt. 2023Certifierad
Senior Thermal Engineer$140 000–$155 000
Nivå III
Santa Clara, CA13 feb. 202323 feb. 2023Certifierad

Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).