Hem › Arbetsgivare › Vista Applied Solutions Group Inc › Software Engineer
Software Engineer hos Vista Applied Solutions Group Inc: H-1B-löner
42 anmälningar om arbetsvillkor för titeln Software Engineer hos Vista Applied Solutions Group Inc. Medianbaslön $110 521; mittenhalva $100 350–$116 745.
Ansökningar (LCAs)42
Medianlön$110 521
Mittenhalvan av löner$100 350–$116 745
10:e–90:e percentilen$92 668–$122 699
Per räkenskapsår
| Budgetår | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| FY2023 | 7 | $110 240 |
| FY2024 | 12 | $106 486 |
| FY2025 | 13 | $105 997 |
| FY2026 | 10 | $112 923 |
Ansökningar
| Baslön | Plats | Inlämnad | Startdatum | Status |
|---|---|---|---|---|
| $94 765–$94 770 Nivå II | Miamisburg, OH | 1 maj 2026 | 1 okt. 2026 | Certifierad |
| $120 536–$120 550 Nivå II | Westminster, CO | 1 apr. 2026 | 1 apr. 2026 | Certifierad |
| $120 536–$120 550 Nivå II | Westminster, CO | 1 apr. 2026 | 1 apr. 2026 | Certifierad |
| $112 923–$112 950 Nivå II | Argyle, TX | 20 mars 2026 | 21 mars 2026 | Certifierad |
| $120 536–$120 550 Nivå II | Westminster, CO | 19 mars 2026 | 20 mars 2026 | Certifierad |
| $110 802–$110 810 Nivå II | Las Vegas, NV | 13 mars 2026 | 1 apr. 2026 | Certifierad |
| $112 923–$112 950 Nivå II | Plano, TX | 9 mars 2026 | 10 mars 2026 | Certifierad |
| $112 923–$112 950 Nivå II | Plano, TX | 9 mars 2026 | 10 mars 2026 | Certifierad |
| $112 424–$112 430 Nivå II | Matthews, NC | 12 nov. 2025 | 12 nov. 2025 | Certifierad |
| $112 923–$112 930 Nivå II | Allen, TX | 7 nov. 2025 | 10 nov. 2025 | Certifierad |
| $106 579–$106 600 Nivå II | Eden Prairie, MN | 10 juli 2025 | 11 juli 2025 | Certifierad |
| $112 923–$113 000 Nivå II | Carrollton, TX | 7 juli 2025 | 8 juli 2025 | Certifierad |
| $92 435–$92 500 Nivå II | Overland Park, KS | 17 juni 2025 | 18 juni 2025 | Certifierad |
| $122 699–$122 700 Nivå II | Herndon, VA | 17 juni 2025 | 18 juni 2025 | Certifierad |
| $122 699–$122 700 Nivå II | Woodbridge, VA | 9 juni 2025 | 1 okt. 2025 | Certifierad |
| $117 021–$117 050 Nivå II | Greenwood Village, CO | 26 mars 2025 | 7 apr. 2025 | Certifierad |
| $105 227–$105 300 Nivå II | Smyrna, GA | 17 mars 2025 | 18 mars 2025 | Certifierad |
| $105 997–$106 000 Nivå II | Irving, TX | 27 jan. 2025 | 27 jan. 2025 | Certifierad |
| $105 997–$106 000 Nivå II | Argyle, TX | 16 jan. 2025 | 20 jan. 2025 | Certifierad |
| $98 509–$98 600 Nivå II | East Amherst, NY | 6 jan. 2025 | 7 jan. 2025 | Certifierad |
| $98 509–$98 600 Nivå II | East Amherst, NY | 6 jan. 2025 | 7 jan. 2025 | Certifierad |
| $92 435–$92 500 Nivå II | Overland Park, KS | 3 jan. 2025 | 3 jan. 2025 | Certifierad |
| $122 699–$122 700 Nivå II | McLean, VA | 23 dec. 2024 | 2 jan. 2025 | Certifierad |
| $107 890–$107 900 Nivå II | Henrico, VA | 4 sep. 2024 | 1 jan. 2025 | Certifierad |
| $105 997–$106 000 Nivå II | Aubrey, TX | 14 aug. 2024 | 15 aug. 2024 | Certifierad |
| $172 931–$172 950 Nivå II | Milpitas, CA | 17 juli 2024 | 17 juli 2024 | Certifierad |
| $117 021–$117 050 Nivå II | Highlands Ranch, CO | 9 juli 2024 | 28 juli 2024 | Certifierad |
| $112 986–$112 990 Nivå II | Charlotte, NC | 1 juli 2024 | 1 juli 2024 | Certifierad |
| $106 974–$106 980 Nivå II | Charlotte, NC | 30 maj 2024 | 1 okt. 2024 | Certifierad |
| $101 192–$101 200 Nivå II | Plano, TX | 23 maj 2024 | 1 okt. 2024 | Certifierad |
| $114 026–$114 030 Nivå II | Chantilly, VA | 20 maj 2024 | 1 okt. 2024 | Certifierad |
| $101 192–$101 200 Nivå II | Plano, TX | 16 maj 2024 | 1 okt. 2024 | Certifierad |
| $87 402–$87 500 Nivå II | Overland Park, KS | 10 maj 2024 | 1 okt. 2024 | Certifierad |
| $100 069–$100 070 Nivå II | Wilmington, DE | 22 apr. 2024 | 1 okt. 2024 | Certifierad |
| $87 402–$87 500 Nivå II | Overland Park, KS | 22 apr. 2024 | 1 okt. 2024 | Certifierad |
| $115 918–$115 920 Nivå II | Basking Ridge, NJ | 12 juli 2023 | 13 juli 2023 | Certifierad |
| $110 240–$110 250 Nivå II | Herndon, VA | 5 maj 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad |
| $98 904–$98 910 Nivå II | Plano, TX | 3 maj 2023 | 1 okt. 2023 | Certifierad |
| $84 822–$84 830 Nivå II | Mechanicsburg, PA | 13 apr. 2023 | 14 apr. 2023 | Certifierad |
| $98 904–$98 910 Nivå II | Plano, TX | 2 nov. 2022 | 2 nov. 2022 | Certifierad |
| $141 378–$141 380 Nivå II | Milpitas, CA | 10 okt. 2022 | 11 okt. 2022 | Certifierad |
| $141 378–$141 380 Nivå II | Milpitas, CA | 7 okt. 2022 | 7 okt. 2022 | Certifierad |
Software Engineer hos alla arbetsgivare →
Andra jobb hos Vista Applied Solutions Group Inc
- Data Engineer$105 986
- Software Developer$107 650
- Big Data Developer$105 997
- Java Developer$98 904
- Application Developer$98 904
- Big Data Engineer$97 479
- Salesforce Developer$92 892
- Programmer Analyst$86 861
- DevOps Engineer$111 092
- Full Stack Java Developer$114 026
- Bigdata Developer$105 997
- Technical Lead$105 914
- Business Intelligence Developer$107 640
- ETL Developer$90 813
- Full Stack Developer$95 701
- Senior Software Engineer$96 866
- Cloud Engineer$126 090
Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).