Hem › Arbetsgivare › Instrumental, Inc.
Instrumental, Inc.: H-1B-löner och sponsring
Instrumental, Inc. lämnade in 13 lönevillkorsansökningar för H-1B och relaterade visum under fiskalåren 2023–2026; certifierade: 13. Medianlön: $142 438.
Sponsrar Instrumental, Inc. H-1B-visum?
Instrumental, Inc. lämnade in 13 lönevillkorsansökningar under fiskalåren 2023–2026, den senaste inlämnad 7 maj 2026. En LCA är första steget i en H-1B-ansökan, så arbetsgivaren har sponsrat eller förberett sig för att sponsra H-1B-arbetare; det garanterar inte sponsring för någon specifik tjänst. Kolla arbetsgivarens egna jobbannonser.
Löner efter jobbtitel
| Jobbtitel | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| Technical Program Manager | 2 | $129 719 |
| Customer Success Executive | 2 | $142 220 |
| Field Deployed Engineer | 2 | $132 694 |
| Senior Product Marketing Manager | 1 | $130 021 |
| Team Lead, Software Engineering | 1 | $184 080 |
| Machine Learning Engineer II | 1 | $143 874 |
| Product Manager | 1 | $142 438 |
| Software Engineer | 1 | $149 365 |
| Senior Field Deployed Engineer, SME | 1 | $118 414 |
| Senior Field Deployed Engineer | 1 | $145 205 |
Ansökningar per fiskalår
| Budgetår | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| FY2023 | 1 | $130 021 |
| FY2024 | 2 | $163 977 |
| FY2025 | 2 | $140 847 |
| FY2026 | 8 | $142 220 |
Rådande lönenivåer
Department of Labor fastställer fyra rådande lönenivåer för varje yrke och område, från Nivå I (inträde) till Nivå IV (fullt kompetent). Arbetsgivaren väljer den nivå som matchar jobbets krav.
Var jobben finns
Yrken
- Industrial Engineers6
- Sales Engineers2
- Marketing Managers1
- Software Developers, Applications1
- Computer and Information Research Scientists1
- Business Intelligence Analysts1
- Software Developers1
Senaste ansökningar
| Jobbtitel | Baslön | Plats | Inlämnad | Startdatum | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Field Deployed Engineer | $145 205–$170 248 Nivå III | Palo Alto, CA | 7 maj 2026 | 15 maj 2026 | Certifierad |
| Senior Field Deployed Engineer | $145 205–$170 248 Nivå III | Palo Alto, CA | 7 maj 2026 | 15 maj 2026 | Certifierad |
| Field Deployed Engineer | $120 182–$145 205 Nivå II | Sunnyvale, CA | 7 maj 2026 | 1 juni 2026 | Certifierad |
| Senior Field Deployed Engineer, SME | $118 414–$180 000 Nivå IV | Madera, CA | 1 apr. 2026 | 13 apr. 2026 | Certifierad |
| Software Engineer | $149 365–$187 741 Nivå I | Palo Alto, CA | 11 feb. 2026 | 2 mars 2026 | Certifierad |
| Technical Program Manager | $120 182–$145 205 Nivå II | Palo Alto, CA | 22 jan. 2026 | 30 jan. 2026 | Certifierad |
| Customer Success Executive | $145 205–$170 248 Nivå III | Palo Alto, CA | 31 okt. 2025 | 10 nov. 2025 | Certifierad |
| Customer Success Executive | $139 235–$168 958 Nivå II | Palo Alto, CA | 31 okt. 2025 | 10 nov. 2025 | Certifierad |
| Technical Program Manager | $139 256–$169 770 Nivå II | Palo Alto, CA | 16 juni 2025 | 23 juni 2025 | Certifierad |
| Senior Product Marketing Manager | $130 021–$179 978 Nivå I | Palo Alto, CA | 7 mars 2023 | 20 mars 2023 | Certifierad |
| Product Manager | $142 438–$178 834 Nivå III | Palo Alto, CA | 19 maj 2022 | 13 juni 2022 | Certifierad, sedan återkallad |
| Machine Learning Engineer II | $143 874–$163 342 Nivå II | San Francisco, CA | 14 dec. 2021 | 22 dec. 2021 | Certifierad, sedan återkallad |
| Team Lead, Software Engineering | $184 080–$198 000 Nivå IV | Palo Alto, CA | 8 okt. 2021 | 20 feb. 2022 | Certifierad, sedan återkallad |
Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).