Hem › Arbetsgivare › L&T Technology Services Limited › Test & Validation Engineer
Test & Validation Engineer hos L&T Technology Services Limited: H-1B-löner
8 anmälningar om arbetsvillkor för titeln Test & Validation Engineer hos L&T Technology Services Limited. Medianbaslön $94 000; mittenhalva $87 250–$96 250.
Ansökningar (LCAs)8
Medianlön$94 000
Mittenhalvan av löner$87 250–$96 250
10:e–90:e percentilen$82 900–$106 000
Per räkenskapsår
| Budgetår | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| FY2023 | 2 | $83 000 |
| FY2024 | 2 | $106 500 |
| FY2025 | 2 | $97 500 |
| FY2026 | 2 | $90 000 |
Ansökningar
| Baslön | Plats | Inlämnad | Startdatum | Status |
|---|---|---|---|---|
| $95 000–$105 000 Nivå II | Raymond, OH | 23 dec. 2025 | 30 dec. 2025 | Certifierad |
| $85 000–$95 000 Nivå II | Raymond, OH | 20 nov. 2025 | 27 nov. 2025 | Certifierad |
| $95 000–$105 000 Nivå II | Chillicothe, IL | 22 sep. 2025 | 29 sep. 2025 | Certifierad |
| $100 000–$110 000 Nivå II | Raymond, OH | 29 jan. 2025 | 6 feb. 2025 | Certifierad |
| $93 000–$103 000 Nivå II | Allen Park, MI | 27 mars 2024 | 3 apr. 2024 | Certifierad |
| $120 000–$130 000 Nivå II | Allen Park, MI | 13 mars 2024 | 20 mars 2024 | Certifierad |
| $88 000–$98 000 Nivå II | Raymond, OH | 28 mars 2023 | 4 apr. 2023 | Certifierad |
| $78 000–$88 000 Nivå II | Raymond, OH | 15 mars 2023 | 22 mars 2023 | Certifierad |
Andra jobb hos L&T Technology Services Limited
- Design Engineer$82 000
- Mechanical Engineer$90 000
- Software Developer$95 175
- Electrical Engineer$91 844
- Mechanical Design Engineer$87 794
- Industrial Engineer$85 862
- Software Engineer & Tester$88 208
- Test Engineer$95 420
- Project Manager$98 171
- Manufacturing Engineer$87 334
- Industrial Designer$82 500
- Software Developer, Applications$98 000
- Information Management Analyst$85 000
- Hardware Engineer$92 248
- Database Administrator$86 653
- Software Developer, Systems Software$94 016
- System Engineer$93 512
- Program Manager$106 000
- Software Engineer$92 789
- Network Engineer$113 714
- Validation Engineer$88 208
- Controls Engineer$90 125
- Electronics Engineer$99 944
- Chemical Process Engineer$91 000
Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).