Hem › Arbetsgivare › Spera Solutions LLC
Spera Solutions LLC: H-1B-löner och sponsring
Spera Solutions LLC lämnade in 22 lönevillkorsansökningar för H-1B och relaterade visum under fiskalåren 2023–2026; certifierade: 22. Medianlön: $109 283.
Sponsrar Spera Solutions LLC H-1B-visum?
Spera Solutions LLC lämnade in 22 lönevillkorsansökningar under fiskalåren 2023–2026, den senaste inlämnad 28 jan. 2026. En LCA är första steget i en H-1B-ansökan, så arbetsgivaren har sponsrat eller förberett sig för att sponsra H-1B-arbetare; det garanterar inte sponsring för någon specifik tjänst. Kolla arbetsgivarens egna jobbannonser.
Löner efter jobbtitel
| Jobbtitel | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| DevOps Engineer | 5 | $109 283 |
| .NET Software Developer | 2 | $102 586 |
| SAP Ariba Solution Architect | 2 | $115 918 |
| SAP S4 HANA Solution Architect | 2 | $115 918 |
| Systems Engineer | 2 | $119 787 |
| Software Test Engineer | 2 | $83 051 |
| Senior Software Engineer | 1 | $109 283 |
| Technology HRIS Workday Analyst | 1 | $95 514 |
| Java/J2EE Developer | 1 | $109 283 |
| Java Fullstack Developer | 1 | $109 283 |
| Software Engineer | 1 | $89 253 |
| Software Developer | 1 | $84 094 |
| Developer – Sterling Integrator GIS | 1 | $103 210 |
Ansökningar per fiskalår
| Budgetår | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| FY2023 | 6 | $109 283 |
| FY2024 | 11 | $115 918 |
| FY2025 | 4 | $92 047 |
| FY2026 | 1 | $103 210 |
Rådande lönenivåer
Department of Labor fastställer fyra rådande lönenivåer för varje yrke och område, från Nivå I (inträde) till Nivå IV (fullt kompetent). Arbetsgivaren väljer den nivå som matchar jobbets krav.
Var jobben finns
Yrken
Senaste ansökningar
| Jobbtitel | Baslön | Plats | Inlämnad | Startdatum | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Developer – Sterling Integrator GIS | $103 210 Nivå I | Universal City, CA | 28 jan. 2026 | 2 feb. 2026 | Certifierad |
| Software Developer | $84 094 Nivå I | Plano, TX | 11 juni 2025 | 1 okt. 2025 | Certifierad |
| Systems Engineer | $123 656 Nivå II | Monroe Township, NJ | 12 dec. 2024 | 17 dec. 2024 | Certifierad |
| Software Test Engineer | $100 000 Nivå II | Alpharetta, GA | 30 okt. 2024 | 30 okt. 2024 | Certifierad |
| Software Test Engineer | $66 102 Nivå I | Alpharetta, GA | 29 okt. 2024 | 29 okt. 2024 | Certifierad |
| Software Engineer | $89 253 Nivå I | Monroe Township, NJ | 12 juni 2024 | 1 okt. 2024 | Certifierad |
| DevOps Engineer | $89 253 Nivå I | Monroe Township, NJ | 12 juni 2024 | 1 okt. 2024 | Certifierad |
| Systems Engineer | $115 918 Nivå II | Monroe Township, NJ | 12 juni 2024 | 1 okt. 2024 | Certifierad |
| SAP S4 HANA Solution Architect | $115 918 Nivå II | Morris Plains, NJ | 9 okt. 2023 | 9 okt. 2023 | Certifierad |
| DevOps Engineer | $89 253 Nivå I | Monroe Township, NJ | 9 okt. 2023 | 9 okt. 2023 | Certifierad |
| SAP Ariba Solution Architect | $115 918 Nivå II | Monroe Township, NJ | 9 okt. 2023 | 9 okt. 2023 | Certifierad |
| .NET Software Developer | $89 253 Nivå I | Monroe Township, NJ | 9 okt. 2023 | 9 okt. 2023 | Certifierad |
| SAP S4 HANA Solution Architect | $115 918 Nivå II | Morris Plains, NJ | 30 sep. 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad |
| SAP Ariba Solution Architect | $115 918 Nivå II | Monroe Township, NJ | 30 sep. 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad |
| DevOps Engineer | $115 918 Nivå II | Monroe Township, NJ | 30 sep. 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad |
| .NET Software Developer | $115 918 Nivå II | Monroe Township, NJ | 30 sep. 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad |
| DevOps Engineer | $109 283 Nivå II | Monroe Township, NJ | 20 juni 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad |
| Technology HRIS Workday Analyst | $95 514 Nivå II | Monroe Township, NJ | 20 juni 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad |
| Java Fullstack Developer | $109 283 Nivå II | Monroe Township, NJ | 20 juni 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad |
| Senior Software Engineer | $109 283 Nivå II | Monroe Township, NJ | 20 juni 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad |
| Java/J2EE Developer | $109 283 Nivå II | Monroe Township, NJ | 20 juni 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad |
| DevOps Engineer | $109 283 Nivå II | Monroe Township, NJ | 20 juni 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad |
Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).