Hem › Arbetsgivare › Intraedge, Inc. › Technical Project Manager
Technical Project Manager hos Intraedge, Inc.: H-1B-löner
87 anmälningar om arbetsvillkor för titeln Technical Project Manager hos Intraedge, Inc.. Medianbaslön $96 242; mittenhalva $93 538–$105 019.
Ansökningar (LCAs)87
Medianlön$96 242
Mittenhalvan av löner$93 538–$105 019
10:e–90:e percentilen$80 038–$118 851
Per räkenskapsår
| Budgetår | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| FY2023 | 25 | $96 242 |
| FY2024 | 27 | $101 379 |
| FY2025 | 18 | $94 110 |
| FY2026 | 17 | $115 000 |
Ansökningar
| Baslön | Plats | Inlämnad | Startdatum | Status |
|---|---|---|---|---|
| $110 000 Nivå II | Phoenix, AZ | 3 juni 2026 | 21 juni 2026 | Certifierad |
| $118 851 Nivå III | Phoenix, AZ | 1 juni 2026 | 1 okt. 2026 | Certifierad |
| $140 000 Nivå III | New York, NY | 13 apr. 2026 | 4 maj 2026 | Certifierad |
| $118 851 Nivå III | Mesa, AZ | 7 apr. 2026 | 4 maj 2026 | Certifierad |
| $118 851 Nivå III | Phoenix, AZ | 8 mars 2026 | 1 sep. 2026 | Certifierad |
| $93 538 Nivå II | Phoenix, AZ | 8 mars 2026 | 16 mars 2026 | Certifierad |
| $118 851 Nivå III | Phoenix, AZ | 18 feb. 2026 | 18 aug. 2026 | Certifierad |
| $118 851 Nivå III | Phoenix, AZ | 13 feb. 2026 | 20 feb. 2026 | Certifierad |
| $118 851 Nivå III | Phoenix, AZ | 6 feb. 2026 | 13 feb. 2026 | Certifierad |
| $115 000 Nivå II | Phoenix, AZ | 26 jan. 2026 | 9 feb. 2026 | Certifierad |
| $93 538 Nivå II | Chandler, AZ | 15 dec. 2025 | 23 dec. 2025 | Certifierad |
| $93 538 Nivå II | Chandler, AZ | 15 dec. 2025 | 23 dec. 2025 | Certifierad |
| $93 538 Nivå II | Phoenix, AZ | 15 dec. 2025 | 23 dec. 2025 | Certifierad |
| $93 538 Nivå II | Phoenix, AZ | 15 dec. 2025 | 23 dec. 2025 | Certifierad |
| $94 682 Nivå II | New York, NY | 9 dec. 2025 | 16 dec. 2025 | Certifierad |
| $126 818 Nivå III | New York, NY | 4 dec. 2025 | 5 jan. 2026 | Certifierad |
| $93 538 Nivå II | Phoenix, AZ | 5 nov. 2025 | 13 nov. 2025 | Certifierad |
| $118 851 Nivå III | Phoenix, AZ | 23 sep. 2025 | 6 okt. 2025 | Certifierad |
| $93 538 Nivå II | Phoenix, AZ | 22 sep. 2025 | 29 sep. 2025 | Certifierad |
| $118 851 Nivå III | Scottsdale, AZ | 2 sep. 2025 | 9 sep. 2025 | Certifierad |
| $118 851 Nivå III | Phoenix, AZ | 18 aug. 2025 | 6 nov. 2025 | Certifierad |
| $93 538 Nivå II | Phoenix, AZ | 1 aug. 2025 | 11 aug. 2025 | Certifierad |
| $93 538 Nivå II | Phoenix, AZ | 14 juli 2025 | 16 dec. 2025 | Certifierad |
| $120 000 Nivå III | Phoenix, AZ | 10 juli 2025 | 8 aug. 2025 | Certifierad |
| $94 682 Nivå II | New York, NY | 10 juli 2025 | 21 juli 2025 | Certifierad |
| $118 456 Nivå III | Plano, TX | 8 juli 2025 | 16 juli 2025 | Certifierad |
| $80 038 Nivå II | Phoenix, AZ | 17 juni 2025 | 25 juni 2025 | Certifierad |
