Hem › Arbetsgivare › Ultra Clean Technology, Inc.
Ultra Clean Technology, Inc.: H-1B-löner och sponsring
Ultra Clean Technology, Inc. lämnade in 10 lönevillkorsansökningar för H-1B och relaterade visum under fiskalåren 2023–2026; certifierade: 10. Medianlön: $116 934.
Sponsrar Ultra Clean Technology, Inc. H-1B-visum?
Ultra Clean Technology, Inc. lämnade in 10 lönevillkorsansökningar under fiskalåren 2023–2026, den senaste inlämnad 10 okt. 2023. En LCA är första steget i en H-1B-ansökan, så arbetsgivaren har sponsrat eller förberett sig för att sponsra H-1B-arbetare; det garanterar inte sponsring för någon specifik tjänst. Kolla arbetsgivarens egna jobbannonser.
Löner efter jobbtitel
| Jobbtitel | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| Manufacturing Engineer | 2 | $89 406 |
| Electrical Engineer | 1 | $105 000 |
| Manager, Product Engineering | 1 | $128 000 |
| NPI Program Manager | 1 | $110 269 |
| Data Scientist | 1 | $90 166 |
| Lean Six Sigma Program Manager | 1 | $123 600 |
| SAP Q2C Manager | 1 | $170 914 |
| SAP MDG Technical Lead | 1 | $158 000 |
| Senior Business Systems Analyst | 1 | $148 450 |
Ansökningar per fiskalår
| Budgetår | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| FY2023 | 9 | $110 269 |
| FY2024 | 1 | $148 450 |
Rådande lönenivåer
Department of Labor fastställer fyra rådande lönenivåer för varje yrke och område, från Nivå I (inträde) till Nivå IV (fullt kompetent). Arbetsgivaren väljer den nivå som matchar jobbets krav.
Var jobben finns
Yrken
- Industrial Engineers3
- Mechanical Engineers2
- Computer Systems Engineers/Architects2
- Electrical Engineers1
- Data Scientists1
- Database Administrators1
Senaste ansökningar
| Jobbtitel | Baslön | Plats | Inlämnad | Startdatum | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Senior Business Systems Analyst | $148 450–$156 000 Nivå III | Hayward, CA | 10 okt. 2023 | 26 mars 2024 | Certifierad |
| SAP Q2C Manager | $170 914–$181 000 Nivå III | Hayward, CA | 13 sep. 2023 | 30 sep. 2023 | Certifierad |
| SAP MDG Technical Lead | $158 000 Nivå IV | Naperville, IL | 31 maj 2023 | 12 juni 2023 | Certifierad, sedan återkallad |
| Manufacturing Engineer | $91 159 Nivå II | Chandler, AZ | 27 apr. 2023 | 6 aug. 2023 | Certifierad |
| Manufacturing Engineer | $87 652 Nivå II | Chandler, AZ | 4 apr. 2023 | 6 aug. 2023 | Certifierad |
| Data Scientist | $90 166 Nivå II | Waltham, MA | 10 mars 2023 | 7 sep. 2023 | Certifierad |
| Lean Six Sigma Program Manager | $123 600 Nivå IV | Chandler, AZ | 9 mars 2023 | 3 sep. 2023 | Certifierad |
| Electrical Engineer | $105 000 Nivå II | Austin, TX | 23 nov. 2022 | 5 dec. 2022 | Certifierad |
| Manager, Product Engineering | $128 000 H-1B1 (Singapore) · Nivå III | Hayward, CA | 10 nov. 2022 | 22 nov. 2022 | Certifierad |
| NPI Program Manager | $110 269 Nivå III | Austin, TX | 7 sep. 2022 | 12 sep. 2022 | Certifierad, sedan återkallad |
Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).