Lönedata för H-1B

Hem › Arbetsgivare › Siemens Industry Software Inc. › Field Application Engineer

Field Application Engineer hos Siemens Industry Software Inc.: H-1B-löner

20 anmälningar om arbetsvillkor för titeln Field Application Engineer hos Siemens Industry Software Inc.. Medianbaslön $140 080; mittenhalva $122 750–$171 750.

Ansökningar (LCAs)20
Medianlön$140 080
Mittenhalvan av löner$122 750–$171 750
10:e–90:e percentilen$121 620–$241 881

Per räkenskapsår

BudgetårLCAsMedianlön
FY20232$258 806
FY20245$159 862
FY20259$132 000
FY20264$124 440

Ansökningar

BaslönPlatsInlämnadStartdatumStatus
$124 440
Nivå I
Santa Clara, CA2 mars 202624 aug. 2026Certifierad
$122 000
Nivå I
Santa Clara, CA2 mars 202618 aug. 2026Certifierad
$124 440
Nivå I
Santa Clara, CA27 feb. 202625 aug. 2026Certifierad
$142 403
Nivå I
Santa Clara, CA23 feb. 202618 aug. 2026Certifierad
$211 200
Nivå IV
Santa Clara, CA11 aug. 202525 aug. 2025Certifierad
$140 080
Nivå II
Santa Clara, CA8 aug. 20251 okt. 2025Certifierad
$240 000
Nivå IV
Santa Clara, CA14 juli 202528 juli 2025Certifierad
$121 800
Nivå I
Fremont, CA19 maj 20251 okt. 2025Certifierad
$123 000
Nivå I
Fremont, CA14 maj 20251 okt. 2025Certifierad
$132 000
Nivå I
Fremont, CA13 maj 20251 okt. 2025Certifierad
$121 800
Nivå I
Fremont, CA7 maj 20251 okt. 2025Certifierad
$140 080
Nivå II
Fremont, CA24 mars 202516 sep. 2025Certifierad
$120 000
Nivå I
Fremont, CA13 dec. 202416 dec. 2024Certifierad
$192 000
Nivå IV
Fremont, CA6 sep. 20244 mars 2025Certifierad
$150 000
Nivå II
Nashua, NH7 juni 20248 juni 2024Certifierad
$104 998
Nivå I
Wilsonville, OR29 maj 20241 okt. 2024Certifierad
$159 862Irvine, CA29 maj 20241 okt. 2024Certifierad
$165 000
Nivå III
Fremont, CA15 feb. 202426 feb. 2024Certifierad
$258 806
Nivå IV
Fremont, CA1 aug. 202312 aug. 2023Certifierad
$258 806
Nivå IV
Fremont, CA15 mars 202313 aug. 2023Certifierad

Field Application Engineer hos alla arbetsgivare →

Andra jobb hos Siemens Industry Software Inc.

Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).