Lönedata för H-1B

Hem › Arbetsgivare › Tacere Therapeutics, Inc.

Tacere Therapeutics, Inc.: H-1B-löner och sponsring

Tacere Therapeutics, Inc. lämnade in 6 lönevillkorsansökningar för H-1B och relaterade visum under fiskalåren 2023–2026; certifierade: 6. Medianlön: $142 186.

Ansökningar (LCAs)6
Certifierad6
Arbetsgivarens adressHayward, CA
H-1B-beroende arbetsgivareNej
Medianlön$142 186
Mittenhalvan av löner$136 399–$181 596
10:e–90:e percentilen$123 711–$363 051

Sponsrar Tacere Therapeutics, Inc. H-1B-visum?

Tacere Therapeutics, Inc. lämnade in 6 lönevillkorsansökningar under fiskalåren 2023–2026, den senaste inlämnad 2 apr. 2026. En LCA är första steget i en H-1B-ansökan, så arbetsgivaren har sponsrat eller förberett sig för att sponsra H-1B-arbetare; det garanterar inte sponsring för någon specifik tjänst. Kolla arbetsgivarens egna jobbannonser.

Löner efter jobbtitel

JobbtitelLCAsMedianlön
Scientist II2$142 186
Senior Research Associate II1$112 422
Chief Financial Officer1$531 900
Financial Planning and Analysis Associate1$135 000
Associate Director1$194 202

Ansökningar per fiskalår

BudgetårLCAsMedianlön
FY20231$140 595
FY20241$112 422
FY20251$531 900
FY20263$143 777

Rådande lönenivåer

Department of Labor fastställer fyra rådande lönenivåer för varje yrke och område, från Nivå I (inträde) till Nivå IV (fullt kompetent). Arbetsgivaren väljer den nivå som matchar jobbets krav.

Var jobben finns

Yrken

Senaste ansökningar

JobbtitelBaslönPlatsInlämnadStartdatumStatus
Scientist II$143 777
Nivå III
Hayward, CA2 apr. 20261 okt. 2026Certifierad
Associate Director$194 202
Nivå IV
Hawyward, CA2 apr. 20261 okt. 2026Certifierad
Financial Planning and Analysis Associate$135 000
Nivå III
West Hollywood, CA3 nov. 202512 nov. 2025Certifierad
Chief Financial Officer$531 900
E-3 · Nivå IV
Los Angeles, CA28 jan. 20251 mars 2025Certifierad
Senior Research Associate II$112 422
Nivå II
Hayward, CA15 apr. 20241 okt. 2024Certifierad
Scientist II$140 595
Nivå IV
Hayward, CA3 apr. 20231 okt. 2023Certifierad

Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).