Hem › Arbetsgivare › Euclid Elementz Inc
Euclid Elementz Inc: H-1B-löner och sponsring
Euclid Elementz Inc lämnade in 26 lönevillkorsansökningar för H-1B och relaterade visum under fiskalåren 2023–2026; certifierade: 26. Medianlön: $103 272.
Sponsrar Euclid Elementz Inc H-1B-visum?
Euclid Elementz Inc lämnade in 26 lönevillkorsansökningar under fiskalåren 2023–2026, den senaste inlämnad 5 maj 2026. En LCA är första steget i en H-1B-ansökan, så arbetsgivaren har sponsrat eller förberett sig för att sponsra H-1B-arbetare; det garanterar inte sponsring för någon specifik tjänst. Kolla arbetsgivarens egna jobbannonser.
Löner efter jobbtitel
| Jobbtitel | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| Network Engineer | 7 | $90 709 |
| UX Architect | 2 | $71 520 |
| Storage Engineer | 2 | $77 376 |
| VPN / Firewall Engineer | 2 | $136 240 |
| Systems Architect | 2 | $137 322 |
| Sr. Network Engineer | 2 | $122 169 |
| Senior Intrusion Specialist | 2 | $118 394 |
| Architect | 1 | $122 304 |
| Senior Application Developer | 1 | $103 272 |
| Sr. Application Developer | 1 | $103 272 |
| Sharepoint Lead Developer | 1 | $109 262 |
| SharePoint Administrator | 1 | $109 262 |
| Business Analyst | 1 | $81 099 |
| PowerApps Developer | 1 | $113 547 |
Ansökningar per fiskalår
| Budgetår | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| FY2023 | 9 | $90 709 |
| FY2024 | 10 | $113 828 |
| FY2025 | 4 | $77 084 |
| FY2026 | 3 | $97 032 |
Rådande lönenivåer
Department of Labor fastställer fyra rådande lönenivåer för varje yrke och område, från Nivå I (inträde) till Nivå IV (fullt kompetent). Arbetsgivaren väljer den nivå som matchar jobbets krav.
Var jobben finns
- Woodbridge, NJ5
- Phoenix, AZ3
- Cypress, TX2
- Cleveland, OH2
- Nanuet, NY2
- Holy Springs, NC2
- Hollysprings, NC2
- Plano, TX1
- Frisco, TX1
- San Jose, CA1
- Austin, TX1
- Gwynn Oak, MD1
- Gwynn Oak Blvd, MD1
- Katy, TX1
- Holly Springs, NC1
Yrken
- Network and Computer Systems Administrators11
- Computer Network Architects5
- Software Developers5
- Computer Systems Engineers/Architects4
- Computer Systems Analysts1
Senaste ansökningar
| Jobbtitel | Baslön | Plats | Inlämnad | Startdatum | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Storage Engineer | $80 392–$80 500 Nivå II | Cleveland, OH | 5 maj 2026 | 3 sep. 2026 | Certifierad |
| Network Engineer | $97 032–$98 000 Nivå III | Phoenix, AZ | 6 apr. 2026 | 1 okt. 2026 | Certifierad |
| PowerApps Developer | $113 547–$113 800 Nivå II | Holly Springs, NC | 20 mars 2026 | 31 mars 2026 | Certifierad |
| Network Engineer | $73 070–$75 000 Nivå I | Woodbridge, NJ | 23 juni 2025 | 1 okt. 2025 | Certifierad |
| Business Analyst | $81 099–$82 000 Nivå I | Woodbridge, NJ | 23 juni 2025 | 1 okt. 2025 | Certifierad |
| Network Engineer | $73 070–$75 000 Nivå I | Woodbridge, NJ | 23 juni 2025 | 1 okt. 2025 | Certifierad |
| VPN / Firewall Engineer | $135 262–$138 000 Nivå III | Katy, TX | 24 sep. 2024 | 30 sep. 2024 | Certifierad |
| Senior Intrusion Specialist | $118 394–$120 000 Nivå III | Gwynn Oak, MD | 9 sep. 2024 | 1 okt. 2024 | Certifierad |
| Senior Intrusion Specialist | $118 394–$120 000 Nivå III | Gwynn Oak Blvd, MD | 21 aug. 2024 | 1 okt. 2024 | Certifierad |
| Sharepoint Lead Developer | $109 262–$110 000 Nivå II | Holy Springs, NC | 8 aug. 2024 | 19 aug. 2024 | Certifierad |
| SharePoint Administrator | $109 262–$109 600 Nivå II | Hollysprings, NC | 22 juli 2024 | 2 aug. 2024 | Certifierad |
| Sr. Application Developer | $103 272–$104 000 Nivå II | Hollysprings, NC | 13 maj 2024 | 23 maj 2024 | Certifierad |
| Network Engineer | $94 390–$95 000 Nivå II | Nanuet, NY | 13 maj 2024 | 21 juni 2024 | Certifierad |
| Sr. Network Engineer | $125 445–$126 000 Nivå II | Woodbridge, NJ | 30 apr. 2024 | 1 juni 2024 | Certifierad |
| Sr. Network Engineer | $118 893–$126 000 Nivå II | Austin, TX | 30 apr. 2024 | 1 juni 2024 | Certifierad |
| Systems Architect | $170 914–$171 000 Nivå III | San Jose, CA | 16 feb. 2024 | 1 mars 2024 | Certifierad |
| Systems Architect | $103 730–$105 000 Nivå III | Woodbridge, NJ | 16 feb. 2024 | 1 mars 2024 | Certifierad |
| Network Engineer | $94 390–$95 000 Nivå II | Nanuet, NY | 23 sep. 2023 | 2 okt. 2023 | Certifierad |
| UX Architect | $70 075–$90 000 Nivå II | Frisco, TX | 21 sep. 2023 | 29 sep. 2023 | Certifierad |
| VPN / Firewall Engineer | $137 218–$138 000 Nivå III | Cypress, TX | 13 sep. 2023 | 29 feb. 2024 | Certifierad |
| Senior Application Developer | $103 272–$105 000 Nivå II | Holy Springs, NC | 17 aug. 2023 | 1 sep. 2023 | Certifierad |
| Architect | $122 304–$125 000 Nivå III | Cypress, TX | 23 juni 2023 | 30 juni 2023 | Certifierad |
| Network Engineer | $90 709–$95 000 Nivå III | Phoenix, AZ | 16 juni 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad |
| Storage Engineer | $74 360–$85 000 Nivå II | Cleveland, OH | 2 juni 2023 | 3 sep. 2023 | Certifierad |
| Network Engineer | $90 709–$95 000 Nivå III | Phoenix, AZ | 2 juni 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad |
| UX Architect | $72 966–$85 000 Nivå II | Plano, TX | 7 okt. 2022 | 17 okt. 2022 | Certifierad |
Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).