Lönedata för H-1B

Hem › Arbetsgivare › Overair, Inc.

Overair, Inc.: H-1B-löner och sponsring

Overair, Inc. lämnade in 7 lönevillkorsansökningar för H-1B och relaterade visum under fiskalåren 2023–2026; certifierade: 7. Medianlön: $126 112.

Ansökningar (LCAs)7
Certifierad7
Arbetsgivarens adressSanta Ana, CA
H-1B-beroende arbetsgivareNej
Medianlön$126 112
Mittenhalvan av löner$118 747–$131 556
10:e–90:e percentilen$114 739–$150 200

Sponsrar Overair, Inc. H-1B-visum?

Overair, Inc. lämnade in 7 lönevillkorsansökningar under fiskalåren 2023–2026, den senaste inlämnad 28 maj 2024. En LCA är första steget i en H-1B-ansökan, så arbetsgivaren har sponsrat eller förberett sig för att sponsra H-1B-arbetare; det garanterar inte sponsring för någon specifik tjänst. Kolla arbetsgivarens egna jobbannonser.

Löner efter jobbtitel

JobbtitelLCAsMedianlön
Engineer, Flight Controls2$126 112
Aerodynamicist1$117 894
Staff Engineer, Motor Control1$170 000
Data Analyst1$110 007
Senior Engineer, Mechanical1$137 000
Engineer, Aerodynamics1$119 600

Ansökningar per fiskalår

BudgetårLCAsMedianlön
FY20235$126 112
FY20242$128 300

Rådande lönenivåer

Department of Labor fastställer fyra rådande lönenivåer för varje yrke och område, från Nivå I (inträde) till Nivå IV (fullt kompetent). Arbetsgivaren väljer den nivå som matchar jobbets krav.

Var jobben finns

Yrken

Senaste ansökningar

JobbtitelBaslönPlatsInlämnadStartdatumStatus
Engineer, Aerodynamics$119 600
Nivå I
Santa Ana, CA28 maj 20241 okt. 2024Certifierad
Senior Engineer, Mechanical$137 000
Nivå IV
Santa Ana, CA28 maj 20241 okt. 2024Certifierad
Staff Engineer, Motor Control$170 000
Nivå III
Santa Ana, CA31 aug. 202311 sep. 2023Certifierad
Data Analyst$110 007
Nivå II
Santa Ana, CA14 aug. 20231 okt. 2023Certifierad
Engineer, Flight Controls$126 112
Nivå II
Santa Ana, CA21 apr. 20231 okt. 2023Certifierad
Engineer, Flight Controls$126 112
Nivå II
Santa Ana, CA12 apr. 20231 okt. 2023Certifierad
Aerodynamicist$117 894
Nivå II
Santa Ana, CA1 feb. 202312 feb. 2023Certifierad

Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).