Hem › Arbetsgivare › L&T Technology Services Limited › Sales Engineer
Sales Engineer hos L&T Technology Services Limited: H-1B-löner
9 anmälningar om arbetsvillkor för titeln Sales Engineer hos L&T Technology Services Limited. Medianbaslön $95 000; mittenhalva $90 000–$107 619.
Ansökningar (LCAs)9
Medianlön$95 000
Mittenhalvan av löner$90 000–$107 619
10:e–90:e percentilen$81 594–$107 695
Per räkenskapsår
| Budgetår | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| FY2023 | 5 | $95 000 |
| FY2025 | 3 | $107 619 |
| FY2026 | 1 | $76 918 |
Ansökningar
| Baslön | Plats | Inlämnad | Startdatum | Status |
|---|---|---|---|---|
| $76 918–$120 000 Nivå II | Peoria, IL | 16 juni 2026 | 29 juli 2026 | Certifierad |
| $90 000–$100 000 Nivå II | Peoria, IL | 24 feb. 2025 | 4 mars 2025 | Certifierad |
| $107 619–$117 000 Nivå II | Rockford, IL | 9 okt. 2024 | 16 okt. 2024 | Certifierad |
| $107 619–$117 000 Nivå II | Rockford, IL | 9 okt. 2024 | 16 okt. 2024 | Certifierad |
| $95 000–$105 000 Nivå II | Rockford, IL | 11 sep. 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad |
| $82 763–$92 000 Nivå II | Edina, MN | 15 maj 2023 | 22 maj 2023 | Certifierad |
| $108 000–$118 000 | Cincinnati, OH | 10 maj 2023 | 16 maj 2023 | Certifierad |
| $94 043–$104 000 | Dublin, OH | 20 jan. 2023 | 20 feb. 2023 | Certifierad |
| $98 657–$108 000 | Cincinnati, OH | 4 jan. 2023 | 30 jan. 2023 | Certifierad, sedan återkallad |
Sales Engineer hos alla arbetsgivare →
Andra jobb hos L&T Technology Services Limited
- Design Engineer$82 000
- Mechanical Engineer$90 000
- Software Developer$95 175
- Electrical Engineer$91 844
- Mechanical Design Engineer$87 794
- Industrial Engineer$85 862
- Software Engineer & Tester$88 208
- Test Engineer$95 420
- Project Manager$98 171
- Manufacturing Engineer$87 334
- Industrial Designer$82 500
- Software Developer, Applications$98 000
- Information Management Analyst$85 000
- Hardware Engineer$92 248
- Database Administrator$86 653
- Software Developer, Systems Software$94 016
- System Engineer$93 512
- Program Manager$106 000
- Software Engineer$92 789
- Network Engineer$113 714
- Validation Engineer$88 208
- Controls Engineer$90 125
- Electronics Engineer$99 944
- Chemical Process Engineer$91 000
Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).