Lönedata för H-1B

Hem › Arbetsgivare › Marvell Semiconductor, Inc. › Hardware & Silicon Validation Principal Engineer

Hardware & Silicon Validation Principal Engineer hos Marvell Semiconductor, Inc.: H-1B-löner

18 anmälningar om arbetsvillkor för titeln Hardware & Silicon Validation Principal Engineer hos Marvell Semiconductor, Inc.. Medianbaslön $170 000; mittenhalva $153 750–$187 618.

Ansökningar (LCAs)18
Medianlön$170 000
Mittenhalvan av löner$153 750–$187 618
10:e–90:e percentilen$141 000–$205 712

Per räkenskapsår

BudgetårLCAsMedianlön
FY20231$153 000
FY20242$179 000
FY20256$179 000
FY20269$170 000

Ansökningar

BaslönPlatsInlämnadStartdatumStatus
$141 000–$199 047
Nivå IV
Fishkill, NY9 juni 20261 okt. 2026Certifierad
$217 000–$235 000
Nivå IV
Santa Clara, CA1 juni 202629 juni 2026Certifierad
$186 472–$202 683
Nivå III
Santa Clara, CA27 maj 20261 okt. 2026Certifierad
$141 000–$199 047
Nivå IV
Fishkill, NY22 maj 20261 okt. 2026Certifierad
$156 853–$184 200
Nivå II
Santa Clara, CA11 maj 20261 okt. 2026Certifierad
$171 000–$225 700
Nivå IV
Santa Clara, CA23 apr. 202611 maj 2026Certifierad
$171 000–$230 000
Nivå IV
Santa Clara, CA17 apr. 202612 maj 2026Certifierad
$170 000–$235 000
Nivå III
Santa Clara, CA7 jan. 202619 jan. 2026Certifierad
$188 000–$215 465
Nivå II
Santa Clara, CA7 aug. 202511 dec. 2025Certifierad
$170 000–$200 000
Nivå IV
Westlake Village, CA18 juni 20251 okt. 2025Certifierad
$170 000–$200 000
Nivå IV
Los Angeles, CA7 maj 20251 okt. 2025Certifierad
$207 375
Nivå IV
Santa Clara, CA7 maj 20251 okt. 2025Certifierad
$112 000–$194 522
Nivå II
Irvine, CA26 feb. 202528 aug. 2025Certifierad
$200 000–$235 060
Nivå IV
Santa Clara, CA3 jan. 202527 juni 2025Certifierad
$205 000–$226 000
Nivå IV
Santa Clara, CA13 sep. 202423 sep. 2024Certifierad
$156 000–$218 400
Nivå IV
Santa Clara, CA19 apr. 20241 okt. 2024Certifierad, sedan återkallad
$153 000–$190 000
Nivå IV
Irvine, CA27 feb. 202428 aug. 2024Certifierad
$153 000–$190 000
Nivå IV
Irvine, CA9 aug. 202328 aug. 2023Certifierad

Andra jobb hos Marvell Semiconductor, Inc.

Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).