Hem › Arbetsgivare › Maviya Inc.
Maviya Inc.: H-1B-löner och sponsring
Maviya Inc. lämnade in 13 lönevillkorsansökningar för H-1B och relaterade visum under fiskalåren 2023–2026; certifierade: 13. Medianlön: $99 008.
Sponsrar Maviya Inc. H-1B-visum?
Maviya Inc. lämnade in 13 lönevillkorsansökningar under fiskalåren 2023–2026, den senaste inlämnad 18 juni 2026. En LCA är första steget i en H-1B-ansökan, så arbetsgivaren har sponsrat eller förberett sig för att sponsra H-1B-arbetare; det garanterar inte sponsring för någon specifik tjänst. Kolla arbetsgivarens egna jobbannonser.
Green card (PERM)-ansökningar hos Maviya Inc.: 3 →
Löner efter jobbtitel
| Jobbtitel | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| Software Engineer | 6 | $97 074 |
| Software Developer | 5 | $109 283 |
| Data Analyst | 1 | $86 965 |
| QA Analyst | 1 | $102 981 |
Ansökningar per fiskalår
| Budgetår | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| FY2023 | 3 | $99 008 |
| FY2024 | 3 | $90 147 |
| FY2025 | 4 | $102 284 |
| FY2026 | 3 | $102 981 |
Rådande lönenivåer
Department of Labor fastställer fyra rådande lönenivåer för varje yrke och område, från Nivå I (inträde) till Nivå IV (fullt kompetent). Arbetsgivaren väljer den nivå som matchar jobbets krav.
Var jobben finns
- Farmington Hills, MI2
- Cumming, GA2
- Norfolk, VA2
- Edison, NJ2
- Atlanta, GA1
- Watervliet, NY1
- Reston, VA1
- Mason, OH1
- Troy, MI1
Yrken
Senaste ansökningar
| Jobbtitel | Baslön | Plats | Inlämnad | Startdatum | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| QA Analyst | $102 981–$109 000 Nivå III | Farmington Hills, MI | 18 juni 2026 | 1 okt. 2026 | Certifierad |
| Data Analyst | $86 965–$90 000 Nivå II | Troy, MI | 18 juni 2026 | 1 okt. 2026 | Certifierad |
| Software Developer | $109 283–$130 000 Nivå II | Cumming, GA | 19 apr. 2026 | 4 maj 2026 | Certifierad |
| Software Developer | $103 210–$125 000 Nivå I | Edison, NJ | 29 juli 2025 | 5 aug. 2025 | Certifierad |
| Software Developer | $131 997–$147 000 Nivå II | Edison, NJ | 22 juli 2025 | 29 juli 2025 | Certifierad |
| Software Engineer | $95 139–$112 000 Nivå II | Mason, OH | 18 juni 2025 | 1 okt. 2025 | Certifierad |
| Software Engineer | $101 358–$122 000 Nivå II | Norfolk, VA | 18 juni 2025 | 1 okt. 2025 | Certifierad |
| Software Engineer | $79 726 Nivå I | Norfolk, VA | 10 sep. 2024 | 1 okt. 2024 | Certifierad |
| Software Engineer | $90 147–$110 000 Nivå II | Watervliet, NY | 17 nov. 2023 | 17 nov. 2023 | Certifierad |
| Software Developer | $114 941 Nivå II | Reston, VA | 5 okt. 2023 | 12 okt. 2023 | Certifierad |
| Software Engineer | $99 008–$117 000 Nivå II | Cumming, GA | 30 maj 2023 | 31 maj 2023 | Certifierad |
| Software Engineer | $99 008–$117 000 Nivå II | Atlanta, GA | 17 maj 2023 | 24 maj 2023 | Certifierad |
| Software Developer | $85 405–$101 000 Nivå II | Farmington Hills, MI | 28 dec. 2022 | 28 dec. 2022 | Certifierad |
Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).