Hem › Arbetsgivare › Zillow, Inc. › Senior Technical Program Manager
Senior Technical Program Manager hos Zillow, Inc.: H-1B-löner
7 anmälningar om arbetsvillkor för titeln Senior Technical Program Manager hos Zillow, Inc.. Medianbaslön $165 000; mittenhalva $161 661–$175 586.
Ansökningar (LCAs)7
Medianlön$165 000
Mittenhalvan av löner$161 661–$175 586
10:e–90:e percentilen$157 518–$191 144
Per räkenskapsår
| Budgetår | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| FY2023 | 3 | $165 000 |
| FY2024 | 1 | $160 000 |
| FY2025 | 2 | $192 670 |
| FY2026 | 1 | $163 322 |
Ansökningar
| Baslön | Plats | Inlämnad | Startdatum | Status |
|---|---|---|---|---|
| $163 322 Nivå III | Seattle, WA | 27 jan. 2026 | 3 feb. 2026 | Certifierad |
| $200 304 Nivå II | Emerald Hills, CA | 5 mars 2025 | 29 aug. 2025 | Certifierad |
| $185 037 Nivå II | Seattle, WA | 20 feb. 2025 | 10 aug. 2025 | Certifierad |
| $166 136–$216 500 Nivå III | Seattle, WA | 16 aug. 2023 | 15 feb. 2024 | Certifierad |
| $165 000–$216 500 Nivå III | Seattle, WA | 26 juli 2023 | 7 aug. 2023 | Certifierad |
| $160 000–$211 600 Nivå II | Seattle, WA | 21 juli 2022 | 22 aug. 2022 | Certifierad, sedan återkallad |
| $153 795–$184 400 Nivå IV | Seattle, WA | 6 feb. 2020 | 24 feb. 2020 | Certifierad, sedan återkallad |
Senior Technical Program Manager hos alla arbetsgivare →
Andra jobb hos Zillow, Inc.
- Senior Software Development Engineer$190 486
- Software Development Engineer$158 000
- Senior Software Development Engineer, Big Data$196 840
- Applied Scientist$150 000
- Senior Product Manager$167 024
- Principal Software Development Engineer$213 512
- Senior Software Engineer$192 813
- Machine Learning Engineer$160 805
- Senior Data Scientist$180 000
- Software Development Engineer, Big Data$171 070
- Senior Applied Scientist$200 000
- Senior Machine Learning Engineer$200 000
- Data Scientist$148 000
- Senior Product Designer$152 438
- Product Designer$134 688
- Principal Product Manager$212 500
- Senior Salesforce Developer$200 000
- Data Engineer$137 808
- Manager, Software Development & Engineering$199 271
- Product Manager$153 150
- Senior Systems Engineer$180 000
- Software Engineer$155 853
- Data Scientist II$150 987
- Senior Applications Engineer$196 352
Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).