Hem › Arbetsgivare › Tissa Technology LLC
Tissa Technology LLC: H-1B-löner och sponsring
Tissa Technology LLC lämnade in 22 lönevillkorsansökningar för H-1B och relaterade visum under fiskalåren 2023–2026; certifierade: 20. Medianlön: $94 016.
Sponsrar Tissa Technology LLC H-1B-visum?
Tissa Technology LLC lämnade in 22 lönevillkorsansökningar under fiskalåren 2023–2026, den senaste inlämnad 13 mars 2026. En LCA är första steget i en H-1B-ansökan, så arbetsgivaren har sponsrat eller förberett sig för att sponsra H-1B-arbetare; det garanterar inte sponsring för någon specifik tjänst. Kolla arbetsgivarens egna jobbannonser.
Green card (PERM)-ansökningar hos Tissa Technology LLC: 4 →
Löner efter jobbtitel
| Jobbtitel | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| Software Developer | 15 | $86 206 |
| Director, Information Technology | 3 | $131 851 |
| Sr. Software Developer | 2 | $115 419 |
| Integration Architect | 2 | $161 637 |
Ansökningar per fiskalår
| Budgetår | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| FY2023 | 8 | $94 016 |
| FY2024 | 5 | $106 954 |
| FY2025 | 4 | $79 851 |
| FY2026 | 5 | $112 923 |
Rådande lönenivåer
Department of Labor fastställer fyra rådande lönenivåer för varje yrke och område, från Nivå I (inträde) till Nivå IV (fullt kompetent). Arbetsgivaren väljer den nivå som matchar jobbets krav.
Var jobben finns
- Woodlands, TX4
- Austin, TX3
- The Woodlands, TX3
- Elgin, IL2
- Frisco, TX2
- Danville, CA2
- Atlanta, GA1
- Cumming, GA1
- Houston, TX1
- Norristown, PA1
- Chicago, IL1
- Charlotte, NC1
Yrken
Senaste ansökningar
| Jobbtitel | Baslön | Plats | Inlämnad | Startdatum | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Sr. Software Developer | $112 923–$113 000 Nivå II | Charlotte, NC | 13 mars 2026 | 23 mars 2026 | Certifierad |
| Software Developer | $108 077 Nivå II | Chicago, IL | 28 feb. 2026 | 16 mars 2026 | Certifierad |
| Integration Architect | $161 637 Nivå II | Danville, CA | 15 feb. 2026 | 20 feb. 2026 | Certifierad |
| Software Developer | $90 355 Nivå I | Woodlands, TX | 5 feb. 2026 | 16 feb. 2026 | Certifierad |
| Integration Architect | $161 637 Nivå II | Danville, CA | 30 jan. 2026 | 9 feb. 2026 | Certifierad |
| Software Developer | $79 851 Nivå I | Woodlands, TX | 28 apr. 2025 | 5 maj 2025 | Certifierad |
| Software Developer | $79 851 Nivå I | Woodlands, TX | 24 apr. 2025 | 28 apr. 2025 | Certifierad |
| Software Developer | $79 851 Nivå I | Woodlands, TX | 3 mars 2025 | 24 mars 2025 | Certifierad |
| Software Developer | $105 206 Nivå II | Norristown, PA | 31 jan. 2025 | 10 feb. 2025 | Certifierad |
| Software Developer | $82 056–$82 100 Nivå I | Frisco, TX | 10 juni 2024 | 1 okt. 2024 | Certifierad |
| Software Developer | $82 056–$82 100 Nivå I | Frisco, TX | 10 juni 2024 | 1 okt. 2024 | Certifierad |
| Director, Information Technology | $131 851–$134 300 Nivå II | The Woodlands, TX | 4 apr. 2024 | 16 apr. 2024 | Certifierad |
| Director, Information Technology | $131 851–$131 900 Nivå II | The Woodlands, TX | 3 apr. 2024 | 16 apr. 2024 | Certifierad |
| Director, Information Technology | $131 851–$131 900 Nivå II | The Woodlands, TX | 2 apr. 2024 | 16 apr. 2024 | Återkallad |
| Software Developer | $71 718–$75 000 Nivå I | Austin, TX | 15 juni 2023 | 15 juni 2023 | Certifierad |
| Software Developer | $99 008–$99 020 Nivå II | Cumming, GA | 14 juni 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad |
| Software Developer | $94 016–$98 000 Nivå II | Elgin, IL | 5 maj 2023 | 5 maj 2023 | Certifierad |
| Software Developer | $94 016–$98 000 Nivå II | Elgin, IL | 2 maj 2023 | 2 maj 2023 | Certifierad |
| Software Developer | $90 522–$98 910 Nivå II | Houston, TX | 4 apr. 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad |
| Software Developer | $71 718–$75 000 Nivå I | Austin, TX | 23 mars 2023 | 1 apr. 2023 | Certifierad |
| Software Developer | $71 718–$75 000 Nivå I | Austin, TX | 23 mars 2023 | 23 mars 2023 | Återkallad |
| Sr. Software Developer | $117 915–$120 000 Nivå III | Atlanta, GA | 3 jan. 2023 | 3 jan. 2023 | Certifierad |
Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).