Lönedata för H-1B

Hem › Arbetsgivare › ITA Group, Inc.

ITA Group, Inc.: H-1B-löner och sponsring

ITA Group, Inc. lämnade in 5 lönevillkorsansökningar för H-1B och relaterade visum under fiskalåren 2023–2026; certifierade: 5. Medianlön: $113 651.

Ansökningar (LCAs)5
Certifierad5
Arbetsgivarens adressWest Des Moines, IA
H-1B-beroende arbetsgivareNej
Medianlön$113 651
Mittenhalvan av löner$113 651–$128 960
10:e–90:e percentilen$107 461–$134 688

Sponsrar ITA Group, Inc. H-1B-visum?

ITA Group, Inc. lämnade in 5 lönevillkorsansökningar under fiskalåren 2023–2026, den senaste inlämnad 22 maj 2026. En LCA är första steget i en H-1B-ansökan, så arbetsgivaren har sponsrat eller förberett sig för att sponsra H-1B-arbetare; det garanterar inte sponsring för någon specifik tjänst. Kolla arbetsgivarens egna jobbannonser.

Löner efter jobbtitel

JobbtitelLCAsMedianlön
Software Developer (.Net Developer)2$126 079
Software Developer IV - Technical Lead1$113 651
Software Developer III1$103 334
Software Developer IV1$128 960

Ansökningar per fiskalår

BudgetårLCAsMedianlön
FY20232$113 651
FY20241$103 334
FY20251$128 960
FY20261$138 507

Rådande lönenivåer

Department of Labor fastställer fyra rådande lönenivåer för varje yrke och område, från Nivå I (inträde) till Nivå IV (fullt kompetent). Arbetsgivaren väljer den nivå som matchar jobbets krav.

Var jobben finns

Yrken

Senaste ansökningar

JobbtitelBaslönPlatsInlämnadStartdatumStatus
Software Developer (.Net Developer)$138 507–$154 000
Nivå IV
West Des Moines, IA22 maj 202621 nov. 2026Certifierad
Software Developer IV$128 960–$130 000
Nivå IV
West Des Moines, IA10 apr. 20251 okt. 2025Certifierad
Software Developer III$103 334–$116 400
Nivå III
West Des Moines, IA10 juni 20246 dec. 2024Certifierad
Software Developer (.Net Developer)$113 651–$133 000
Nivå IV
West Des Moines, IA2 juni 20231 dec. 2023Certifierad
Software Developer IV - Technical Lead$113 651–$144 700
Nivå IV
West Des Moines, IA21 mars 20232 apr. 2023Certifierad

Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).