Hem › Arbetsgivare › TRUMPF Inc.
TRUMPF Inc.: H-1B-löner och sponsring
TRUMPF Inc. lämnade in 16 lönevillkorsansökningar för H-1B och relaterade visum under fiskalåren 2023–2026; certifierade: 16. Medianlön: $90 762.
Sponsrar TRUMPF Inc. H-1B-visum?
TRUMPF Inc. lämnade in 16 lönevillkorsansökningar under fiskalåren 2023–2026, den senaste inlämnad 1 apr. 2026. En LCA är första steget i en H-1B-ansökan, så arbetsgivaren har sponsrat eller förberett sig för att sponsra H-1B-arbetare; det garanterar inte sponsring för någon specifik tjänst. Kolla arbetsgivarens egna jobbannonser.
Green card (PERM)-ansökningar hos TRUMPF Inc.: 8 →
Löner efter jobbtitel
| Jobbtitel | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| Supervisor Production Planning/Business Process | 3 | $92 000 |
| Project Engineer | 2 | $75 000 |
| Data Scientist R&D Machine Analyst | 2 | $74 762 |
| Head of Non-Production Material | 1 | $106 000 |
| Technical Engineer / R&D Supervisor – Software | 1 | $119 000 |
| PP/QM Business Systems Analyst | 1 | $105 000 |
| CAD/CAM Computer Systems Analyst / Head of Software Support | 1 | $101 000 |
| Smart Factory Analyst | 1 | $79 000 |
| Software Project Engineer | 1 | $87 200 |
| Control Systems Engineer | 1 | $101 000 |
| Operational Buyer | 1 | $56 160 |
| Head of Software R&D | 1 | $139 000 |
Ansökningar per fiskalår
| Budgetår | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| FY2023 | 5 | $82 000 |
| FY2024 | 3 | $101 000 |
| FY2025 | 3 | $87 200 |
| FY2026 | 5 | $92 000 |
Rådande lönenivåer
Department of Labor fastställer fyra rådande lönenivåer för varje yrke och område, från Nivå I (inträde) till Nivå IV (fullt kompetent). Arbetsgivaren väljer den nivå som matchar jobbets krav.
Var jobben finns
Yrken
- Industrial Engineers7
- Electrical Engineers3
- Data Scientists2
- Architectural and Engineering Managers1
- Mechanical Engineers1
- Operations Research Analysts1
- Purchasing Agents, Except Wholesale, Retail, and Farm Products1
Senaste ansökningar
| Jobbtitel | Baslön | Plats | Inlämnad | Startdatum | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Project Engineer | $80 000–$105 000 Nivå I | Farmington, CT | 1 apr. 2026 | 1 okt. 2026 | Certifierad |
| Data Scientist R&D Machine Analyst | $89 523–$105 523 Nivå I | Farmington, CT | 1 apr. 2026 | 1 okt. 2026 | Certifierad |
| Supervisor Production Planning/Business Process | $103 200–$120 000 Nivå III | Farmington, CT | 26 mars 2026 | 14 sep. 2026 | Certifierad |
| Supervisor Production Planning/Business Process | $92 000–$120 000 Nivå II | Farmington, CT | 13 mars 2026 | 10 sep. 2026 | Certifierad, sedan återkallad |
| Head of Software R&D | $139 000–$170 000 Nivå IV | Hoffman Estates, IL | 26 feb. 2026 | 8 juli 2026 | Certifierad |
| Operational Buyer | $56 160–$72 800 Nivå I | Farmington, CT | 16 sep. 2025 | 20 okt. 2025 | Certifierad |
| Software Project Engineer | $87 200–$95 000 Nivå II | Hoffman Estates, IL | 20 mars 2025 | 1 maj 2025 | Certifierad |
| Control Systems Engineer | $101 000–$140 000 Nivå II | Farmington, CT | 7 feb. 2025 | 8 aug. 2025 | Certifierad |
| Smart Factory Analyst | $79 000–$89 000 | Hoffman Estates, IL | 1 maj 2024 | 1 okt. 2024 | Certifierad |
| CAD/CAM Computer Systems Analyst / Head of Software Support | $101 000–$130 000 Nivå III | Hoffman Estates, IL | 18 mars 2024 | 1 juni 2024 | Certifierad |
| PP/QM Business Systems Analyst | $105 000–$170 000 Nivå IV | Farmington, CT | 6 nov. 2023 | 6 maj 2024 | Certifierad |
| Project Engineer | $70 000–$90 000 Nivå I | Farmington, CT | 4 aug. 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad |
| Data Scientist R&D Machine Analyst | $60 000–$90 000 Nivå I | Farmington, CT | 1 aug. 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad |
| Head of Non-Production Material | $106 000–$130 000 Nivå I | Farmington, CT | 24 mars 2023 | 1 apr. 2023 | Certifierad |
| Supervisor Production Planning/Business Process | $82 000–$120 000 Nivå II | Farmington, CT | 15 mars 2023 | 14 sep. 2023 | Certifierad |
| Technical Engineer / R&D Supervisor – Software | $119 000–$130 000 Nivå IV | Hoffman Estates, IL | 11 jan. 2023 | 8 juli 2023 | Certifierad |
Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).