Hem › Arbetsgivare › Globalgate IT Solutions, LLC
Globalgate IT Solutions, LLC: H-1B-löner och sponsring
Globalgate IT Solutions, LLC lämnade in 27 lönevillkorsansökningar för H-1B och relaterade visum under fiskalåren 2023–2026; certifierade: 27. Medianlön: $107 000.
En H-1B-beroende arbetsgivare har en stor andel H-1B-arbetare (t.ex. 15 % eller mer av en personalstyrka på 51 eller fler) och måste följa extra regler mot att undantränga amerikanska arbetare.
Sponsrar Globalgate IT Solutions, LLC H-1B-visum?
Globalgate IT Solutions, LLC lämnade in 27 lönevillkorsansökningar under fiskalåren 2023–2026, den senaste inlämnad 11 juni 2026. En LCA är första steget i en H-1B-ansökan, så arbetsgivaren har sponsrat eller förberett sig för att sponsra H-1B-arbetare; det garanterar inte sponsring för någon specifik tjänst. Kolla arbetsgivarens egna jobbannonser.
Green card (PERM)-ansökningar hos Globalgate IT Solutions, LLC: 3 →
Löner efter jobbtitel
| Jobbtitel | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| Software Developer | 16 | $109 500 |
| Software (java) Developer | 2 | $89 000 |
| Sr. Systems Administrator | 2 | $101 042 |
| Computer Programmer | 2 | $91 808 |
| Software Engineer | 1 | $99 000 |
| Software (tibco) Developer/technical Specialist | 1 | $116 000 |
| Systems Engineer/Administrator | 1 | $132 600 |
| VMware Administrator | 1 | $85 000 |
| Software Application Developer | 1 | $120 000 |
Ansökningar per fiskalår
| Budgetår | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| FY2023 | 11 | $110 000 |
| FY2024 | 5 | $103 000 |
| FY2025 | 6 | $107 250 |
| FY2026 | 5 | $104 083 |
Rådande lönenivåer
Department of Labor fastställer fyra rådande lönenivåer för varje yrke och område, från Nivå I (inträde) till Nivå IV (fullt kompetent). Arbetsgivaren väljer den nivå som matchar jobbets krav.
Var jobben finns
- Mechanicsburg, PA5
- Baltimore, MD4
- Boston, MA2
- Washington, DC2
- Waukegan, IL2
- Middletown, DE2
- Sandy, UT1
- Chantilly, VA1
- Plano, TX1
- Harrisburg, PA1
- San Jose, CA1
- Pineville, NC1
- Phoenix, AZ1
- Dallas, TX1
- Richmond, TX1
- O'Fallon, MO1
Yrken
- Software Developers21
- Network and Computer Systems Administrators2
- Computer Programmers2
- Computer Systems Engineers/Architects1
- Database Administrators1
Senaste ansökningar
| Jobbtitel | Baslön | Plats | Inlämnad | Startdatum | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Sr. Systems Administrator | $104 083–$124 000 Nivå II | Washington, DC | 11 juni 2026 | 11 dec. 2026 | Certifierad |
| Software Application Developer | $120 000–$140 000 Nivå III | O'Fallon, MO | 8 juni 2026 | 1 okt. 2026 | Certifierad |
| Computer Programmer | $97 115–$115 000 Nivå III | Middletown, DE | 13 jan. 2026 | 13 jan. 2026 | Certifierad |
| Computer Programmer | $86 500–$106 000 Nivå II | Middletown, DE | 9 jan. 2026 | 12 jan. 2026 | Certifierad |
| Software Developer | $106 000–$126 000 Nivå II | Richmond, TX | 11 nov. 2025 | 18 feb. 2026 | Certifierad |
| Software Developer | $132 000–$152 000 Nivå II | Boston, MA | 22 sep. 2025 | 18 feb. 2026 | Certifierad |
| Software Developer | $107 000–$127 000 Nivå II | Waukegan, IL | 16 juni 2025 | 7 juli 2025 | Certifierad |
| Software Developer | $107 500–$125 000 Nivå II | Mechanicsburg, PA | 2 jan. 2025 | 16 jan. 2025 | Certifierad |
| Software Developer | $113 000–$123 000 Nivå II | Pineville, NC | 4 dec. 2024 | 28 mars 2025 | Certifierad |
| VMware Administrator | $85 000–$105 000 Nivå II | Phoenix, AZ | 19 nov. 2024 | 2 dec. 2024 | Certifierad |
| Software Developer | $106 000–$126 000 Nivå II | Dallas, TX | 15 nov. 2024 | 28 mars 2025 | Certifierad |
| Software (java) Developer | $93 000–$113 000 Nivå II | Mechanicsburg, PA | 3 sep. 2024 | 3 jan. 2025 | Certifierad |
| Systems Engineer/Administrator | $132 600–$152 000 Nivå II | San Jose, CA | 8 juli 2024 | 8 juli 2024 | Certifierad |
| Software Developer | $103 000–$123 000 Nivå II | Waukegan, IL | 28 maj 2024 | 28 maj 2024 | Certifierad |
| Software Developer | $115 000–$135 000 Nivå II | Baltimore, MD | 15 nov. 2023 | 27 nov. 2023 | Certifierad |
| Software Developer | $91 000–$111 000 Nivå II | Harrisburg, PA | 29 sep. 2023 | 29 sep. 2023 | Certifierad |
| Software Developer | $115 000–$135 000 Nivå II | Baltimore, MD | 31 aug. 2023 | 2 okt. 2023 | Certifierad |
| Software (tibco) Developer/technical Specialist | $116 000–$136 000 Nivå II | Plano, TX | 4 aug. 2023 | 4 jan. 2024 | Certifierad |
| Sr. Systems Administrator | $98 000–$118 000 Nivå II | Washington, DC | 19 juli 2023 | 11 dec. 2023 | Certifierad |
| Software Developer | $111 000–$141 000 Nivå II | Baltimore, MD | 13 apr. 2023 | 17 apr. 2023 | Certifierad |
| Software Developer | $111 000–$141 000 Nivå II | Chantilly, VA | 28 mars 2023 | 17 apr. 2023 | Certifierad |
| Software Developer | $111 000–$141 000 Nivå II | Baltimore, MD | 8 mars 2023 | 3 apr. 2023 | Certifierad |
| Software Engineer | $99 000–$119 000 Nivå II | Sandy, UT | 28 feb. 2023 | 28 feb. 2023 | Certifierad |
| Software Developer | $109 000–$129 000 Nivå II | Boston, MA | 21 feb. 2023 | 21 feb. 2023 | Certifierad |
| Software Developer | $110 000–$130 000 Nivå II | Mechanicsburg, PA | 3 feb. 2023 | 16 feb. 2023 | Certifierad |
| Software Developer | $90 000–$110 000 Nivå II | Mechanicsburg, PA | 26 jan. 2023 | 16 feb. 2023 | Certifierad |
| Software (java) Developer | $85 000–$105 000 Nivå II | Mechanicsburg, PA | 8 dec. 2022 | 8 dec. 2022 | Certifierad |
Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).