Hem › Arbetsgivare › Nuvacore Inc.
Nuvacore Inc.: H-1B-löner och sponsring
Nuvacore Inc. lämnade in 9 lönevillkorsansökningar för H-1B och relaterade visum under fiskalåren 2023–2026; certifierade: 9. Medianlön: $182 534.
Sponsrar Nuvacore Inc. H-1B-visum?
Nuvacore Inc. lämnade in 9 lönevillkorsansökningar under fiskalåren 2023–2026, den senaste inlämnad 19 juni 2026. En LCA är första steget i en H-1B-ansökan, så arbetsgivaren har sponsrat eller förberett sig för att sponsra H-1B-arbetare; det garanterar inte sponsring för någon specifik tjänst. Kolla arbetsgivarens egna jobbannonser.
Löner efter jobbtitel
| Jobbtitel | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| Member of Technical Staff, Design Verification | 3 | $156 853 |
| Member of Technical Staff (RTL) | 2 | $189 914 |
| Member of Technical Staff (SoC Model) | 1 | $182 534 |
| Member of Technical Staff (CPU Performance Modeling) | 1 | $229 590 |
| Member of Technical Staff (CAD) | 1 | $229 590 |
| Member of Technical Staff (Design for Test) | 1 | $229 590 |
Ansökningar per fiskalår
| Budgetår | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| FY2026 | 9 | $182 534 |
Rådande lönenivåer
Department of Labor fastställer fyra rådande lönenivåer för varje yrke och område, från Nivå I (inträde) till Nivå IV (fullt kompetent). Arbetsgivaren väljer den nivå som matchar jobbets krav.
Var jobben finns
Yrken
Senaste ansökningar
| Jobbtitel | Baslön | Plats | Inlämnad | Startdatum | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Member of Technical Staff (Design for Test) | $229 590–$255 000 Nivå IV | Santa Clara, CA | 19 juni 2026 | 26 juni 2026 | Certifierad |
| Member of Technical Staff, Design Verification | $156 853–$186 472 H-1B1 (Singapore) · Nivå II | Santa Clara, CA | 17 juni 2026 | 25 juni 2026 | Certifierad |
| Member of Technical Staff (RTL) | $176 696–$203 133 Nivå II | Newport Coast, CA | 12 juni 2026 | 24 juni 2026 | Certifierad |
| Member of Technical Staff (CAD) | $229 590–$260 000 Nivå IV | Newport Coast, CA | 12 juni 2026 | 24 juni 2026 | Certifierad |
| Member of Technical Staff (CPU Performance Modeling) | $229 590–$250 000 Nivå IV | San Jose, CA | 1 juni 2026 | 9 juni 2026 | Certifierad |
| Member of Technical Staff, Design Verification | $127 234–$156 853 Nivå I | Newport Coast, CA | 27 maj 2026 | 4 juni 2026 | Certifierad |
| Member of Technical Staff (RTL) | $203 133–$229 590 Nivå III | San Jose, CA | 26 maj 2026 | 3 juni 2026 | Certifierad, sedan återkallad |
| Member of Technical Staff, Design Verification | $176 696–$203 133 Nivå II | Newport Coast, CA | 13 maj 2026 | 25 maj 2026 | Certifierad |
| Member of Technical Staff (SoC Model) | $182 534–$285 000 Nivå IV | Newport Coast, CA | 4 maj 2026 | 12 maj 2026 | Certifierad |
Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).