Hem › Arbetsgivare › Mastro Services Inc
Mastro Services Inc: H-1B-löner och sponsring
Mastro Services Inc lämnade in 26 lönevillkorsansökningar för H-1B och relaterade visum under fiskalåren 2023–2026; certifierade: 26. Medianlön: $87 537.
En H-1B-beroende arbetsgivare har en stor andel H-1B-arbetare (t.ex. 15 % eller mer av en personalstyrka på 51 eller fler) och måste följa extra regler mot att undantränga amerikanska arbetare.
Sponsrar Mastro Services Inc H-1B-visum?
Mastro Services Inc lämnade in 26 lönevillkorsansökningar under fiskalåren 2023–2026, den senaste inlämnad 2 nov. 2025. En LCA är första steget i en H-1B-ansökan, så arbetsgivaren har sponsrat eller förberett sig för att sponsra H-1B-arbetare; det garanterar inte sponsring för någon specifik tjänst. Kolla arbetsgivarens egna jobbannonser.
Green card (PERM)-ansökningar hos Mastro Services Inc: 4 →
Löner efter jobbtitel
| Jobbtitel | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| Data Engineer | 7 | $84 094 |
| Software Developer | 5 | $90 896 |
| Java Developer | 2 | $93 424 |
| Big Data Developer | 2 | $79 924 |
| Big Data/Machine Learning Engineer | 1 | $76 066 |
| Big Data Engineer - Cloud | 1 | $82 056 |
| .Net Developer | 1 | $86 986 |
| PL/SQL Developer | 1 | $89 253 |
| IT - Data Analyst - Inter | 1 | $86 549 |
| Software Engineer | 1 | $105 997 |
| Senior Software Engineer | 1 | $127 878 |
| Data Analyst - Intermediate | 1 | $98 946 |
| Programmer Analyst / Computer Programmer | 1 | $101 254 |
| QA ETL Engineer | 1 | $74 818 |
Ansökningar per fiskalår
| Budgetår | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| FY2023 | 4 | $79 924 |
| FY2024 | 10 | $84 094 |
| FY2025 | 8 | $103 626 |
| FY2026 | 4 | $101 910 |
Rådande lönenivåer
Department of Labor fastställer fyra rådande lönenivåer för varje yrke och område, från Nivå I (inträde) till Nivå IV (fullt kompetent). Arbetsgivaren väljer den nivå som matchar jobbets krav.
Var jobben finns
- Plano, TX11
- Springfield, MA2
- Frisco, TX2
- Collierville, TN1
- Beaverton, OR1
- Rancho Cucamonga, CA1
- McKinney, TX1
- Bernards, NJ1
- Henrico, VA1
- Corinth, TX1
- Richmond, VA1
- Palo Alto, CA1
- Mechanicsburg, PA1
- Malvern, PA1
Yrken
Senaste ansökningar
| Jobbtitel | Baslön | Plats | Inlämnad | Startdatum | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Software Developer | $90 896–$90 897 Nivå I | Plano, TX | 2 nov. 2025 | 10 nov. 2025 | Certifierad |
| Software Developer | $112 923–$112 924 Nivå II | Plano, TX | 2 nov. 2025 | 10 nov. 2025 | Certifierad |
| Software Developer | $90 896–$90 897 Nivå I | Plano, TX | 2 nov. 2025 | 10 nov. 2025 | Certifierad |
| Software Developer | $112 923–$112 924 Nivå II | Plano, TX | 2 nov. 2025 | 10 nov. 2025 | Certifierad |
| Data Engineer | $88 088–$88 089 Nivå I | Malvern, PA | 15 juli 2025 | 21 juli 2025 | Certifierad |
| Senior Software Engineer | $127 878–$127 879 Nivå III | Frisco, TX | 13 juni 2025 | 27 juni 2025 | Certifierad |
| Java Developer | $105 997–$105 998 Nivå II | Frisco, TX | 12 juni 2025 | 27 juni 2025 | Certifierad |
| Data Analyst - Intermediate | $98 946–$98 947 Nivå II | Richmond, VA | 2 juni 2025 | 9 juni 2025 | Certifierad |
| Programmer Analyst / Computer Programmer | $101 254–$101 255 Nivå I | Palo Alto, CA | 29 apr. 2025 | 6 maj 2025 | Certifierad |
| QA ETL Engineer | $74 818–$74 819 Nivå I | Mechanicsburg, PA | 3 apr. 2025 | 11 apr. 2025 | Certifierad |
| Data Engineer | $107 016–$107 017 Nivå II | Springfield, MA | 26 mars 2025 | 1 apr. 2025 | Certifierad |
| Data Engineer | $107 016–$107 017 Nivå II | Springfield, MA | 6 mars 2025 | 17 mars 2025 | Certifierad |
| Software Developer | $84 094–$84 095 Nivå I | Plano, TX | 19 sep. 2024 | 1 okt. 2024 | Certifierad |
| Data Engineer | $84 094–$84 095 Nivå I | Plano, TX | 19 aug. 2024 | 1 okt. 2024 | Certifierad |
| IT - Data Analyst - Inter | $86 549–$86 550 Nivå I | Henrico, VA | 26 juli 2024 | 5 aug. 2024 | Certifierad |
| Data Engineer | $84 094–$84 095 Nivå I | Plano, TX | 24 juli 2024 | 31 juli 2024 | Certifierad |
| Software Engineer | $105 997–$105 998 Nivå II | Corinth, TX | 23 juli 2024 | 29 juli 2024 | Certifierad |
| .Net Developer | $86 986–$86 987 Nivå I | Rancho Cucamonga, CA | 21 juni 2024 | 1 okt. 2024 | Certifierad |
| Data Engineer | $82 056–$82 057 Nivå I | McKinney, TX | 18 juni 2024 | 26 juni 2024 | Certifierad |
| Data Engineer | $82 056–$82 057 Nivå I | Plano, TX | 22 maj 2024 | 3 juni 2024 | Certifierad |
| PL/SQL Developer | $89 253–$89 254 Nivå I | Bernards, NJ | 9 maj 2024 | 1 okt. 2024 | Certifierad |
| Big Data Engineer - Cloud | $82 056–$82 057 Nivå I | Plano, TX | 10 nov. 2023 | 15 nov. 2023 | Certifierad |
| Big Data Developer | $78 998–$78 999 Nivå I | Beaverton, OR | 17 maj 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad |
| Java Developer | $80 850–$80 851 Nivå I | Plano, TX | 17 maj 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad |
| Big Data Developer | $80 850–$80 851 Nivå I | Plano, TX | 17 maj 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad |
| Big Data/Machine Learning Engineer | $76 066–$76 067 Nivå II | Collierville, TN | 11 nov. 2022 | 21 nov. 2022 | Certifierad |
Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).