Hem › Arbetsgivare › Liberty Mutual Technology Group Inc. › Software Engineer
Software Engineer hos Liberty Mutual Technology Group Inc.: H-1B-löner
11 anmälningar om arbetsvillkor för titeln Software Engineer hos Liberty Mutual Technology Group Inc.. Medianbaslön $112 912; mittenhalva $106 543–$122 782.
Ansökningar (LCAs)11
Medianlön$112 912
Mittenhalvan av löner$106 543–$122 782
10:e–90:e percentilen$103 437–$129 742
Per räkenskapsår
| Budgetår | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| FY2023 | 2 | $118 685 |
| FY2024 | 2 | $105 300 |
| FY2025 | 4 | $109 448 |
| FY2026 | 2 | $123 819 |
Ansökningar
| Baslön | Plats | Inlämnad | Startdatum | Status |
|---|---|---|---|---|
| $112 923–$139 000 Nivå II | Plano, TX | 10 apr. 2026 | 1 okt. 2026 | Certifierad |
| $134 715–$157 000 | Seattle, WA | 3 nov. 2025 | 1 dec. 2025 | Certifierad |
| $125 700–$146 700 Nivå II | Boston, MA | 10 juni 2025 | 1 okt. 2025 | Certifierad |
| $112 900–$140 000 Nivå II | Chicago, IL | 22 maj 2025 | 1 okt. 2025 | Certifierad |
| $104 200–$146 700 Nivå I | Boston, MA | 21 maj 2025 | 1 okt. 2025 | Certifierad |
| $105 997–$116 900 Nivå II | Plano, TX | 7 mars 2025 | 31 aug. 2025 | Certifierad |
| $114 026–$146 700 Nivå II | Frederick, MD | 2 maj 2024 | 30 okt. 2024 | Certifierad |
| $96 574–$133 200 Nivå II | Columbus, OH | 25 apr. 2024 | 1 okt. 2024 | Certifierad |
| $129 189–$158 300 Nivå III | Quincy, MA | 10 mars 2023 | 17 mars 2023 | Certifierad |
| $140 000 Nivå IV | Manchester, NH | 22 dec. 2022 | 30 jan. 2023 | Återkallad |
| $108 181–$139 700 Nivå II | Boston, MA | 13 okt. 2022 | 20 mars 2023 | Certifierad |
Software Engineer hos alla arbetsgivare →
Andra jobb hos Liberty Mutual Technology Group Inc.
- Sr. Software Engineer$142 132
- Princ Software Engineer$156 998
- Senior Software Engineer$140 000
- Principal Software Engineer$157 238
- Solutions Engineer, Software$178 131
- Senior Data Engineer$132 704
- Data Engineer$100 300
- Senior Cybersecurity Engineer$124 134
- Principal Test Engineer$139 100
- Manager, Engineering$159 301
Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).