Hem › Arbetsgivare › RK Infotech LLC
RK Infotech LLC: H-1B-löner och sponsring
RK Infotech LLC lämnade in 27 lönevillkorsansökningar för H-1B och relaterade visum under fiskalåren 2023–2026; certifierade: 27. Medianlön: $86 986.
En H-1B-beroende arbetsgivare har en stor andel H-1B-arbetare (t.ex. 15 % eller mer av en personalstyrka på 51 eller fler) och måste följa extra regler mot att undantränga amerikanska arbetare.
Sponsrar RK Infotech LLC H-1B-visum?
RK Infotech LLC lämnade in 27 lönevillkorsansökningar under fiskalåren 2023–2026, den senaste inlämnad 19 juni 2026. En LCA är första steget i en H-1B-ansökan, så arbetsgivaren har sponsrat eller förberett sig för att sponsra H-1B-arbetare; det garanterar inte sponsring för någon specifik tjänst. Kolla arbetsgivarens egna jobbannonser.
Green card (PERM)-ansökningar hos RK Infotech LLC: 5 →
Löner efter jobbtitel
| Jobbtitel | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| System Administrator | 5 | $86 424 |
| Software Developer | 3 | $85 500 |
| Unix/Linux Database Analyst | 3 | $94 500 |
| Unix System Administrator | 3 | $85 405 |
| Business Analyst | 2 | $86 457 |
| Information Security Analyst | 2 | $104 157 |
| Unix/Linux System Administrator | 1 | $82 000 |
| Unix/Linux Systems Administrator | 1 | $86 424 |
| DevOps Engineer | 1 | $77 500 |
| Cyber Security Engineer | 1 | $105 000 |
| Project Manager | 1 | $93 000 |
| Mechanical Engineer | 1 | $96 658 |
| Infrastructure Engineer | 1 | $91 354 |
| Data Engineer | 1 | $96 034 |
| Java Developer | 1 | $110 000 |
Ansökningar per fiskalår
| Budgetår | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| FY2023 | 5 | $92 040 |
| FY2024 | 6 | $85 202 |
| FY2025 | 7 | $86 424 |
| FY2026 | 9 | $96 034 |
Rådande lönenivåer
Department of Labor fastställer fyra rådande lönenivåer för varje yrke och område, från Nivå I (inträde) till Nivå IV (fullt kompetent). Arbetsgivaren väljer den nivå som matchar jobbets krav.
Var jobben finns
- Austin, TX8
- Plano, TX4
- San Jose, CA2
- Colorado Springs, CO2
- Manor, TX2
- Spring, TX2
- Round Rock, TX1
- Broomfield, CO1
- Leander, TX1
- Quincy, MA1
- Mendon, UT1
- Celina, TX1
- Malvern, PA1
Yrken
- Network and Computer Systems Administrators12
- Software Developers4
- Data Scientists3
- Information Security Analysts3
- Database Administrators2
- Computer Systems Engineers/Architects2
- Mechanical Engineers1
Senaste ansökningar
| Jobbtitel | Baslön | Plats | Inlämnad | Startdatum | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Java Developer | $110 000 Nivå II | Malvern, PA | 19 juni 2026 | 19 juni 2026 | Certifierad |
| Information Security Analyst | $105 000 Nivå II | Spring, TX | 15 juni 2026 | 15 juni 2026 | Certifierad |
| Data Engineer | $96 034 Nivå II | Celina, TX | 29 maj 2026 | 5 juni 2026 | Certifierad |
| Information Security Analyst | $103 314 Nivå II | Austin, TX | 13 maj 2026 | 13 maj 2026 | Certifierad |
| Unix System Administrator | $86 965 Nivå II | Plano, TX | 5 maj 2026 | 1 aug. 2026 | Certifierad |
| Infrastructure Engineer | $91 354 Nivå II | Colorado Springs, CO | 23 mars 2026 | 23 mars 2026 | Certifierad |
| System Administrator | $86 029 Nivå II | Austin, TX | 20 jan. 2026 | 12 apr. 2026 | Certifierad |
| Mechanical Engineer | $96 658 Nivå II | Mendon, UT | 24 dec. 2025 | 31 dec. 2025 | Certifierad, sedan återkallad |
| Project Manager | $93 000 Nivå II | Austin, TX | 17 dec. 2025 | 17 dec. 2025 | Certifierad |
| Business Analyst | $92 914 Nivå II | Austin, TX | 10 juni 2025 | 1 okt. 2025 | Certifierad |
| Business Analyst | $80 000 Nivå I | Quincy, MA | 10 juni 2025 | 1 okt. 2025 | Certifierad |
| System Administrator | $86 424 Nivå II | Austin, TX | 15 maj 2025 | 1 okt. 2025 | Certifierad |
| Cyber Security Engineer | $105 000 Nivå II | Spring, TX | 14 maj 2025 | 1 okt. 2025 | Certifierad |
| System Administrator | $90 563 Nivå II | Colorado Springs, CO | 26 nov. 2024 | 26 nov. 2024 | Certifierad |
| Software Developer | $85 500 Nivå I | Manor, TX | 17 okt. 2024 | 21 okt. 2024 | Certifierad |
| DevOps Engineer | $77 500 Nivå II | Manor, TX | 12 okt. 2024 | 14 okt. 2024 | Certifierad |
| System Administrator | $86 424 Nivå II | Leander, TX | 29 aug. 2024 | 29 aug. 2024 | Certifierad |
| Unix/Linux Systems Administrator | $86 424 Nivå II | Austin, TX | 26 aug. 2024 | 4 okt. 2024 | Certifierad |
| Software Developer | $85 000 Nivå I | Austin, TX | 6 maj 2024 | 1 okt. 2024 | Certifierad |
| Unix System Administrator | $85 000 Nivå II | Plano, TX | 6 maj 2024 | 6 maj 2024 | Certifierad |
| Unix/Linux System Administrator | $82 000 Nivå II | Plano, TX | 21 feb. 2024 | 26 feb. 2024 | Certifierad |
| Unix System Administrator | $85 405 Nivå II | Plano, TX | 5 feb. 2024 | 6 feb. 2024 | Certifierad |
| Unix/Linux Database Analyst | $94 500 Nivå II | San Jose, CA | 10 juli 2023 | 1 aug. 2023 | Certifierad |
| Unix/Linux Database Analyst | $94 500 Nivå II | San Jose, CA | 7 juli 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad |
| Unix/Linux Database Analyst | $86 986 Nivå II | Broomfield, CO | 7 juli 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad |
| Software Developer | $92 040 Nivå II | Round Rock, TX | 21 juni 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad |
| System Administrator | $75 754 Nivå II | Austin, TX | 5 apr. 2023 | 12 apr. 2023 | Certifierad |
Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).