Hem › Yrken › Computer Systems Analysts › Parker, CO
Computer Systems Analysts i Parker, CO: H-1B-löner
41 anmälningar om arbetsvillkor för denna yrkeskategori med arbetsplats i Parker, CO. Medianbaslön $112 516; mittenhalva $112 507–$131 456.
Ansökningar (LCAs)41
Medianlön$112 516
Mittenhalvan av löner$112 507–$131 456
10:e–90:e percentilen$102 419–$145 002
Per lönenivå
| Lönenivå | Medianlön |
|---|---|
| Nivå I (nybörjare) | $74 610 |
| Nivå II (kvalificerad) | $102 523 |
| Nivå III (erfaren) | $112 507 |
| Nivå IV (fullt kompetent) | $131 456 |
Department of Labor fastställer fyra rådande lönenivåer för varje yrke och område, från Nivå I (inträde) till Nivå IV (fullt kompetent). Arbetsgivaren väljer den nivå som matchar jobbets krav.
Arbetsgivare
| Arbetsgivare | LCAs | Medianlön |
|---|---|---|
| Cognizant Technology Solutions US Corp | 16 | $112 507 |
| Virtusa Corporation | 5 | $117 000 |
| Level 3 Communications LLC | 3 | $102 523 |
| L Brands Service Company, LLC | 2 | $118 955 |
| Tata Consultancy Services Limited | 1 | $145 000 |
| Tachyon Technologies LLC | 1 | $93 558 |
| Lincoln National Corporation | 1 | $131 456 |
| Inspira Inc | 1 | $74 610 |
| HCL America Inc | 1 | $131 498 |
| Palo Alto Networks, Inc. | 1 | $148 200 |
| Vorizo Info Tech Inc | 1 | $101 483 |
| Chspsc, LLC | 1 | $131 379 |
| MAXIMUS Inc. | 1 | — |
| Arrow Electronics, Inc. | 1 | $94 556 |
| Comcast Cable Communications, LLC | 1 | $145 018 |
| Zimmer, Inc. | 1 | $147 094 |
| Pncotech LLC. | 1 | $156 000 |
| Accenture LLP | 1 | $125 403 |
| Capgemini America Inc | 1 | $129 000 |
Jobbtitlar
- Manager JC5013
- Business Analyst 35
- Senior Manager JC452
- Senior Technical Functional Analyst2
- Analyst1
- SAP Consultant1
- Senior Analyst, Application Developer1
- Computer Systems Analyst1
- Associate Director JC401
- Systems Analyst - III1
- SASE Technical Solutions Architect1
- Business Systems Analyst1
- Functional Analyst, Oracle SCM1
- Sr Manager - Softwr Engnr1
- Sr. Software Engineer1
Löner är den lägre nivån av den erbjudna lönen i varje ansökan, omräknad till årsbelopp; statistiken använder endast certifierade heltidsansökningar. En LCA är inte ett visumgodkännande och en LCA kan täcka flera tjänster. Källa: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, fiskalår 2023–2026 (senaste beslut 30 juni 2026).