Hem › Arbetsgivare › Upen Group Inc
Upen Group Inc: H-1B-löner och sponsring
Upen Group Inc lämnade in 19 lönevillkorsansökningar för H-1B och relaterade visum under fiskalåren 2023–2026; certifierade: 19. Medianlön: $102 877.
En H-1B-beroende arbetsgivare har en stor andel H-1B-arbetare (t.ex. 15 % eller mer av en personalstyrka på 51 eller fler) och måste följa extra regler mot att undantränga amerikanska arbetare.
Sponsrar Upen Group Inc H-1B-visum?
Upen Group Inc lämnade in 19 lönevillkorsansökningar under fiskalåren 2023–2026, den senaste inlämnad 9 juni 2026. En LCA är första steget i en H-1B-ansökan, så arbetsgivaren har sponsrat eller förberett sig för att sponsra H-1B-arbetare; det garanterar inte sponsring för någon specifik tjänst. Kolla arbetsgivarens egna jobbannonser.
Löner efter jobbtitel
| Jobbtitel | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| Software Developer | 6 | $89 265 |
| Software Engineer | 2 | $107 058 |
| Data Engineer | 2 | $109 460 |
| Technical Product Manager | 1 | $72 966 |
| Sr. Systems Engineer | 1 | $111 000 |
| Technical Product Owner | 1 | $72 966 |
| Validation Engineer | 1 | $95 000 |
| Infrastructure Automation Consultant | 1 | $102 877 |
| Software Developer II | 1 | $105 997 |
| Data Scientist | 1 | $96 034 |
| Sr. Software Engineer | 1 | $119 787 |
| Software Developer 2 | 1 | $112 923 |
Ansökningar per fiskalår
| Budgetår | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| FY2023 | 3 | $72 966 |
| FY2024 | 3 | $101 192 |
| FY2025 | 6 | $95 764 |
| FY2026 | 7 | $112 923 |
Rådande lönenivåer
Department of Labor fastställer fyra rådande lönenivåer för varje yrke och område, från Nivå I (inträde) till Nivå IV (fullt kompetent). Arbetsgivaren väljer den nivå som matchar jobbets krav.
Var jobben finns
- Irving, TX8
- Coppell, TX2
- Little Elm, TX2
- Bear, DE1
- Dublin, OH1
- Lewisville, TX1
- Marietta, GA1
- Florence, KY1
- Denton, TX1
- Flower Mound, TX1
Yrken
- Software Developers12
- Computer Programmers3
- Computer Systems Engineers/Architects2
- Industrial Engineers1
- Data Scientists1
Senaste ansökningar
| Jobbtitel | Baslön | Plats | Inlämnad | Startdatum | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Software Developer | $112 923–$115 000 Nivå II | Irving, TX | 9 juni 2026 | 1 okt. 2026 | Certifierad |
| Software Developer | $93 000 Nivå I | Flower Mound, TX | 2 juni 2026 | 1 okt. 2026 | Certifierad |
| Software Developer | $112 923–$115 000 Nivå II | Irving, TX | 7 maj 2026 | 1 okt. 2026 | Certifierad |
| Software Engineer | $112 923–$115 000 Nivå II | Irving, TX | 29 apr. 2026 | 1 okt. 2026 | Certifierad |
| Software Developer 2 | $112 923–$115 000 Nivå II | Denton, TX | 29 apr. 2026 | 1 okt. 2026 | Certifierad |
| Sr. Software Engineer | $119 787–$135 000 Nivå III | Florence, KY | 21 apr. 2026 | 1 okt. 2026 | Certifierad |
| Data Scientist | $96 034 Nivå II | Irving, TX | 1 dec. 2025 | 8 dec. 2025 | Certifierad |
| Data Engineer | $112 923–$113 000 Nivå II | Little Elm, TX | 10 juli 2025 | 17 juli 2025 | Certifierad |
| Software Developer | $85 530 Nivå II | Irving, TX | 17 juni 2025 | 1 okt. 2025 | Certifierad |
| Software Developer | $85 530 Nivå II | Irving, TX | 12 juni 2025 | 1 okt. 2025 | Certifierad |
| Software Developer | $85 530 Nivå II | Irving, TX | 12 juni 2025 | 1 okt. 2025 | Certifierad |
| Software Developer II | $105 997 Nivå II | Coppell, TX | 29 maj 2025 | 1 okt. 2025 | Certifierad |
| Data Engineer | $105 997–$106 000 Nivå II | Little Elm, TX | 23 maj 2025 | 30 maj 2025 | Certifierad |
| Infrastructure Automation Consultant | $102 877 Nivå II | Marietta, GA | 14 mars 2024 | 11 maj 2024 | Certifierad |
| Validation Engineer | $95 000 Nivå II | Dublin, OH | 15 dec. 2023 | 22 dec. 2023 | Certifierad |
| Software Engineer | $101 192 Nivå II | Lewisville, TX | 31 okt. 2023 | 5 nov. 2023 | Certifierad |
| Technical Product Owner | $72 966 Nivå II | Coppell, TX | 28 juni 2023 | 28 juni 2023 | Certifierad |
| Technical Product Manager | $72 966 Nivå II | Irving, TX | 9 juni 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad |
| Sr. Systems Engineer | $111 000 Nivå II | Bear, DE | 11 maj 2023 | 11 maj 2023 | Certifierad |
Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).