Hem › Arbetsgivare › Wal-Mart Associates, Inc. › Staff Data Engineer
Staff Data Engineer hos Wal-Mart Associates, Inc.: H-1B-löner
74 anmälningar om arbetsvillkor för titeln Staff Data Engineer hos Wal-Mart Associates, Inc.. Medianbaslön $153 301; mittenhalva $148 619–$160 081.
Ansökningar (LCAs)74
Medianlön$153 301
Mittenhalvan av löner$148 619–$160 081
10:e–90:e percentilen$139 283–$169 139
Per räkenskapsår
| Budgetår | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| FY2023 | 15 | $160 325 |
| FY2024 | 26 | $150 762 |
| FY2025 | 23 | $153 301 |
| FY2026 | 8 | $147 208 |
Ansökningar
| Baslön | Plats | Inlämnad | Startdatum | Status |
|---|---|---|---|---|
| $154 508 Nivå III | Bentonville, AR | 4 maj 2026 | 31 okt. 2026 | Certifierad |
| $150 080–$286 000 | Sunnyvale, CA | 1 maj 2026 | 1 okt. 2026 | Certifierad |
| $133 869 Nivå III | Bentonville, AR | 22 apr. 2026 | 17 okt. 2026 | Certifierad |
| $141 074 Nivå III | Bentonville, AR | 27 feb. 2026 | 10 aug. 2026 | Certifierad |
| $144 335 Nivå III | Aubrey, TX | 23 jan. 2026 | 29 maj 2026 | Certifierad |
| $130 000 Nivå III | Bentonville, AR | 22 jan. 2026 | 20 maj 2026 | Certifierad |
| $150 080–$286 000 | Sunnyvale, CA | 20 jan. 2026 | 2 apr. 2026 | Certifierad |
| $166 054 Nivå III | Bentonville, AR | 20 jan. 2026 | 19 juli 2026 | Certifierad |
| $146 277 Nivå III | Bentonville, AR | 19 sep. 2025 | 16 mars 2026 | Certifierad |
| $153 301–$286 000 Nivå III | Lathrop, CA | 5 sep. 2025 | 29 sep. 2025 | Certifierad |
| $153 301–$286 000 | Sunnyvale, CA | 5 sep. 2025 | 29 sep. 2025 | Certifierad |
| $153 301–$286 000 | Sunnyvale, CA | 12 aug. 2025 | 6 feb. 2026 | Certifierad |
| $166 181 Nivå III | Bentonville, AR | 31 juli 2025 | 5 dec. 2025 | Certifierad |
| $155 000 Nivå III | Bentonville, AR | 30 juli 2025 | 18 aug. 2025 | Certifierad |
| $153 301–$286 000 | Sunnyvale, CA | 25 juli 2025 | 24 jan. 2026 | Certifierad |
| $169 248 Nivå III | Bentonville, AR | 16 juli 2025 | 24 juli 2025 | Certifierad |
| $153 301–$286 000 | Sunnyvale, CA | 1 juli 2025 | 24 okt. 2025 | Certifierad |
| $143 862 Nivå III | Bentonville, AR | 16 maj 2025 | 4 nov. 2025 | Certifierad |
| $150 000 Nivå III | Bentonville, AR | 23 apr. 2025 | 19 maj 2025 | Certifierad |
| $143 222 Nivå III | Bentonville, AR | 17 apr. 2025 | 1 aug. 2025 | Certifierad |
| $156 049 Nivå III | Bentonville, AR | 8 apr. 2025 | 30 sep. 2025 | Certifierad |
| $153 301–$286 000 Nivå III | Mountain House, CA | 26 feb. 2025 | 5 juli 2025 | Certifierad |
| $153 301–$286 000 | Sunnyvale, CA | 26 feb. 2025 | 5 juli 2025 | Certifierad |
| $153 301–$286 000 | Sunnyvale, CA | 11 feb. 2025 | 2 juni 2025 | Certifierad |
| $155 000 Nivå III | Bentonville, AR | 6 feb. 2025 | 3 mars 2025 | Certifierad |
| $153 301–$286 000 | Sunnyvale, CA | 30 jan. 2025 | 29 juli 2025 | Certifierad |
| $153 301–$286 000 | Sunnyvale, CA | 8 jan. 2025 | 1 juli 2025 | Certifierad |
| $153 301–$286 000 | Sunnyvale, CA | 7 jan. 2025 | 1 juli 2025 | Avslagen |
| $153 301–$286 000 Nivå III | Tracy, CA | 2 jan. 2025 | 2 juli 2025 | Certifierad |
| $153 301–$286 000 | Sunnyvale, CA | 2 jan. 2025 | 2 juli 2025 | Certifierad |
| $160 000 Nivå III | Dallas, TX | 20 dec. 2024 | 13 jan. 2025 | Certifierad |
| $140 000 Nivå III | Bentonville, AR | 28 okt. 2024 | 4 nov. 2024 | Certifierad |
| $167 890 Nivå III | Bentonville, AR | 17 sep. 2024 | 30 sep. 2024 | Certifierad |
| $150 762–$216 000 | Sunnyvale, CA | 16 sep. 2024 | 7 okt. 2024 | Certifierad |
| $157 095 Nivå IV | Bentonville, AR | 5 sep. 2024 | 23 sep. 2024 | Certifierad |
| $163 200 Nivå IV | Bentonville, AR | 16 aug. 2024 | 2 sep. 2024 | Certifierad |
| $166 744 Nivå III | Bentonville, AR | 14 aug. 2024 | 9 sep. 2024 | Certifierad |
| $149 968 Nivå III | Bentonville, AR | 22 juli 2024 | 5 aug. 2024 | Certifierad |