| $110 000 Nivå III | Phoenix, AZ | 17 juni 2025 | 25 juni 2025 | Certifierad |
| $80 038 Nivå II | Phoenix, AZ | 4 juni 2025 | 23 juni 2025 | Certifierad |
| $110 000 Nivå III | Phoenix, AZ | 29 maj 2025 | 6 juni 2025 | Certifierad |
| $80 038 Nivå II | Phoenix, AZ | 3 apr. 2025 | 10 apr. 2025 | Certifierad |
| $80 038 Nivå II | Phoenix, AZ | 9 nov. 2024 | 18 nov. 2024 | Certifierad |
| $80 038 Nivå II | Phoenix, AZ | 8 nov. 2024 | 18 nov. 2024 | Certifierad |
| $83 658 Nivå II | Frisco, TX | 17 okt. 2024 | 28 okt. 2024 | Certifierad |
| $104 000 Nivå III | Spokane, WA | 8 okt. 2024 | 3 jan. 2025 | Certifierad |
| $103 875 Nivå III | Phoenix, AZ | 18 sep. 2024 | 30 sep. 2024 | Certifierad |
| $103 875 Nivå III | Scottsdale, AZ | 17 sep. 2024 | 2 mars 2025 | Certifierad |
| $103 875–$120 000 Nivå III | Phoenix, AZ | 12 sep. 2024 | 30 sep. 2024 | Certifierad |
| $103 875–$120 000 Nivå III | Phoenix, AZ | 30 aug. 2024 | 9 sep. 2024 | Certifierad |
| $103 875–$120 000 Nivå III | Phoenix, AZ | 29 aug. 2024 | 9 sep. 2024 | Certifierad |
| $103 875–$115 000 Nivå III | Phoenix, AZ | 26 aug. 2024 | 3 sep. 2024 | Certifierad |
| $101 379 Nivå III | Olathe, KS | 6 aug. 2024 | 14 aug. 2024 | Certifierad |
| $103 875–$105 000 Nivå III | Phoenix, AZ | 22 juli 2024 | 6 nov. 2024 | Certifierad |
| $103 875 Nivå III | Phoenix, AZ | 8 juli 2024 | 1 jan. 2025 | Certifierad |
| $127 691–$200 000 Nivå IV | Chandler, AZ | 3 juli 2024 | 15 juli 2024 | Certifierad |
| $73 923–$74 000 Nivå II | Phoenix, AZ | 7 maj 2024 | 1 okt. 2024 | Certifierad |
| $96 242–$118 000 Nivå III | Phoenix, AZ | 2 maj 2024 | 9 aug. 2024 | Certifierad |
| $96 242–$110 000 Nivå III | Phoenix, AZ | 18 apr. 2024 | 26 apr. 2024 | Certifierad |
| $96 242–$110 000 Nivå III | Phoenix, AZ | 18 apr. 2024 | 26 apr. 2024 | Certifierad |
| $78 478–$79 000 Nivå II | Jersey City, NJ | 17 apr. 2024 | 25 apr. 2024 | Certifierad |
| $96 242–$110 000 Nivå III | Phoenix, AZ | 25 mars 2024 | 2 apr. 2024 | Certifierad |
| $96 242–$110 000 Nivå III | Phoenix, AZ | 22 mars 2024 | 1 apr. 2024 | Certifierad |
| $96 242–$110 000 Nivå III | Phoenix, AZ | 12 mars 2024 | 7 juli 2024 | Certifierad |
| $96 242–$110 000 Nivå III | Phoenix, AZ | 7 mars 2024 | 26 mars 2024 | Certifierad |
| $96 242–$110 000 Nivå III | Phoenix, AZ | 7 mars 2024 | 18 mars 2024 | Certifierad |
| $118 539–$120 000 Nivå IV | Phoenix, AZ | 5 mars 2024 | 13 mars 2024 | Certifierad |
| $96 242–$110 000 Nivå III | Phoenix, AZ | 5 mars 2024 | 13 mars 2024 | Certifierad |
| $96 242–$110 000 Nivå III | Phoenix, AZ | 26 feb. 2024 | 5 mars 2024 | Certifierad |
| $105 019–$120 000 Nivå II | Englewood, CO | 12 feb. 2024 | 20 feb. 2024 | Certifierad |
| $105 019–$120 000 Nivå II | Englewood, CO | 9 feb. 2024 | 19 feb. 2024 | Certifierad |
