Hem › Arbetsgivare › Oath Holdings, Inc. › Sr Software Dev Engineer
Sr Software Dev Engineer hos Oath Holdings, Inc.: H-1B-löner
34 anmälningar om arbetsvillkor för titeln Sr Software Dev Engineer hos Oath Holdings, Inc.. Medianbaslön $180 000; mittenhalva $173 654–$193 158.
Ansökningar (LCAs)34
Medianlön$180 000
Mittenhalvan av löner$173 654–$193 158
10:e–90:e percentilen$153 756–$204 514
Per räkenskapsår
| Budgetår | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| FY2023 | 33 | $180 000 |
Ansökningar
| Baslön | Plats | Inlämnad | Startdatum | Status |
|---|---|---|---|---|
| $189 034–$266 875 | Danville, CA | 1 maj 2023 | 26 maj 2023 | Certifierad |
| $185 027–$243 125 | Santa Clara, CA | 13 apr. 2023 | 17 apr. 2023 | Certifierad |
| $157 061–$253 750 Nivå IV | Reston, VA | 13 apr. 2023 | 12 maj 2023 | Certifierad |
| $225 000 | Santa Clara, CA | 10 apr. 2023 | 24 apr. 2023 | Certifierad |
| $185 027–$243 125 | Sunnyvale, CA | 10 apr. 2023 | 17 apr. 2023 | Certifierad |
| $152 250–$253 750 | Herndon, VA | 24 mars 2023 | 28 apr. 2023 | Certifierad |
| $168 709–$243 125 Nivå IV | Bothell, WA | 17 mars 2023 | 21 mars 2023 | Certifierad |
| — | Mountain View, CA | 14 mars 2023 | 1 apr. 2023 | Certifierad |
| $185 027–$266 875 | Mountain View, CA | 10 mars 2023 | 14 apr. 2023 | Certifierad |
| $180 000 Nivå III | Mountain View, CA | 6 feb. 2023 | 13 feb. 2023 | Certifierad |
| $180 000 Nivå III | Mountain View, CA | 2 feb. 2023 | 13 feb. 2023 | Certifierad |
| $175 193 | Mountain View, CA | 27 jan. 2023 | 3 mars 2023 | Certifierad |
| $185 000 | San Jose, CA | 27 jan. 2023 | 3 mars 2023 | Certifierad |
| $193 158 Nivå IV | Cupertino, CA | 22 jan. 2023 | 30 jan. 2023 | Certifierad |
| $210 000 | San Jose, CA | 20 jan. 2023 | 17 feb. 2023 | Certifierad |
| $215 000 Nivå II | Santa Clara, CA | 5 jan. 2023 | 20 jan. 2023 | Certifierad |
| $194 500 | Milpitas, CA | 23 dec. 2022 | 20 jan. 2023 | Certifierad |
| $143 100 Nivå III | Champaign, IL | 21 dec. 2022 | 6 jan. 2023 | Certifierad |
| $194 500 | Cupertino, CA | 13 dec. 2022 | 6 jan. 2023 | Certifierad, sedan återkallad |
| $202 570 | San Jose, CA | 7 dec. 2022 | 23 dec. 2022 | Certifierad |
| $175 193 | Cupertino, CA | 28 nov. 2022 | 23 dec. 2022 | Certifierad |
| $186 929 Nivå III | Santa Clara, CA | 23 nov. 2022 | 9 dec. 2022 | Certifierad |
| $150 762 Nivå IV | Austin, TX | 23 nov. 2022 | 23 dec. 2022 | Certifierad |
| $175 156 | Union City, CA | 22 nov. 2022 | 23 dec. 2022 | Certifierad, sedan återkallad |
| $152 930 | Sterling, VA | 22 nov. 2022 | 23 dec. 2022 | Certifierad |
| $165 000 | Mountlake Terrace, WA | 15 nov. 2022 | 9 dec. 2022 | Certifierad |
| $173 654 Nivå IV | San Jose, CA | 8 nov. 2022 | 25 nov. 2022 | Certifierad |
| $176 417 | Milpitas, CA | 19 okt. 2022 | 31 okt. 2022 | Certifierad |
| $205 000 Nivå IV | Bellevue, WA | 18 okt. 2022 | 7 nov. 2022 | Certifierad |
| $180 888 | San Jose, CA | 13 okt. 2022 | 17 okt. 2022 | Certifierad |
| $176 417 | New York, NY | 13 okt. 2022 | 31 okt. 2022 | Certifierad |
| $160 000 Nivå IV | Dulles, VA | 30 sep. 2022 | 30 sep. 2022 | Certifierad |
| $179 423 | San Jose, CA | 29 sep. 2022 | 3 okt. 2022 | Certifierad |
| $199 321 Nivå IV | Milpitas, CA | 27 sep. 2022 | 29 sep. 2022 | Certifierad |
Sr Software Dev Engineer hos alla arbetsgivare →
Andra jobb hos Oath Holdings, Inc.
- Software Dev Engineer II$154 399
- Software Dev Engineer I$127 338
- Princ Software Dev Engineer$192 941
- Software Apps Engineer II$175 000
- Production Engineer II$124 800
- Sr Software Apps Engineer$194 500
- Princ Production Engineer$191 355
Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).