| $147 175–$190 000 | Sunnyvale, CA | 28 juni 2024 | 9 aug. 2024 | Certifierad |
| $139 203 Nivå III | Bentonville, AR | 25 juni 2024 | 8 nov. 2024 | Certifierad |
| $149 410 Nivå IV | Bentonville, AR | 20 juni 2024 | 27 nov. 2024 | Certifierad |
| $150 762–$286 000 | Sunnyvale, CA | 3 juni 2024 | 3 dec. 2024 | Certifierad |
| $168 154–$286 000 | Sunnyvale, CA | 24 maj 2024 | 3 juni 2024 | Certifierad |
| $163 933 Nivå III | Bentonville, AR | 17 maj 2024 | 3 juni 2024 | Certifierad |
| $149 100 Nivå III | Bentonville, AR | 17 maj 2024 | 3 juni 2024 | Certifierad |
| $149 100 Nivå III | Bentonville, AR | 17 maj 2024 | 3 juni 2024 | Återkallad |
| $176 377 Nivå III | Reston, VA | 18 apr. 2024 | 17 sep. 2024 | Certifierad |
| $131 284 Nivå III | Bentonville, AR | 10 apr. 2024 | 13 aug. 2024 | Certifierad |
| $159 935 Nivå III | Dallas, TX | 27 mars 2024 | 9 aug. 2024 | Certifierad |
| $144 200 Nivå III | Dallas, TX | 26 mars 2024 | 25 aug. 2024 | Certifierad |
| $150 762–$286 000 Nivå III | Lathrop, CA | 1 mars 2024 | 23 aug. 2024 | Certifierad |
| $150 762–$286 000 | Sunnyvale, CA | 1 mars 2024 | 23 aug. 2024 | Certifierad |
| $150 000 Nivå III | Bentonville, AR | 29 jan. 2024 | 12 feb. 2024 | Certifierad |
| $150 000 Nivå III | Bentonville, AR | 19 jan. 2024 | 12 feb. 2024 | Certifierad |
| $160 000 Nivå III | Dallas, TX | 18 jan. 2024 | 29 jan. 2024 | Certifierad |
| $142 000 Nivå III | Dallas, TX | 28 dec. 2023 | 15 jan. 2024 | Certifierad |
| $173 240 Nivå III | Reston, VA | 22 dec. 2023 | 12 juni 2024 | Certifierad |
| $150 762–$286 000 | Sunnyvale, CA | 22 nov. 2023 | 9 maj 2024 | Certifierad |
| $150 762–$180 000 | Sunnyvale, CA | 9 nov. 2023 | 9 maj 2024 | Certifierad |
| $120 328 Nivå III | Dallas, TX | 22 sep. 2023 | 9 okt. 2023 | Certifierad |
| $129 924 Nivå III | Bentonville, AR | 22 sep. 2023 | 23 mars 2024 | Certifierad |
| $144 200 Nivå IV | Bentonville, AR | 16 aug. 2023 | 5 feb. 2024 | Certifierad |
| $161 571–$216 000 | Sunnyvale, CA | 31 juli 2023 | 28 jan. 2024 | Certifierad |
| $153 750 Nivå III | Hoboken, NJ | 21 juli 2023 | 20 jan. 2024 | Certifierad |
| $160 000 Nivå IV | Dallas, TX | 23 juni 2023 | 21 dec. 2023 | Certifierad |
| $131 560 Nivå III | Dallas, TX | 2 maj 2023 | 29 maj 2023 | Certifierad |
| $123 177 Nivå III | Bentonville, AR | 28 apr. 2023 | 17 okt. 2023 | Certifierad |
| $176 000 Nivå IV | Bentonville, AR | 7 feb. 2023 | 30 juli 2023 | Certifierad |
| $185 000 Nivå III | Hoboken, NJ | 18 jan. 2023 | 30 jan. 2023 | Certifierad |
| $172 508 Nivå III | Sunnyvale, CA | 21 nov. 2022 | 2 apr. 2023 | Certifierad |
| $163 000 Nivå III | Dallas, TX | 25 okt. 2022 | 21 nov. 2022 | Certifierad |
| $198 000 Nivå III | Sunnyvale, CA | 12 okt. 2022 | 24 okt. 2022 | Certifierad |
| $190 785 Nivå III | Sunnyvale, CA | 11 okt. 2022 | 24 jan. 2023 | Certifierad |
| $160 325 Nivå IV | Bentonville, AR | 28 sep. 2022 | 21 mars 2023 | Certifierad |
Staff Data Engineer hos alla arbetsgivare →
Andra jobb hos Wal-Mart Associates, Inc.
- Software Engineer III$117 000
- Senior Software Engineer$150 080
- Staff Software Engineer$153 301
- Senior Data Scientist$163 668
- Senior Manager, Software Engineering$165 000
- Staff Product Manager$155 374
- Staff Data Scientist$171 337
- Data Engineer III$117 000
- Principal Software Engineer$167 149
- Senior Product Manager$147 175
- Senior Data Analyst$120 000
- Senior Data Engineer$140 000
- Manager, Advanced Analytics$127 875
- Data Scientist III$130 000
- Data Scientist$129 839
- Senior Manager, Data Science$172 170
- Senior Manager, Advanced Analytics$150 000
- Software Engineer II$104 414
- Principal Product Manager$167 904
- Staff Technical Program Manager$161 890
- Quality Engineer III$105 000
- Product Manager III$120 000
- Principal Data Scientist$175 000
- Manager II, Product Management$140 221
Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).