Hem › Arbetsgivare › Vel True Technologies LLC
Vel True Technologies LLC: H-1B-löner och sponsring
Vel True Technologies LLC lämnade in 13 lönevillkorsansökningar för H-1B och relaterade visum under fiskalåren 2023–2026; certifierade: 13. Medianlön: $90 534.
Sponsrar Vel True Technologies LLC H-1B-visum?
Vel True Technologies LLC lämnade in 13 lönevillkorsansökningar under fiskalåren 2023–2026, den senaste inlämnad 20 aug. 2025. En LCA är första steget i en H-1B-ansökan, så arbetsgivaren har sponsrat eller förberett sig för att sponsra H-1B-arbetare; det garanterar inte sponsring för någon specifik tjänst. Kolla arbetsgivarens egna jobbannonser.
Green card (PERM)-ansökningar hos Vel True Technologies LLC: 6 →
Löner efter jobbtitel
| Jobbtitel | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| Software Developer | 5 | $105 250 |
| Application Developer | 3 | $72 343 |
| DevOps Engineer | 2 | $100 880 |
| QE Tester | 1 | $66 550 |
| Dev Ops Engineer | 1 | $99 010 |
| DevOps Cloud Engineer | 1 | $99 112 |
Ansökningar per fiskalår
| Budgetår | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| FY2023 | 8 | $77 200 |
| FY2024 | 3 | $91 125 |
| FY2025 | 2 | $113 000 |
Rådande lönenivåer
Department of Labor fastställer fyra rådande lönenivåer för varje yrke och område, från Nivå I (inträde) till Nivå IV (fullt kompetent). Arbetsgivaren väljer den nivå som matchar jobbets krav.
Var jobben finns
- Cumming, GA3
- Louisville, KY3
- Clanton, AL1
- Dunwoody, GA1
- Frisco, TX1
- Clearwater, FL1
- Westfield, IN1
- Irving, TX1
- Westlake, TX1
Yrken
Senaste ansökningar
| Jobbtitel | Baslön | Plats | Inlämnad | Startdatum | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Software Developer | $113 000 Nivå II | Irving, TX | 20 aug. 2025 | 20 aug. 2025 | Certifierad |
| Software Developer | $113 000 Nivå II | Westlake, TX | 6 aug. 2025 | 6 aug. 2025 | Certifierad |
| Software Developer | $105 250 Nivå II | Cumming, GA | 16 aug. 2024 | 19 aug. 2024 | Certifierad |
| Software Developer | $77 000 Nivå I | Westfield, IN | 2 juli 2024 | 3 juli 2024 | Certifierad |
| DevOps Engineer | $102 877 deltid · Nivå II | Cumming, GA | 22 feb. 2024 | 22 feb. 2024 | Certifierad |
| Application Developer | $72 343 Nivå I | Louisville, KY | 5 sep. 2023 | 5 sep. 2023 | Certifierad |
| Software Developer | $82 057 Nivå I | Frisco, TX | 21 aug. 2023 | 28 aug. 2023 | Certifierad |
| Application Developer | $72 343 Nivå I | Louisville, KY | 21 aug. 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad |
| DevOps Engineer | $100 880 Nivå II | Clearwater, FL | 25 juli 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad |
| Application Developer | $69 650 Nivå I | Louisville, KY | 10 maj 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad |
| QE Tester | $66 550 Nivå II | Clanton, AL | 14 dec. 2022 | 19 dec. 2022 | Certifierad |
| Dev Ops Engineer | $99 010 Nivå II | Cumming, GA | 10 nov. 2022 | 17 nov. 2022 | Certifierad |
| DevOps Cloud Engineer | $99 112 Nivå II | Dunwoody, GA | 10 okt. 2022 | 10 okt. 2022 | Certifierad |
Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).