| $118 539–$120 000 Nivå IV | Peoria, AZ | 22 jan. 2024 | 30 jan. 2024 | Certifierad |
| $73 923–$74 000 Nivå II | Phoenix, AZ | 6 nov. 2023 | 14 nov. 2023 | Certifierad |
| $93 517–$110 000 Nivå III | Plano, TX | 21 sep. 2023 | 29 sep. 2023 | Certifierad |
| $127 774–$150 000 Nivå IV | Charlotte, NC | 21 sep. 2023 | 29 sep. 2023 | Certifierad |
| $96 242–$110 000 Nivå III | Phoenix, AZ | 18 sep. 2023 | 26 sep. 2023 | Certifierad |
| $73 923–$74 000 Nivå II | Chandler, AZ | 13 sep. 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad |
| $96 242–$110 000 Nivå III | Fountain Hills, AZ | 16 aug. 2023 | 24 aug. 2023 | Certifierad |
| $96 242–$100 000 Nivå III | Glendale, AZ | 7 aug. 2023 | 26 dec. 2023 | Certifierad |
| $96 242–$100 000 Nivå III | Phoenix, AZ | 20 juli 2023 | 28 juli 2023 | Certifierad |
| $96 242–$100 000 Nivå III | Chandler, AZ | 20 juli 2023 | 28 juli 2023 | Certifierad |
| $96 242–$105 000 Nivå III | Phoenix, AZ | 3 juli 2023 | 11 juli 2023 | Certifierad |
| $101 088–$140 000 Nivå IV | Scottsdale, AZ | 19 juni 2023 | 14 sep. 2023 | Certifierad |
| $101 088–$110 000 Nivå IV | Phoenix, AZ | 15 juni 2023 | 23 juni 2023 | Certifierad |
| $101 088–$110 000 Nivå IV | Phoenix, AZ | 13 juni 2023 | 21 juni 2023 | Certifierad |
| $64 272–$64 500 Nivå II | Phoenix, AZ | 13 juni 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad |
| $101 088–$110 000 Nivå IV | Scottsdale, AZ | 9 juni 2023 | 19 juni 2023 | Certifierad |
| $101 088–$140 000 Nivå IV | Scottsdale, AZ | 5 juni 2023 | 14 sep. 2023 | Certifierad |
| $101 088–$110 000 Nivå IV | Phoenix, AZ | 31 maj 2023 | 5 juni 2023 | Certifierad |
| $77 542–$100 000 Nivå III | Plantation, FL | 18 maj 2023 | 21 aug. 2023 | Certifierad |
| $64 272–$67 000 Nivå II | Scottsdale, AZ | 12 maj 2023 | 18 aug. 2023 | Certifierad |
| $82 680–$83 000 Nivå III | Mesa, AZ | 3 maj 2023 | 1 sep. 2023 | Certifierad |
| $101 088–$105 000 Nivå IV | Phoenix, AZ | 24 apr. 2023 | 1 maj 2023 | Certifierad |
| $82 680–$85 500 Nivå III | Peoria, AZ | 19 apr. 2023 | 15 aug. 2023 | Certifierad |
| $82 680–$85 500 Nivå III | Phoenix, AZ | 3 apr. 2023 | 15 aug. 2023 | Certifierad |
| $101 088–$105 000 Nivå IV | Chandler, AZ | 22 feb. 2023 | 6 mars 2023 | Certifierad |
| $99 466–$100 000 Nivå III | Edison, NJ | 21 feb. 2023 | 19 aug. 2023 | Certifierad |
| $101 088–$102 000 Nivå IV | Phoenix, AZ | 27 sep. 2022 | 24 okt. 2022 | Certifierad |
Technical Project Manager hos alla arbetsgivare →
Andra jobb hos Intraedge, Inc.
- Software Engineer$106 000
- Senior Software Engineer$106 000
- Sr. Software Engineer$112 913
- Software Developer$102 294
- Computer Systems Analyst$106 746
- Product Manager$108 347
- Project Manager$96 242
Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).