Hem › Arbetsgivare › SejalIT Inc.
SejalIT Inc.: H-1B-löner och sponsring
SejalIT Inc. lämnade in 10 lönevillkorsansökningar för H-1B och relaterade visum under fiskalåren 2023–2026; certifierade: 8. Medianlön: $114 400.
Sponsrar SejalIT Inc. H-1B-visum?
SejalIT Inc. lämnade in 10 lönevillkorsansökningar under fiskalåren 2023–2026, den senaste inlämnad 22 maj 2026. En LCA är första steget i en H-1B-ansökan, så arbetsgivaren har sponsrat eller förberett sig för att sponsra H-1B-arbetare; det garanterar inte sponsring för någon specifik tjänst. Kolla arbetsgivarens egna jobbannonser.
Löner efter jobbtitel
| Jobbtitel | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| Python Full Stack Developer | 4 | $145 600 |
| Project Management | 2 | $84 698 |
| Software Developer | 1 | $146 307 |
| Project Management Specialist | 1 | $107 182 |
| Software Engineer | 1 | $121 618 |
| Accountant | 1 | $97 926 |
Ansökningar per fiskalår
| Budgetår | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| FY2024 | 3 | $145 954 |
| FY2025 | 6 | $107 182 |
| FY2026 | 1 | $97 926 |
Rådande lönenivåer
Department of Labor fastställer fyra rådande lönenivåer för varje yrke och område, från Nivå I (inträde) till Nivå IV (fullt kompetent). Arbetsgivaren väljer den nivå som matchar jobbets krav.
Var jobben finns
Yrken
Senaste ansökningar
| Jobbtitel | Baslön | Plats | Inlämnad | Startdatum | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Accountant | $97 926 Nivå II | Hercules, CA | 22 maj 2026 | 1 okt. 2026 | Certifierad |
| Software Engineer | $121 618 Nivå II | Santa Rosa, CA | 17 sep. 2025 | 30 sep. 2025 | Certifierad |
| Project Management | $84 698 Nivå II | Apple Valley, MN | 23 juni 2025 | 1 okt. 2025 | Certifierad |
| Project Management Specialist | $107 182 Nivå II | Pleasanton, CA | 19 juni 2025 | 1 okt. 2025 | Certifierad |
| Project Management | $107 182 Nivå II | Pleasanton, CA | 19 juni 2025 | 1 okt. 2025 | Återkallad |
| Python Full Stack Developer | $146 307 deltid · Nivå I | Sunnyvale, CA | 3 okt. 2024 | 7 okt. 2024 | Återkallad |
| Python Full Stack Developer | $146 307 deltid · Nivå I | Sunnyvale, CA | 1 okt. 2024 | 7 okt. 2024 | Certifierad |
| Software Developer | $146 307 Nivå I | Sunnyvale, CA | 18 sep. 2024 | 23 sep. 2024 | Certifierad |
| Python Full Stack Developer | $113 443 deltid · Nivå I | Pleasanton, CA | 12 apr. 2024 | 23 apr. 2024 | Certifierad |
| Python Full Stack Developer | $145 600 Nivå II | Scotts Valley, CA | 28 sep. 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad |
Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).