Hem › Arbetsgivare › Mullen Technologies, Inc.
Mullen Technologies, Inc.: H-1B-löner och sponsring
Mullen Technologies, Inc. lämnade in 10 lönevillkorsansökningar för H-1B och relaterade visum under fiskalåren 2023–2026; certifierade: 10. Medianlön: $147 500.
Sponsrar Mullen Technologies, Inc. H-1B-visum?
Mullen Technologies, Inc. lämnade in 10 lönevillkorsansökningar under fiskalåren 2023–2026, den senaste inlämnad 12 apr. 2023. En LCA är första steget i en H-1B-ansökan, så arbetsgivaren har sponsrat eller förberett sig för att sponsra H-1B-arbetare; det garanterar inte sponsring för någon specifik tjänst. Kolla arbetsgivarens egna jobbannonser.
Löner efter jobbtitel
| Jobbtitel | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| Manufacturing Engineer | 1 | $85 000 |
| Lead Engineer Upper Interior Cabin | 1 | $140 000 |
| Software Engineer | 1 | $107 000 |
| Lead Vehicle Safety Engineer | 1 | $165 000 |
| Sr. Software Engineer, Vehicle Systems Architect | 1 | $150 000 |
| Brake System Engineer | 1 | $150 000 |
| Senior Crash Safety Engineer | 1 | $145 000 |
| Exterior Lighting Engineer | 1 | $154 000 |
| Financial Reporting Director | 1 | $195 686 |
| Packaging Engineer - DMU | 1 | $125 000 |
Ansökningar per fiskalår
| Budgetår | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| FY2023 | 10 | $147 500 |
Rådande lönenivåer
Department of Labor fastställer fyra rådande lönenivåer för varje yrke och område, från Nivå I (inträde) till Nivå IV (fullt kompetent). Arbetsgivaren väljer den nivå som matchar jobbets krav.
Var jobben finns
Yrken
- Mechanical Engineers5
- Industrial Engineers1
- Electrical Engineers1
- Health and Safety Engineers, Except Mining Safety Engineers and Inspectors1
- Software Developers1
- Financial Managers1
Senaste ansökningar
| Jobbtitel | Baslön | Plats | Inlämnad | Startdatum | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Financial Reporting Director | $195 686 Nivå IV | Brea, CA | 12 apr. 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad |
| Packaging Engineer - DMU | $125 000 Nivå III | Irvine, CA | 5 apr. 2023 | 24 apr. 2023 | Certifierad |
| Brake System Engineer | $150 000 Nivå IV | Irvine, CA | 22 mars 2023 | 31 mars 2023 | Certifierad |
| Senior Crash Safety Engineer | $145 000 Nivå IV | Irvine, CA | 31 jan. 2023 | 20 feb. 2023 | Certifierad |
| Exterior Lighting Engineer | $154 000 Nivå IV | Irvine, CA | 6 jan. 2023 | 23 jan. 2023 | Certifierad |
| Manufacturing Engineer | $85 000 Nivå II | Robinsonville, MS | 29 nov. 2022 | 29 nov. 2022 | Certifierad |
| Lead Engineer Upper Interior Cabin | $140 000 Nivå IV | Irvine, CA | 22 nov. 2022 | 28 nov. 2022 | Certifierad |
| Software Engineer | $107 000 Nivå II | Troy, MI | 16 nov. 2022 | 23 nov. 2022 | Certifierad |
| Lead Vehicle Safety Engineer | $165 000 Nivå II | Irvine, CA | 11 nov. 2022 | 21 nov. 2022 | Certifierad |
| Sr. Software Engineer, Vehicle Systems Architect | $150 000 Nivå III | Robinsonville, MS | 7 nov. 2022 | 14 nov. 2022 | Certifierad |
Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).