Lönedata för H-1B

Hem › Arbetsgivare › Neon Tech Systems, Inc.

Neon Tech Systems, Inc.: H-1B-löner och sponsring

Neon Tech Systems, Inc. lämnade in 7 lönevillkorsansökningar för H-1B och relaterade visum under fiskalåren 2023–2026; certifierade: 6. Medianlön: $87 100.

Ansökningar (LCAs)7
Certifierad6
Arbetsgivarens adressMarlborough, MA
H-1B-beroende arbetsgivareNej
Medianlön$87 100
Mittenhalvan av löner$82 196–$90 646
10:e–90:e percentilen$79 009–$93 746

Sponsrar Neon Tech Systems, Inc. H-1B-visum?

Neon Tech Systems, Inc. lämnade in 7 lönevillkorsansökningar under fiskalåren 2023–2026, den senaste inlämnad 21 okt. 2024. En LCA är första steget i en H-1B-ansökan, så arbetsgivaren har sponsrat eller förberett sig för att sponsra H-1B-arbetare; det garanterar inte sponsring för någon specifik tjänst. Kolla arbetsgivarens egna jobbannonser.

Löner efter jobbtitel

JobbtitelLCAsMedianlön
Software Developer4$81 744
Software Engineer2$87 100
Quality Assurance Analyst1$96 845

Ansökningar per fiskalår

BudgetårLCAsMedianlön
FY20232$76 274
FY20244$90 646
FY20251$83 554

Rådande lönenivåer

Department of Labor fastställer fyra rådande lönenivåer för varje yrke och område, från Nivå I (inträde) till Nivå IV (fullt kompetent). Arbetsgivaren väljer den nivå som matchar jobbets krav.

Var jobben finns

Yrken

Senaste ansökningar

JobbtitelBaslönPlatsInlämnadStartdatumStatus
Software Engineer$83 554–$85 000
Nivå I
Lebanon, NH21 okt. 20241 nov. 2024Certifierad
Software Engineer$90 646–$112 000
Nivå I
Marlborough, MA12 juni 20241 okt. 2024Certifierad
Software Developer$90 646–$112 000
Nivå I
Marlborough, MA12 juni 20241 okt. 2024Certifierad
Quality Assurance Analyst$96 845
Nivå II
Quincy, MA1 feb. 202426 feb. 2024Certifierad
Software Developer$81 744–$85 000
Nivå I
Phoenix, AZ19 dec. 202327 dec. 2023Certifierad
Software Developer$76 274
Nivå I
Lebanon, NH20 jan. 20231 feb. 2023Certifierad
Software Developer$76 274–$85 000
Nivå I
Lebanon, NH17 jan. 20231 feb. 2023Återkallad

Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).